Vodafone Fatura Borcu Taksitlendirme, Yapılandırma ve Erteleme

Vodafone fatura borcu olanlara kolaylıklar yazımızda fatura borcu gecikme yaşayanlara; Borç taksitlendirme, yapılandırma ve erteleme detayları! Vodafone faturalı hat kullanıyorsanız, faturalarınızı son ödeme tarihinden önce düzenli olarak ödemeniz gerekir.

Aksi durumda son ödeme tarihi geçen faturalarınız için, fatura tutarınız üzerinden hesaplanan günlük faizi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Vodafone fatura borcu ödeme kolaylıkları borçların gecikme faizlerini silme ve ödeme kolaylıkları bulunuyor. Birikmiş borcu olanlar faturalarını tek seferde indirimli olarak ya da taksitlerle ödeyebiliyor.

Eğer Vodafone faturalarınızın son ödeme tarihlerini bilmiyorsanız, e-posta yoluyla veya hesap özeti şeklinde gelen fatura detayınızın sağ üst köşesinden faturanıza ait son ödeme tarihini bulabilirsiniz. Fatura borcu olan aboneleri için Vodafone yeni kampanyalar ile birikmiş borçlarda faiz silme ve taksitlendirme gibi imkanlar sunuyor.

Vodafone Fatura Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?  

Vodafone, faturalarınızı sizin belirlediğiniz tarihlerde düzenli olarak hesap kesimine tabi tutar. Hesap kesim tarihinden itibaren faturanızı ödemeniz için size verilen süre 1 haftadır. Sahip olduğunuz 1 hafta içerisinde fatura borcunuzu ödemezseniz, hattınız kullanıma kapatılır yada kısıtlanır ve toplam borcunuz üzerinden faiz işlemi başlatılır. Bu gibi mağduriyetler yaşamamak için Vodafone faturanızı şu 5 farklı yolla ödeyebilirsiniz;

1- Vodafone Resmi Web Sitesi üzerinden, “Fatura Ödeme” kısmına tıkladığınızda Vodafone sizden ödemek istediğiniz cep telefonu numarasını yazmanızı isteyecektir. Cep telefonu numaranızı yazıp, “Devam” butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda bu kez de kredi kartı bilgileriniz istenecektir. Bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek ödeme işleminiz tamamlanır.

2- Faturalarınızı Vodafone yanımda uygulaması üzerinden ödeme imkânınız da bulunuyor. Vodafone yanımda uygulamasına tanımlı hattınız üzerinden giriş yaparak, “Geçmiş Faturalarım” kısmına gidebilir, ödemek istediğiniz faturanıza tıklayarak ödeme işleminiz gerçekleşir.

3- E-devlet uygulaması üzerinden de fatura ödeme işlemi yapabilirsiniz. İlgili kişisel bilgilerinizi girdikten sonra, arama kısmına “Vodafone fatura borcu ödeme” yazıp, karşınıza çıkan ekrana cep telefonu numaranızı yazarak işleminizi yapabilirsiniz.

4- Anlaşmalı bankalar üzerinden fatura ödeme seçeneğinizi de kullanabilirsiniz. Bunun için, kullandığınız bankanın mobil uygulamasına giriş yapın. Sonra “Ödemeler” kısmına tıklayın ve daha sonra “Vodafone fatura ödeme” yazısını gördüğünüzde üzerine tıklayarak işleminize devam edin. Ödemek istediğiniz faturanız ekranında belirdiğinde, ödemenizi onaylayın.

5- Vodafone Müşteri Hizmetleri 542 aracılığıyla da faturalarınızı rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Yapmanız gereken, Vodafone Çağrı Merkezi’ni arayarak faturanızı ödemek istediğinizi karşınıza çıkan müşteri temsilcisine söylemektir. İlgili temsilci sizin bu talebinizi alacak ve kredi kartı bilgilerinizi girebileceğiniz bölüme aktaracaktır. Kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra fatura ödeme işleminiz gerçekleşmiş olur.

Vodafone Fatura Borcu Sorgulama

Son ödeme tarihini kaçırmak istemeyen Vodafone faturalı hat kullanıcıları, hatlarına ait faturaları çok basit yollarla sorgulayabiliyor. Bu yollardan en basit olan 3 tanesini inceleyelim;

1- Vodafone Çağrı Merkezi’ni arayarak faturalı hattınıza ait borcunuzu sorgulamak için, telefonunuzun arama bölümüne gelip, “542”’yi tuşlayarak arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Sizi karşılayan müşteri temsilcisine talebinizi ileterek borcunuzun olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

2- Size en yakın Vodafone İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek faturanıza ait borç bilginizi öğrenebilirsiniz.

3- Vodafone yanımda uygulaması aracılığıyla faturalı hat borç sorgusu yapmak da mümkün. Vodafone yanımda uygulamasına tanımlı hattınız üzerinden giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey, “Geçmiş Faturalarım” kısmına tıklamaktır. Eğer ödenmesi gereken bir borcunuz varsa, bu ekranda görünecektir.

Vodafone İcralık Borç Sorgulama

Vodafone’a ödemeniz gereken ancak son ödeme süresi 3 ay’ı geçmiş borçlarınız önce, Vodafone avukatlarına ardından icra takibine aktarılır. Eğer ödemenizi 3 ay içerisinde daha yapmazsanız, icra takibi gereği mallarınıza el konulmaya başlanır. Vodafone’a ödenmesi gereken birikmiş veya icralık borçlarınızı sorgulamak için;

 • Vodafone Çağrı Merkezi’ni arayabilir veya size en yakın Vodafone İletişim Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.
 • Ayrıca, E-devlet üzerinden kişisel bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra; “İcra Takip” kısmına gelerek, icrada olan Vodafone borcunuzu sorgulayabilir, görüntüleyebilir ve ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Fatura Borcu Taksitlendirme ve Erteleme

Vodafone, icra takibine alınmış dosyalarınızı ödemek istemeniz takdirde size bazı erteleme gibi kolaylıklar sağlıyor. İcra takibinizi yapan hukuk bürolarını arayarak veya ziyaret ederek, Vodafone fatura borcunuzu 6-12 ay aralığında taksitlendirme yapılır.

Taksit sayınıza göre işleyecek aylık faiz miktarıyla birlikte yeniden hesaplanacak borcunuzu taksit taksit rahatça ödeyebilirsiniz. Size çıkarılan ödeme planlarını doğrultusunda ödemelerinizi aksatmadan yapmanızın büyük önem arz ettiğini unutmamalısınız.

Vodafone borçlarınızı taksitlendirdikten sonra yine gecikmeli ödemeler yaparsanız, tüm borcunuz üzerinden haciz işlemleri başlatılır ve bir daha taksit ve erteleme gibi durumlar mümkün olmaz. Ayrıca tarife aşımı yapanlar için Vodafone fatura aşım iadesi yazımıza davet ediyoruz.

Vodafone Yüksek Faturaya İtiraz Etme

Vodafone aboneleri için yüksek tutarda fatura kesilmesinin birçok nedeni olabilir. Örneğin; cihaz satın almış ve taksitlerini faturanız üzerinden yapacaksanız ya da mevcut tarifenizin size verdiği kullanım haklarını aşmışsanız ya da Google Play veya Apple Store üzerinden mobil ödeme ile alışveriş yaptıysanız faturalarınızın her zamankinden daha yüksek tutarda kesilir.

Eğer normal kullanımlarınız dışında ek hiçbir şey satın aldığınızı düşünmüyorsanız, Vodafone yüksek faturaya itirazından bulunabilirsiniz. İtirazınızı yasal yolları takip ederek yapabilirsiniz.

Vodafone Geciken Faturadan Kapanan Hat Nasıl Açılır?

1- Vodafone fatura yüzünden kapanan hattı açmak için yanımda uygulaması üzerinden veya konuya ait faturalı hattınız üzerinden “542”’yi tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlanabilir, geçmiş dönem kullanım hareketlerinizin incelenmesi sağlayabilirsiniz. Eğer herhangi bir aşım veya kullanım söz konusu değilse, itirazınız kabul edilir ve faturalı hattınızı açtırabilirsiniz. Vodafone müşteri hizmetlerine direk bağlanmak isteyenler buradan iletişime geçebilir.

2- Eğer Vodafone Müşteri Temsilcisi aracılığıyla yüksek fatura sorununuzu çözemediyseniz, hattınızı açtırmak için Vodafone Genel Merkezini +90 212 367 00 00 arayabilir veya şikâyetinizi anlatan ve hat sahibinin bilgilerinin de içerisinde yer aldığı bir dilekçe gönderebilirsiniz. Vodafone tarafından itirazınıza mutlaka bir cevap gelecektir çünkü bu bir yasal zorunluluktur. Vodafone fatura tutarına itiraz etme yazımızdan daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İtirazınız bu aşamalarda sonuçlanmadıysa, sırasıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na ya da Tüketici Hakem Heyeti’ne fatura itiraz dilekçenizi iletebilirsiniz.  

Vodafone Kapanan Hattı Açma Ücreti Nedir?

12.06.2020 tarihinden sonra Vodafone fatura borcu sebebi ile kapanan veya kısıtlanan hatlar için 30,29 TL karşılığında hattınızı açtırabilirsiniz. Kurumsal Vodafone müşteriler için; hat açma ve kapatma fiyatları kullanım detaylarına göre hesaplanır.

27 Kişi Katıldı

 1. 3 binn fatura borcum var ve hic bir sekilde taksitlendirme yapmiyorm avukata verilmeden taksitlendirme yapin diyorm onuda yapmiyolar bna bir yardim edebilirmisiniz 3 aydir telefonum kisitli ki gecen borclarimin hepsini gec de olsa odrdim sozlesmeden men edildigim icin takditlrndirmr yapmiyolar

 2. Slm benım borcum 500 tl taksıt yaptıra bılırmıyım suanda telefonum kesık bana bır yol gosterırmısınız

 3. Merhaba 2 adet faturam var 800 TL bunu taksitlendirmek istiyorum yardımcı olabilirmisinjz

 4. Telefon hattım dolsndırıcılar tarafından kullanıldı ve icralık oldum.
  Hattın benim tarafımdan kullaılmadığını yasal olarak nasıl kanıtlayabilirim.?

 5. Vodafone kapatılan hattımın 3 aylık ödenmemiş borcu çıktığını gösterip icraya verilmis ve borç baya katlanmış nasıl taksitli ödeyip icra dosyasını çekebiliriz..

 6. Madi durumum yok ve borcumu ödemek istiyorum defalarca hukuk birosunu aradim indirim istedim yapmadılar bu konuyla ilgili yardimci olurmusınız

 7. İyi günler kolay gelsin. 8200 TL hacizlik borcum var Vodafone da. Taksitlendirerek ödemek istesem kaç taksit ve nasıl olacak.

 8. Vodafone Den taksıtli telefon aldim faturamın üstüne daha sonra işim bozuldugu için ödeme imkanım olamadı 3 ay gbi bi süre gecti ustunden beni arayıp yarın a kadar müsade size yoksa avukat a verileceksiniz dendi kredi kartım olamadığı içinde taksite bolduremedim avukata verilirse kaç gün içinde içraya verirlir yada içraya verilmeden avukat elden taksıt falan olanagı saglarmı

 9. Vodafoneda yasal takip aşamasındaki borcu faizini silerek çağrı merkezlerine ödeme imkanimiz oluyormu
  2014 yilindan beridir bu para ödenmiyor

 10. merhaba,

  fuzun yıllardır vodofone kullanıcısı olup hep en ust duzey tarıfelerı kullandım.ödediğim tutarlar sayılı musterılerden temın edılmıştır diye düşünüyorum.Sonuç olarak ticaret ile uğraştıgım için işlerimde ödeme sıkıntı yaşadım,toplam 1482 tl aralık donem borcum mevcut.bu tutarı taksıtlendırme ımkanım varmıdır?şuan ki aşamada tutar yuklu altarnatıf sunmanız gerekıyor.böyle bir imkanımız varmıdır?yardımcı olabilirmisiniz.
  teşekkürler

 11. Benim iki dönem borcum oldu taksitlendirmek istiyorum. Türk Telekom da faturaya yansıtıyor, vodafone bunu yapıyor mu, kredi kartım yok, ayrıca kaç fatura sonra avukata düşer. Acil cevap verirseniz sevinirim

   1. Geçen yıl kapanan hattıma hatta numara degistirdigim numarama fatura geldi 500 ₺ idi bu yıl 1600 ₺ olarak geldi müşteri hizmetleri numarayı değiştiriyor tarifeyi yeni numaraya geçiriyor sonra da arkamdan kullanmadığım kapanan hattıma fatura gönderiyor bunu bana biri aciklayabilirmi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu