En İyi ve Kolay İngilizce Öğrenme Uygulamaları 2023

İngilizce, global bir dil haline geldiği için herkes tarafından mutlaka bilinmesi gereken diller arasında yer almaktadır. Evde pratik yaparak İngilizce öğrenmek isteyenler için, en iyi ve kolay İngilizce öğrenme uygulamaları detayları ile mevcuttur. Hem AppStore hem de Google Play üzerinden indirebileceğiniz pek çok dil öğrenme uygulaması bulunmaktadır. Tercih edebileceğiniz uygulamalardan bazıları şu şekildedir;

  1. Cambly
  2. Duolingo
  3. Memrise
  4. Voscreen
  5. Drops
  6. Puzzle English
  7. Quizlet 
  8. Cake 
  9. Konuşarak Öğren
  10. Busuu 

Bu uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi almak ve hangi uygulamayı kullanacağınıza karar verebilmek için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz. 

Cambly 

Cambly, dil öğrenme uygulamaları arasında en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Cambly, anadili İngilizce olan insanlar ile görüntülü konuşma gerçekleştirerek İngilizce öğrenmenizi sağlayacak bir uygulamadır. Ücretli olan bu uygulama, belirli dönemlerde ücretsiz ders kodları vermekte ve para ödemeden ders almanızı sağlamaktadır. 

İngilizceye yeni başlayanlar ve konuşarak dil öğrenmek isteyenler için ideal uygulamalardan biri olan Cambly, hem AppStore hem de Play Store mağazalarında bulunmaktadır. Buna ek olarak Cambly uygulamasında İngilizceye ek olarak farklı dilleri de konuşarak öğrenebilmeniz mümkündür.  

Duolingo 

En çok indirilen dil uygulamaları arasında bulunan Duolingo; konuşarak, yazarak, eşleştirme yaparak, tekrar ederek dil öğrenebileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanmak tamamen ücretsizdir. Ancak Premium üyelik alarak uygulama içi satın alımlar yapabilir ve daha etkili bir şekilde dil öğrenebilirsiniz. 

Duolingo uygulamasında tek bir seviye bulunmamakta ve sizin seviyenize göre dersler verilmektedir. Bu sayede, bu uygulamayı kullanarak dilinizi geliştirebilmeniz için herhangi bir İngilizce dil seviyesinde olmanıza gerek yoktur. 

Memrise 

Memrise, tamamen ücretsiz İngilizce öğrenme uygulamaları arasında yer almaktadır. İstenildiği takdirde oyun için satın alım işlemleri yapabilmeniz mümkündür, ancak genel olarak dil öğrenmek için uygulamaya para yatırmanız beklenmemektedir. Bu nedenle pek çok insan Memrise kullanmaktadır. 

Memrise uygulaması konuşma videoları izleyebileceğiniz, günlük ifadeleri öğrenebileceğiniz, dinleme becerilerinizi güçlendirebileceğiniz ve günlük hedefler belirleyerek dilinizi geliştirebileceğiniz bir uygulamadır. 10 milyonun üzerinde indirilen bu uygulama, hem eğlenceli hem de öğretici bir yapıya sahiptir. 

Voscreen 

Voscreen, hem Android hem de iOS cihazlara ücretsiz olarak indirilebilen bir İngilizce geliştirme uygulamasıdır. Bu uygulamanın amacı, farklı dizi, film, çizgi film ve belgesellerde yer alan kesitleri izlemek ve çeviri yapmaktır. Kendi seviyenize göre izleyeceğiniz video kesitlerine karar verebilir ve alt yazılı ya da altyazısız olarak çeviri yapabilirsiniz. 

Videolar ile İngilizce öğrenmek isteyen bireylerin tercih edebileceği Voscreen uygulaması, 1 milyonun üzerinde indirilmiştir. Üstelik video kesitleri birbirini tekrarlamamakta ve eğlenirken öğrenmeniz sağlanmaktadır.   

Drops 

Drops, Kahoot tarafından geliştirilen ve farklı aktiviteler ile İngilizce öğrenmeyi kolay hale getiren bir mobil uygulamadır. 5 milyon kullanıcı tarafından indirilen Drops uygulaması, terimleri kategorize etmektedir. Hayvanlar, bitkiler, temel kelimeler, yiyecekler gibi pek çok kategori bulunmakta ve öğrenmek istediğiniz kategorinin kelimeleri ile aktiviteler oluşturulmaktadır. 

Drops uygulamasını ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz. Ancak çoğu uygulamada olduğu gibi, Drops uygulamasında da reklam ve uygulama içi satın alma seçenekleri mevcuttur. İstediğiniz şekilde uygulamayı kullanabilir ve kelime bilginiz başta olmak üzere pek çok dil alanında gelişme sağlayabilirsiniz. 

Puzzle English

Puzzle English, en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları listesi arasında yer almaktadır. Bu uygulama, hem kelime dağarcığını geliştirmek hem de tek başına İngilizce öğrenmek için idealdir. Dinleme, yazma, eşleştirme gibi pek çok dil etkinliği yapabileceğiniz bu uygulama, ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.  

Puzzle English uygulamasında farklı İngilizce videolar izleyebilir, sözlük oluşturabilir ve farklı İngilizce öğrenme oyunları oynayabilirsiniz. Puzzle English uygulaması sadece dilbilgisi alanına yoğunlaşmadığı için İngilizce öğrenmek için ideal uygulamalar arasında gösterilmektedir.

Quizlet

İnteraktif bir uygulama olan Quizlet, hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla kullanabileceğiniz bir mobil uygulamadır. Uygulamanın içerisinde dil öğrenme kartları bulunmaktadır, ancak isterseniz kendiniz için yeni kartlar oluşturabilir ve dil öğrenmek isteyen arkadaşlarınızla etütler yapabilirsiniz. 

Pek çok farklı konu üzerinden dil öğrenebileceğiniz, dil geliştirmeye yönelik testler çözebileceğiniz, aktiviteler yapabileceğiniz ve en önemlisi kendinize hedef belirleyerek İngilizce öğrenebileceğiniz bu uygulama, interaktif yapısıyla da ön plana çıkmaktadır. 10 milyonun üzerinde indirilen Quizlet, dil öğrenme uygulamaları içerisinde dikkat çekmektedir.   

Cake

Cake, ücretsiz İngilizce öğrenmek için geliştirilmiş bir dil uygulamasıdır. Sıfırdan İngilizce öğrenme programı indir işlemi yapmak isteyen bireyler için ideal olan Cake, videolar ve farklı etkinlikler aracılığıyla akıcı konuşma becerisi kazanılmasını sağlamaktadır. Uygulama içerisinde de herhangi bir satın alma işlemi yapmanıza da gerek yoktur. 

Cake uygulaması, hem dil öğrenmek hem de edinilen bilgileri kaydetmek için kullanılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse, uygulama içerisinde öğrendiğiniz terimleri unutmamak için listenize kaydedebilir ve pratik yapabilirsiniz. Hem Google Play Store hem de AppStore üzerinden ücretsiz bir şekilde Cake uygulamasını indirebilirsiniz. 

Konuşarak Öğren 

Konuşarak dil öğrenmek isteyen ve yabancılarla konuşma uygulamaları arayışı içerisinde olan bireyler için önerilen Konuşarak Öğren uygulaması, hem farklı kategorilerde etkinlikler yapabileceğiniz hem de 900’den fazla eğitmen ile konuşabileceğiniz bir uygulamadır. Konuşarak Öğren uygulamasının sunduğu çoğu ders ve etkinlik ücretsizdir. Ancak anadili İngilizce olan biriyle sohbet etmek isterseniz, uygulama içi satın alma işlemi yapmanız gerekebilir. Ancak farklı kampanya ve kodları kullanarak bazı dersleri ücretsiz alabilirsiniz. 

Konuşarak Öğren uygulamasında İngilizce videolar izleyebilir, test çözebilir, eşleştirme gibi farklı etkinlikler yapabilir ve böylelikle İngilizce becerilerinizi evden dahi çıkmadan geliştirebilirsiniz. Konuşarak Öğren uygulaması hem çocuklar hem de yetişkinlerin kullanımına uygundur. 

Busuu 

Busuu, hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. En iyi İngilizce öğrenme uygulamaları arayışında olan bireyler için ideal olan Busuu, sertifika imkânı da sunmaktadır. Sesli bir şekilde dil öğrenebileceğiniz bu uygulama, yaptığınız işlemlerden feedback alabilmenizi de sağlamaktadır. Bu sayede dil öğrenirken yaptığınız yanlışları öğrenebilir ve buna uygun olacak şekilde hareket edebilirsiniz. 

Busuu uygulamasının en büyük avantajlarından bir tanesi de hedefinizi belirleyebilmenizdir. Hedefinizi uygulamaya tanımlamanız durumunda, hedefinize ne kadar yaklaştığınızı ve hedefe ulaşmak için ne kadar çabalamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bu sayede azminiz de artacaktır. Milyonlarca kullanıcı olan Busuu, hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlara indirilebilmektedir. 

Yukarıda belirtilen uygulamalar, kullanıcı yorumlarına göre dil öğrenme uygulamaları arasında ön plana çıkmaktadır. Siz de evden çıkmadan dil öğrenebilmek için telefonunuzun uygulama mağazasına giriş yaparak bu uygulamalara göz atabilir, istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun dil öğrenme uygulamalarını cihazınıza indirerek pratik yapmaya başlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu