Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme ve Hesaplama 2023

Türk Telekom Taahhüt cayma bedeli süresi sorgulama, öğrenme, hesaplama ve yenileme hakkında 2023 konuları ile birlikte; ödemelere itiraz etme iptal (bozma) işlemi hakkında tüm bilgiler! Türk Telekom Cayma Bedeli konuları ile birlikte aklınıza takılan birçok soruya da yanıt verdiğimiz bu yazımızda, Türk Telekom Kampanyaları 2023’i de değineceğiz.

Türk Telekom’dan satın aldığınız gerek cihazlarınız gerekse faturalı abonelikleriniz belirli bir taahhüt süresi ile size sunulmaktadır. Türk Telekom’un taahhüt süresi koymasının nedeni, daha uygun fiyat seçeneklerinden yararlanmanız ve taahhüt süresi boyunca Türk Telekom’dan hizmet alımını kesmemenizdir.

Ayrıca, cihazlardan telefonlara, kampanyalardan indirimlere değişiklik gösterse de genel olarak Türk Telekom taahhüt süresi 24 ay olarak belirlenmiştir. Şimdi Türk Telekom Cayma Bedeli ve Taahhüt Sorgulama’nın diğer detaylarını inceleyelim:

Türk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme 2023

Türk Telekom’dan aldığınız elektronik cihazlar veya taahhütlü tarife paket hizmetler, taahhüt süresine tabidir ve taahhütün bozulması durumunda belirli miktarlarda ceza tutarı ödemenizi gerektirir. Taahhüt sürenizin bitmesine ne kadar süre varsa o oranda ceza tutarının yansıtılacağı cayma işlemi gerçekleştirmeden önce, cayma bedelinin ne kadar olacağını öğrenmenizde fayda vardır. Türk Telekom Cayma Bedeli Öğrenme 2023 işlem adımları şunlardan biri olabilir:

Sms ile Türk Telekom cayma bedeli ve sorgulama yöntemi olarak; Telefondan *124# numara tuşlaması yapın. Sonra yanıtla yaparak 3 tuşuna basın ve taahhüt kısmından 2 ile onaylayın. Çıkan ekranda taahhüt bozma yani iptali için cezai ödenecek tutar çıkacaktır.

 • İsterseniz, Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak, temsilci yardımıyla sorgulama yapabilirsiniz.
 • İsterseniz, size en yakın Türk Telekom mağazasını ziyaret ederek, hızlı bir şekilde Cayma Bedeli’ni öğrenebilirsiniz.
 • İsterseniz de, Türk Telekom resmi web sitesine giderek, “Destek” kısmından ilgili formu doldurarak yardım talebi yollayabilirsiniz.

Eğer Türk Telekom cayma bedeli öğrenme işleminiz için “Destek” bölümünü kullanacaksanız, formda yer alan bilgilerinizin doğruluğunu teyit edin. Size dönüş yapacak ekiplerin size ulaşması gerekeceğinden, yanlış bilgi vermek cayma bedelini öğrenememenizle sonuçlanabilir.

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli, kullandığınız tarife paketinin ücreti ve kalan taahhüt süreniz ile doğru orantılıdır. Tarife paket ücretiniz ne kadar yüksek, taahhüt süreniz ne kadar uzunsa o kadar fazla; tarife paket ücretiniz ne kadar düşük, taahhüt süreniz ne kadar kısa ise o kadar az Türk Telekom Cayma Bedeli ödersiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli’nin hesaplanması için ise doğrudan Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’nden bilgi almanız gerekir; çünkü güncel paket fiyatları üzerinden hesaplanan bu bedel, en doğru şekilde müşteri temsilcileri tarafından hesaplanabilir. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne bağlanmak için: Cep telefonunuzdan “444 1 444”’ü tuşlayabilirsiniz.

Türk Telekom’da, sözleşme tarihinizin bitiminden önce sözleşmenizi sonlandırırken Kalan Sözleşme Ücreti (erken fesih ücreti) ödemeniz gerekir. Bu, sözleşme ​​süreniz üzerinden kalan aylık ücretlerin yaklaşık yüzde 80’ine tekabül etmektedir. Türk Telekom Cayma bedeli hesaplanırken alınan hizmet ücretleri ise şunlardır;

 • Aktivasyon ve Kurulum Fiyatı
 • Yapılmış Olan İndirimler
 • KDV + ÖTV
 • Ev interneti için modem ücreti
 • Mobil tarife paketler için aylık indirimler
 • Tivibu Tv hizmeti için Kutu ve Kumanda

Ancak Türk Telekom cayma bedelini örnek ile hesaplamak gerekirse; Aylık 30₺ ödediğiniz tarifeniz var ve sözleşmenizin bitimine 3 ay kaldı. 30₺’yi 3’e katladığınızda kalan aylar için toplam fatura bedeli 90₺ olur. Bu rakamın %80’i 72₺ olacaktır. Bu rakam da Türk Telekom cayma bedeli olarak ödeyeceğiniz miktardır.

Türk Telekom sözleşmenizi başlangıç ​​dönemi dışında iptal ediyorsanız, standart iptaller için 30 günlük bir bildirim süresi uygulanır. İptal talebinde bulunduktan sonra 30 günlük bir aylık ücretin tamamı tahsil edilecektir (Türk Telekom buna “Bildirim Süresi Ücreti” adını vermektedir).

Türk Telekom Cayma Bedeli İtirazı ve İptal Etme

Türk Telekom Taahhütlü Paketler’den birini kullanıyorsanız ve taahhüt bozmanız durumunda ortaya çıkacak cayma bedeline itirazda bulunmak istiyorsanız, iptal etmek için; Tüketici Hakları Heyeti dâhil olmak üzere başvuru yapacağınız kurumlar bulunmaktadır. Sözleşmeniz gereği belirli bir süre taahhüt süresini imzaladığınız halde tarifenizden vazgeçmek istediğinizde meydana çıkacak bu duruma itiraz etmeden önce şu maddelere dikkat etmelisiniz:

 • Taahhüt süreniz dolmadan ve sözleşmede yer alan cayabilme hakkınız ortaya çıkmadan yapacağınız cayma bedeli itiraz başvuruları reddedilecektir.
 • Sözleşmede yer alan maddeleri okuyup onayladığınızı bildirerek ve imzalayarak aldığınız taahhütlü paketlerin erken iptali için yasal olarak cayma bedeli ödemek zorundasınız.
 • Yine sözleşmede yer alan veya taahhütü erken iptal etmenize neden olacak durumlar meydana gelmemişse, cayma bedeli itirazınız reddedilecektir.

Türk Telekom Cayma Bedeli İtirazı 2023 ancak şu şartlar altında kabul edilebilmektedir:

 • Eğer taahhüt süreniz boyunca satın aldığınız paketin sözleşmeye uygun olmayan şekilde fiyatı artırılırsa,
 • Size temin edilen hizmet, anlaşmanızdaki hizmetin altında kalıyorsa,
 • Hizmet alımınızda sürekli aksaklıklar ve sorunlar yaşıyorsanız,
 • Hizmet alımınıza engel hiçbir neden yokken hizmetiniz kesiliyorsa cayma bedeli itirazı gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli itirazlarınızı; Tüketici Hakları Heyetine, Türk Telekom Genel Müdürlüğü’ne ve İletişim Bakanlığı Resmi Web Sitesi’ne iletebilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nereye Ödenir?

Türk Telekom Taahhütlü paketinizden erken ayrılma kararı verdiğinizde karşılaşacağınız Türk Telekom Cayma Bedeli, direkt olarak son faturanıza yansıtılmaktadır. Son ay kullandığınız hizmet kadar bir fatura çıkarılarak üzerine cayma bedeli yansıtılarak çıkan bu fatura, Türk Telekom faturalarınızı öderken kullandığınız yöntemler ile rahatlıkla ödenebilir. Ekstra bir işlem yükü barındırmayan cayma bedelini ve faturalarınızı ödemek için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

 • İsterseniz online ödeme kanallarını kullanabilir,
 • İsterseniz Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni arayabilir,
 • İsterseniz Türk Telekom Mağazaları’nı ziyaret edebilir,
 • İsterseniz de kullandığınız banka aracılığı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Ödeme yöntemlerinden banka aracılığı ile ödeme dışındaki ödeme yöntemleri sizden komisyon ücreti almamaktadır. Ancak bankadan bankaya değişmekle birlikte, ödemelerinizi bankanız aracılığı ile yaparsanız bir miktar komisyon ücreti ödemeniz gerekebilir.

Türk Telekom Cayma Bedeli Ne Zaman Ödenir?

Türk Telekom Cayma Bedeli, son dönem faturanıza yansıtılan bir tutardır ve son dönem faturanızın son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekir. Son dönem faturanız da dâhil olmak üzere cayma bedeli yansıtılmış bu fatura, Türk Telekom’a ödemeniz gereken son faturadır. Aldığınız hizmete dair başka bir ödeme yapmanız gerekmemekle birlikte, ödeme gününü geçirme gibi bir durum söz konusu olursa günlük faizleri ile birlikte ödemeniz gerekir.

Son dönem faturanızın son ödeme gününü bilmiyorsanız, Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni arayarak destek alabilir veya size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedelini Karşılıyor Mu?

Türk Telekom Evde İnternet 2023 tarife paketlerinin bir kısmı, yeni Türk Telekom Evde İnternet kullanıcılarının cayma bedeli karşılamaktadır. Eğer daha önceden kullandığınız evde internet paketiniz varsa, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’nden destek alarak geçmek istediğiniz paket için Cayma Bedeli karşılayıp karşılamadığını öğrenebilirsiniz.

Eğer Türk Telekom dışında farklı bir cep telefonu operatörü kullanıcısı iseniz, Türk Telekom cayma bedelini karşılamamaktadır. Sadece Evde İnternet abonelerine özel olan bu kampanya mobil kullanımdan bağımsızdır. Türk Telekom Cayma Bedeli Karşılayan Evde İnternet Kampanyaları en avantajlılar şunlardır:

 • Yüksek Hızda Avantaj
 • İnternette Fırsat

Türk Telekom Cayma Bedeli Karşılayan Evde İnternet Kampanyası

Türk Telekom Cayma Bedeli Karşılayan Evde İnternet Kampanyaları 2023, evde internet hizmeti aldığınız kurumdan Türk Telekom’a geçmeniz durumunda geçerli olacak bir kampanyadır. Taahhüt süresi dolmadığı halde Türk Telekom’dan Evde İnternet hizmeti almak isteyen kullanıcıların sıklıkla yararlandığı bu kampanyalar, Türk Telekom Evde İnternet 2023’den ilk kez yararlanacak yeni Türk Telekom müşterileri için geçerlidir. Türk Telekom Cayma Bedeli Karşılayan Evde İnternet Kampanyalar ve tarife paketleri şöyledir:

Kampanya AdıPaket AdıPaket İçeriğiPaket Ücreti
Yüksek Hızda AvantajM20Mbps’ye Kadar Limitsiz Fiber105,90₺
Yüksek Hızda AvantajL24Mbps’ye Kadar Limitsiz Fiber115,90₺
Yüksek Hızda AvantajXL35Mbps’ye Kadar Limitsiz Fiber130,90₺
Yüksek Hızda AvantajXXL50Mbps’ye Kadar Limitsiz Fiber150,90₺
İnternette FırsatS16Mbps’ye Kadar Limitsiz Fiber105,90₺
İnternette FırsatM20Mbps’ye Kadar Limitsiz Fiber110,90₺
İnternette FırsatL24Mbps’ye Kadar Limitsiz Fiber120,90₺
İnternette FırsatXL35Mbps’ye Kadar Limitsiz Fiber135,90₺
İnternette FırsatXXL50Mbps’ye Kadar Limitsiz Fiber155,90₺
Türk Telekom Cayma Bedeli Karşılayan Evde İnternet Kampanyaları

NOT: Paket ücretlerinin tamamı 24 aylık taahhüt süresi sözüne geçerli fiyatlardır.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 2023

Türk Telekom operatörünü kullanarak yararlandığınız ve bir taahhüt süresine tabi olan paketleriniz taahhüt süresi boyunca size indirimli olarak sunulmaya devam eder. Taahhüt sürenizin bitmesiyle birlikte taahhütünüzü yenilemezseniz, avantajlı fiyatlardan yararlanma durumunuz da sona erer. Taahhüt süreniz bitmeye yakın taahhüt yenileyerek avantajlı fiyatlardan yararlanmaya devam edebilmeniz için taahhüt sürenizin ne kadar kaldığını bilmeniz de önemlidir. Bu aşamada Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 2023 işlemi yapabilirsiniz. Bunun için şu adımı izleyin:

 • Mobil cihazınızın arama ekranına gelerek “444 1 444” numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni tuşlayın.
 • Ardından müşteri temsilcisine bağlanmak için gerekli tuşlamaları yapın.
 • Son olarak Türk Telekom online işlemler uygulaması ile taahhüt sorgulaması yapabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Yenileme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturalı tarifelerinizin veya Evde İnternet hizmetinizin taahhütü bittiğinde, Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni arayarak ücretsiz taahhüt yenileme işlemi yapabilirsiniz. Taahhüt yenileme işlemi yapmadan önce mevcut kullandığınız paket dışında yer alan daha düşük paketlere veya daha yüksek paketlere geçme şansınız vardır. Herhangi bir ek ücret ödemeyeceğiniz bu geçiş işlemi için yine Türk Telekom Müşteri Temsilcileri’nden yardım alabilirsiniz.

Eğer işlemlerinizi cep telefonu aracılığıyla değil, yüz yüze yapmak isterseniz Türk Telekom İletişim Merkezleri’ni kimliğinizle birlikte ziyaret edebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Bozmanın Cezası Ne Kadardır?

Türk Telekom sözleşmeli tarife paketlerinizin tamamında taahhüt bulunmaktadır ve süresi dolmadan bozulan taahhütler belli bir ceza tutarına neden olur. Bu ceza tutarı net bir fiyat olmamakla birlikte kullandığınız tarife paketine ve taahhütünüzün bitmesine kalan süreye göre değişiklik gösterir.

Türk Telekom’a ait taahhütünüzü bozmaya karar verdiğinizde net cayma bedeli tutarını öğrenmek için, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’nden direkt yardım alabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Bitmeden Tarife Değiştirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturalı hattınıza veya Evde İnternet aboneliğinize ait taahhüt süresi bitmeden, Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni arayarak ve Türk Telekom Mağazaları’nı ziyaret ederek tarife değişikliği yapabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken husus şudur:

 • Taahhüt süreniz bitmeden tarife değişikliği yapmak isterseniz, mevcut tarifenizden daha üst bir pakete geçmeniz gerekir.
 • Taahhüt süreniz bitmeden mevcut tarifenizden daha düşük bir pakete geçiş yapamazsınız.

Mevcut tarifenizden daha düşük bir pakete geçmek istemeniz, aynı zamanda taahhütü bozmanız anlamına geleceğinden cayma bedeli ile karşılaşacağınızı unutmayın.

Türk Telekom Taahhüt Bitince Ne Olur?

Türk Telekom ile yaptığınız taahhüt anlaşmanızın sonuna geldiğinizde, mevcut tarife paketinizi artık indirimli fiyattan kullanamazsınız. Taahhütsüz Tarife Paketleri sınıfında değerlendirilecek olan paketiniz için her zaman ödediğiniz ücretten daha fazla ücret ödemeniz gerekir. Eğer mevcut tarifenizden ve operatörünüzden memnunsanız:

 • İster Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni arayarak,
 • İsterseniz de Türk Telekom Mağazaları’nı ziyaret ederek taahhüt yenilemesi yapabilir; indirimli kampanyalardan yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Mevcut tarifenize devam etmek isteseniz bile aradan zaman geçtiği için tarifenize zam yapılmış olabilir. Ancak yine de taahhüt yenilemek, taahhütsüz paketler kullanmaktan daha avantajlıdır.

Türk Telekom Taahhüt Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Taahhütlü Paketler 2023, taahhüt süresi boyunca hâlihazırda taksitlendirilmiş taahhüt bedelleri içermektedir. Taahhütlü paketleri satın aldığınızda otomatik olarak taahhüt süresi boyunca satın alım yapmış olursunuz. Aydan aya faturalandırılmaları ise taahhütün taksitlendirildiği anlamına gelmektedir.

Örneğin; 12 aylık bir taahhütlü paket kullanıyor olun. Bu paket için sözleşme imzaladığınızda 12 boyunca ödemeniz gereken tutara imza atmış olursunuz. 12 aylık bu bedel bu sayede sizden aylık fatura biçiminde yani taksitlendirilmiş taahhüt biçiminde alınır. Özetleyecek olursak, taahhüt taksitlendirme için ek bir işlem yapmaya gerek yoktur.

8 Kişi Katıldı

 1. Adaletsizliğin kralı resmen insanı köle yapıyorlar devlet vatandaşını korumuyor taahüt neymış ister türk telekoma giderin ister türksele

 2. 15 gun oldu turk telekom evde ınternetı baglatalı ve bır haftadır baglantı problemı yasıyorum 3 kere arıza kaydı olusturdum 2 defadır gelıp arızayı gıderıyorlar 24 saatı bulmadan aynı sıkıntıyı yasıyorum kesınlıkle tavsıye etmiyorum 24 ay taahhutname yaptım cıkısta yapamıyorum ceza olarak 24 ay uzerınden tum borcun yuzde 70 i kadar ceza odenmem ıstendı cok zor durumdayım sasırdım kaldım muhatap olarak 444 numarayı arıyorum musterı temsılcısı ıptal edersenız 24 aylık ceza odersınız dıyor kesınlıkle taahhutname yapmadan alın deneyın ama tavsıye etmıyorum arkadaslar isim soyisim mail adresim asagıda bır yetkılı donusu olur ınsallah
  BU YAZDIKLARIMDA YAYINLAMAZLAR BUYUK IHTIMALLE
  AMA BEN TURK TELEKOMLA ILGILI HER YERE YAZIYORUM

  1. öyle birşey yok. kullandığın ay ile kullanmadığın ay kıyaslanır. yani ilk 30 gün cayabilirsin. eğer 2. -3. ayda cayarsan da o kadar aylık ödersin. geri kalan tüm ayları ödemezsin. seni kandırmışlar. kullandığın ay kadar ödersin.

 3. 15 gun oldu turk telekom evde ınternetı baglatalı ve bır haftadır baglantı problemı yasıyorum 3 kere arıza kaydı olusturdum 2 defadır gelıp arızayı gıderıyorlar 24 saatı bulmadan aynı sıkıntıyı yasıyorum kesınlıkle tavsıye etmiyorum
  24 ay taahhutname yaptım cıkısta yapamıyorum ceza olarak 24 ay uzerınden tum borcun yuzde 70 i kadar ceza odenmem ıstendı cok zor durumdayım sasırdım kaldım
  muhatap olarak 444 numarayı arıyorum musterı temsılcısı ıptal edersenız 24 aylık ceza odersınız dıyor
  kesınlıkle taahhutname yapmadan alın deneyın ama tavsıye etmıyorum arkadaslar
  isim soyisim mail adresim asagıda bır yetkılı donusu olur ınsallah

 4. , daha 12 ay Taahhütname var caymak istersem ne kadar bana borç çıkar aylık internet faturam 72 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu