Bimcell EBA 8 GB Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır?

Bimcell, uzaktan eğitim süresi boyunca öğrencilere tam 8 GB bedava internet vereceğini açıkladı. MEB Bimcell için ek 3 GB daha internet hakkı mevcuttur. Korona virüsünün görülmesi ile milli eğitim bakanlığı okullar için uzaktan eğitim kararını aldı.

Bu uzaktan eğitim EBA üzerinden yayınlanacak. Aslında virüs görülmeden ve uzaktan eğitime geçilmeden önce her operatör öğrencilere EBA için 8 GB ve 3 GB verecektir. Virüs görüldüğü için operatörler uzaktan eğitim kapsamınca bir kampanya düzenlemeye karar verdi. Bimcell, uzaktan eğitim süresi boyunca öğrencilere tam 8 GB internet vereceğini açıkladı. 

Bimcell 8 GB EBA İnternet Kazanma 

Bimcell kullanıcılarının EBA yönünde geçerli olan 8 GB internet’i almaları için yapmaları gereken tek şey bir sms göndermek. Eğer faturalı veya faturasız bir hatta sahip iseniz EBA yazıp 5555‘e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır. Talebiniz incelenmeye alındıktan kısa bir süre sonra hediye internet hesabınıza tanımlanacaktır.   

Kampanya süresi boyunca faturalı hatta sahip kullanıcılar EBA internetlerinden ne kadar kota kaldığını KALAN yazıp 5555’e göndererek öğrenebilir. Faturasız hatta sahip olan kullanıcılar ise KALAN EBA yazıp 5555’e kısa mesaj göndererek kalan kotalarını öğrenebilir. Verilen 8 GB internet uzaktan eğitim süresi boyunca geçerli olacaktır.

Kampanya süresi içinde eğer kişi bedava interneti aldıysa ve hattı iptal edilmiş, kapanmış ya da başka bir operatöre geçiş yapmışsa kişinin aldığı hediye internet iptal olacaktır. Son olarak kampanya kapsamında sunulan bedava 8 GB internet sadece yurt içinde geçerli olacak, yani yurt dışında yaşayan bir kişi ekstra olarak internet almak zorunda.

1 GB yurtdışı internet fiyatının paketi ise 25 TL olarak belirlenmiş. Yurtdışında yaşayan kişiler bu paketi satın almak için Yurtdışı 1GB yazıp 5555’e SMS göndermelidir.

Bimcell EBA İnternet Kampanya Detayları 

Bimcell’in düzenlediği bu kampanyadan data hatları hariç faturalı veya faturasız her hat faydalanabilecek. Kampanya dahilinde verilen hediye internetler sadece EBA uygulamasında ve EBA resmi internet sitesinde kullanılabilecek. Bimcell tüm abonelerin hesabına otomatik olarak 8 GB yüklediğini resmi sitesinden duyurdu ve fakat otomatik olarak internet alamayan hatlar var.

Kampanya süresi boyunca ay içinde kullanılmayan internet maalesef bir sonraki aya devredilemeyecek. Eğer EBA internetinizin %80’ini kullandıysanız otomatik bir mesajla ile bilgilendirilecekseniz. Ayrıca kazandığınız bu interneti kampanya süresi boyunca herhangi başka bir hatta transfer edemez, devredemez ya da başka bir Bimcell hediye internet kampanyası ile değiştiremezsiniz.  

Bimcell Ek İnternet Paketleri

Şu an Bimcell’in EBA için çıkarttığı ek bir internet paketi bulunmamakta fakat okullar biraz daha ertelenirse muhtemelen EBA için ek internet paketleri piyasaya sunulacaktır. Eğer EBA için verilen 8 GB internetin yetmeyeceğini düşünüyorsanız Bimcell’in müşterilerine sunduğu ekonomik ek paketlerden yararlanabilirsiniz. Aylık ekstra 1 GB internet satın almak istiyorsanız eğer 1GB yazıp 4551’e gönderebilirsiniz.

Bu paketin fiyatı sadece 9 TL. Eğer ekstra 2 GB internet paketi istiyorsanız 2GB yazıp 4551’e göndermeniz gerekmektedir. 2 GB internetin fiyatı ise 16 TL. Eğer daha yüksek paketler istiyorsanız 5 GB internet paketi 24 TL, 10 GB ekstra internet paketi ise 34 TL. 5 GB için 5GB yazıp 4551’e, 10 GB için Bimcell 10GB yazıp 4551’e gönderebilirsiniz.  

SMS ile satın alım yapmak istemiyorsanız telefonunuzun arama kısmına gelip *120#’yi tuşlamanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan menüden ihtiyacınıza en uygun paketi seçip satın alım yapabilisiniz.  

Bimcell Hediye İnternet Kazanma 

Bimcell, en çok hediye dağıtan operatörlerden birisi. Belirli bir limitin üstünde yükleme yapan kullanıcılarına birçok hediye dağıtıyor. Tek seferde 25 TL ve üzeri Bimcell tl yükleme yapan her kullanıcı 500 SMS ve 1 GB hediye internetin sahibi oluyor. 40 TL ve üzeri yükleme yapan kişiler ise tam 5 GB ve 500 sms kazanıyor.

Bimcell Bonus 6 GB Bedava İnternet Kazanma 

Ayrıca eğer Bimcell’den yeni bir hat satın alırsanız hattınız aktif olduktan sonra Bimcell bonus yazıp 4551’e gönderirseniz 250 dakika, 250 SMS ve 6 GB bedava internetin sahibi olursunuz. Bunların yanı sıra Bimcell’e yeni geçen kullanıcılar Bimcell hizmetini daha iyi tanımak için paket yüklemeden 5555’e deneme yazıp gönderebilir.

Sms sonrası mesajı atan kullanıcının hattına 500 MB tanımlanacaktır. Bimcell internet sayesinde paket yüklemeden önce 500 MB ile Bimcell’in hızını ve diğer teknik özelliklerini test edebilirsiniz.  

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu