Vodafone Fatura Aşım Engeli, Durdurma ve Telafisi Nasıl Yapılır?

Vodafone fatura aşımı telafisi iade için; Vodafone tarifelerinden kullanım aşımı yaparsanız, sahip olduğunuz paketin özellikleri, sizin kullanım haklarınız ve sınırlarınız dışına çıkmışsınızdır. Örneğin; aylık 12 GB internet limitine sahip bir Vodafone tarifesi kullanmanıza rağmen, 1 ay içerisinde 13 GB internet kullanımı gerçekleştirirseniz; ay içerisinde fazladan kullandığınız bu 1 GB internet, Vodafone Tarife Aşımı olarak yani buda fatura aşımı olup extra ücretlendirme ile değerlendirilir.

Bu durum Vodafone faturalarınızın kontrolünüzden çıkmasına yol açabilir ve ay sonunda yüksek faturalarla karşılaşma ihtimalinizi artırır. Bu gibi olumsuzlukların önüne geçmek için kısa ve basit bazı işlemlerin yapılması yeterli olacaktır.

Vodafone Fatura Aşımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone hattınızın fatura aşımına uğrayıp uğramadığını, fatura öğrenme servisi ile kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Tüm Vodafone kullanıcılarına ücretsiz olan bu servisten yararlanmak ve fatura aşımı öğrenmek için; Telefonunuzun arama ekranından, “7017”’yi tuşladıktan sonra arama tuşuna basın.

Fatura Öğrenme Servisi’ni ek olarak şu seçenekler için de kullanabilirsiniz;

 • Varsa, ara ödeme bilgilerinizi öğrenmek,
 • Henüz faturalanmamış harcama tutarlarını öğrenmek,
 • Faturalandırılmış faturalarınızı ödeyebileceğiniz banka veya anlaşmalı iş yerlerini öğrenmek.

Vodafone Tarife Aşımı Engelleme Nedir?

Vodafone Tarife Aşımı Engelleme, istenmeyen ve sizin kontrolünüzde olmayan yüksek faturaların önüne geçmek için alınan bir önleyici önlem diyebiliriz. Örneğin, tarifeniz dâhilinde bulunan konuşma hakkınızın sonuna gelmek üzeresiniz.

Bu durumda mağduriyet yaşamamanız adına Vodafone size ek konuşma paketini otomatik olarak tanımlar. İşte bunun otomatik olarak hattınıza tanımlanmasını istemiyor; paketinizdeki hakkınız bittiğinde durmasını istiyorsanız tarife aşımını engelleme işlemi yapmanız gerekir.

Vodafone Tarife Aşımı Koruma Sınırı Koyma

Her tarifede belirli bir konuşma, SMS ve internet hakkınız bulunur. Vodafone tarife aşımı koruma sınırı koymak isterseniz, her paket içeriği birbirinden bağımsız olduğundan ayrı ayrı koruma sınırı koymanız gerekir. Bu işlemi 2 farklı yoldan yapabilirsiniz, bunlar;

Vodafone Tarife Aşımı Durdurma SMS ile Nasıl Yapılır?

1. Yol olarak, sürpriz faturaları engellemek için, Vodafone tarife aşımı durdurma işlemini kısa mesaj yoluyla tercih edebilirsiniz. Kısa mesaj içerik tercihinizi, hangi hakkınızın otomatik tanımlanmasını istemediğinize göre yapmalısınız. Vodafone internet, konuşma ve SMS hakları için tarife aşımı durdurma sırasıyla;

 • İnternet hakkı için, “INTERNET ASIM” yazarak “7000”’e gönder.
 • Konuşma hakkı için “KONUSMA ASIM” yazıp “7000”’e gönderin.
 • SMS hakkı için, “SMS ASIM” yazarak “7000”’e gönderin.

2. Yol olarak ise, Vodafone çağrı merkezlerini 546 arayarak talebinizi iletebilir; Tarife Aşımı Durdurma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Tarife Aşımı Durdurma İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Vodafone tarife aşımı durdurma işleminin tersi olan bu işlemi, kısa mesaj içeriklerinin başına “IPTAL” yazarak gerçekleştirebilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar şöyle:

 • İnternet hakkı için, “IPTAL INTERNET ASIM” yazarak “7000”’e, gönder.
 • Konuşma hakkı için, “IPTAL KONUSMA ASIM” yazıp “7000”’e, gönderin.
 • SMS hakkı için, “IPTAL SMS ASIM” yazarak “7000”’e gönderin.

Vodafone Tarife – Fatura Aşımı Telafisi İade Nasıl Alınır?

Vodafone, siz farkında olmadan tarifenizi aşmış ve faturanıza ücreti yansımış olan aşım ücretlerinin belli kısmını geri ödüyor. Son 2 döneme ait faturalarınızdan birisi tarife aşımına uğramış ise, “Aşım Telafisi” kampanyasından yararlanarak 50 TL’ye kadar ve yılda en fazla 2 kez yararlanabileceğiniz şekilde Vodafone tarife aşımı telafisi iadesi alabilirsiniz.    

Aşım Telafisi kampanyasından yararlanmak için, Vodafone yanımda uygulamanız üzerinden; “Bana ne var” bölümüne ulaşarak iade talebinde bulunmanız gerekir. Talebiniz alındıktan sonraki ay içerisinde size iletilecek olan paket veya kampanyalardan birini onaylamanız halinde, aşım ücretiniz iade edilecektir. Aksi durumda, Aşım Telafisi kampanyasından yararlanma şansınız bulunmamaktadır. Başka kampanya olarak Vodafone bedava internet yazımızı okuyabilirsiniz

Vodafone Fatura Aşım Ücretleri Nedir?

Vodafone faturalı hat kullanmanıza rağmen, tarife aşımı durdurma işlemi yapmadıysanız ve tarife aşımı yaptıysanız hattınıza kullanımlarınıza göre belirli ücretler yansır. Bu ücretler dönem içi fatura hareketlerinizde görülebileceği gibi dönem sonu faturanıza yansıtılırlar. Vodafone fatura aşım ücretleri, hangi iletişim yolunu kullandığınıza göre değişiklik göstermektedir.

 • Mevcut tarifenizde dakikalarınız bittiğinde, görüşmelerinizin her dakikası için; 61,34 Kuruş,
 • Mevcut tarifeniz ile birlikte hattınıza tanımlanan SMS’leriniz bittiğinde, her SMS için; 44,09 Kuruş,
 • Mevcut tarifenizde MMS’leriniz bittiğinde, her MMS için; 90 Kuruş,
 • Mevcut tarifeniz ile internet kullanımınız bittiğinde ise, her 100 Kb kullanımınız için; 0,57 Kuruş ücret ödemek durumunda kalırsınız.

Vodafone Aşımsız (Koruma) Paketi Nedir?

Vodafone aşımsız paket, yani koruma paketi tarifenizde bulunan haklarınız bittiğinde otomatik alım yaptırmayan kullanıcı dostu bir pakettir. Aşımsız paket, size ek bir aşım sürprizi yaratmayarak, beklenmeyen fatura ihtimalini de ortadan kaldırır.

Vodafone Aşımsız Paket’e ayda 7 TL ücret karşılığında sahip olabilir; 1 GB İnternet, 100 DK ve 100 SMS ek avantajlarından yararlanabilirsiniz. Koruma özelliği bulunan Vodafone Aşımsız Paket’i, SMS yoluyla satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken;

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne, “KORUMA” yazarak “7000”’e göndermektir.
 • Paketiniz onay mesajından hemen sonra kullanıma hazırdır. İsteyenler Vodafone tarifeler kategorimizden farklı paketleride inceleyebilir.

Vodafone aşımsız koruma paket özelliği, yalnızca tarifenizdeki haklarınız bittiğinde devreye girer. Tarifenizde bulunan haklarınız bitmeden, Aşımsız Paket’i kullanamazsınız.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu