Bedava SMS Gönderme Ücretsiz Mesaj Atma 2023

Bedava SMS gönderme siteleri ve uygulamaları ile ücretsiz mesaj atma yöntemleri için 2023 yılında güncel bilgiler. Tüm Operatörler için (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve Bimcell) free SMS gönderme taktikleri! Bu yazımızda Depremde ve benzeri doğal affetlerde internetten veya çevrim dışı bedava SMS gönderebilmek için oldukça fazla Android ve iOS işletim sistemi ile çalışan telefon uygulamaları var.

Hatta internetin yeni başladığı dönemlerde bilinen ilk sms gönderimi yıllar önce yani 1992’de İngiltere’de Vodafone tarafından gönderildi. Bu SMS’te “Mutlu Yıllar” yazıyordu.

Kısa bilgi olarak; SMS anlamı İngilizce “Short Message Servise” kelimelerinin birleşimidir. Dilimize “Kısa Mesaj Hizmeti” şeklinde yansıdı. Kullanım alanı kapsamında cep telefonları yardımıyla kişiler arası bir iletişim aracı olarak hizmet vermektedir.

Dünya ve teknolojinin gelişmesinin ardından SMS kavramı artık MMS ile beraber anılıyor. Üstelik, MMS “Multimedia Messaging Servise” yani ses ve fotoğraf iletebildiğimiz daha kapsamlı bir seçenek. Bedava SMS gönderme yöntemleri arasında en yaygın bir şekilde kullanılan internet siteleri;

Bedava SMS Gönderme Siteleri 2023

Binlerce kullanıcı tarafından sıkça tercih edilen internetten online bedava sms göndermek için bu 4 site oldukça hızlı ve pratiktir. İşlev ve hız olarak birbirlerine yakın sitelerdir. 4 site arasından fakat site üzerinden Globfone biraz daha ön plana çıkıyor. Sadece arama yapmakta kalmıyorsunuz.

Site üzerinden dilediğiniz numaraya sesli arama ve ücretsiz mesaj atma yaparak da ulaşabilirsiniz. 2023 yılında bedava yani ücretsiz sms gönderme siteleri şunlardır;

 1. Afreesms.com
 2. sendanonymoussms.com
 3. Mfreesms.com
 4. Globfone.com

Yoğun bir şekilde kullanılan ve ücretsiz olmasa da bedavadan biraz daha pahalı bir sistem var. O da Clicksend.com Ücretsiz SMS gönderme konusunda en çok kullanılan sitelerden biridir. Türkiye genelinde binlerce kullanıcıya hizmet vermektedir.

Diğer sitelerden farklı olarak hesabınıza belirli bir miktar para tanımlamaktadır. Bu miktar 2 dolar olarak belirlenmiş. Belirlenen bu miktar karşılığında 100 SMS hakkınız bulunmaktadır. Son olarak siteye dilediğiniz zaman ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bahsettiğimiz bu 4 Sistem ücretsiz SMS atmak için web tarayıcınızdan erişim sağlayacağınız sistemler. Birde mobil uygulamalar yönünden farklı seçenekleriniz bulunuyor.

Bedava SMS Gönderme Uygulamaları 2023

Uygulamada ücretsiz mesaj atmak diğerlerine nazaran daha eğlenceli bir halde çünkü emojiler mevcut. Emojilerin uygulama içi kullanılabiliyor olması haricinde görünüm seçeneklerini de değiştirebilirsiniz. Bunun dışında Bedava mesajlaşmak için sadece sizin görebilmeniz için özel bir şifreleme yöntemi de mevcut.

Bu yöntem sayesinde bilgilerinizin şifreleri sizin tarafınızdan belirlenebiliyor. Kişisel verilerin gizliliğine değer verilen bu günlerde güzel bir özellik. İşte 2023 yılında bedava sms gönderme uygulamarı şunlardır;

 • Bridgefy
 • Vojer
 • The Serval Mesh
 • Firechat
 • Hike

Bridgefy

İlk olarak incelemeye başlayacağımız bedava sms göndermek için olan uygulama Bridgefy sayesinde Bluetooth bağlantısı kullanarak diğer cihazları zincire ekler ve bu şekilde ücretsiz mesaj iletimi sağlar. GSM, Sms hizmeti veya İnternet sağlayıcıların bulunmadığı ortamlarda uzak mesafeli iletişim için kullanılabilir. 

Bridge kelimesi İngilizce köprü anlamına gelmektedir ve deprem anlarında operatörlerin çekmediği zamanlarda ücretsiz sms gönderebilirsiniz. Bu nedenle uygulama ismi gibi bir mantıkla çalışarak, en yakından en uzağa aktarılacak şekilde kısa mesajları iletir. Mantık olarak aynı sistem üzerinden çalışan bedava sms uygulamalarımızdan bir diğeri ise Vojer’dir.

Vojer

Vojer’de Bridgefy gibi internetin olmadığı durumlarda cihazlar arası bağlantı kurulmasını sağlıyor. Zincirleme olarak diğer cihazlarla iletişim kuruyor. Vojer’i diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri programın çalışması için gerekli unsurlar dışında cihazla ilgili hiçbir erişim izni istememesi.

Fakat bu uygulama yalnızca iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda çalışıyor. Diğer sistemler üzerinde şimdilik mevcut değil. Vojer’i cihazınıza yükleyerek internetin olmadığı acil durumlarda dosya ve veri aktarımı yapmanın dışında bedava kısa mesaj da gönderebilirsiniz.

The Serval Mesh

Bedava sms için The Serval Mesh uygulaması Bluetooth üzerinden bir ağ oluşturarak iletişim kurmanızı sağlamaktadır. The Serval Mesh şebekenin olmadığı yerlerde bile arama yapabilirsiniz. Bu özelliği ile çok başarılı bulunmaktadır ve sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca The Serval Mesh uygulama sayesinde gizli olarak mesaj göndermek ve dosya aktarımı yapmak da mümkündür.

 • Mesaj göndermenin yanı sıra uygulama sayesinde dosyaları bile karşılıklı olarak birbirinize iletebilirsiniz.
 • Uygulama, Android cihazlar için uygun olarak tasarlanmıştır.
 • Kısa bir sürede inmenin ardından güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Talimatlar uygulama içinde sırasıyla belirtilmektedir. 

Firechat

Android çevrimdışı bedava mesajlaşma uygulamalarının bir diğer örneği Firechat uygulamasıdır. Temel olarak yukarda bahsettiğimiz sistemleri ve mantığını kullanarak işlemektedir. Çevrimdışı mesajlaşma ve veri iletimi için Bluetooth ve Wifi kullanarak bir ağ oluşturur. Bu ağ üzerinden mesajlar kullanıcılar arası iletişim sağlar. Aslında bu uygulamaların çalışma prensipleri telsiz altyapılarını benzer.

 • Telefonların kablosuz iletişim yöntemlerinden Wi-fi ve Bluetooth gibi araçları kullanarak, uygulamalar veri transferi yapmaktadır.
 • Uygulama Play Store üzerinde bulunmaktadır.
 • Kullanıcılardan alınan geri bildirimlere göre bu mesajlar 70 metreye kadar yayılabilmektedir.
 • Yakın mesafe daha iyi sonuçlar alınmaktadır.
 • Özellikle sınıf ve otobüs ortamlarında aksamadan ve hızlı bir şekilde mesajlaşmak mümkün.

Hike

Son olarak göz atacağımız bedava sms için uygulamamızın ismi Hike; Diğer uygulamalar gibi 100 metreye kadar ulaşabilen bir ağa sahip. Fakat Hike ayrı kılan bazı özellikler mevcuttur. Diğer uygulamardan daha küçük boyutlara sahip olması daha avantajlı durumdadır.

2 Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu