Turkcell Sim Kart Fiyatları Yenileme ve Bloke Kaldırma 2023

Turkcell SIM Kart, üzerinde bulunan çip yardımıyla cihazınızın mobil ağlara bağlanmasını ve sesli görüşmeler yapmanızı sağlayan maksimum 128KB kapasiteye sahip bir karttır. Pratik kullanımları nedeniyle GSM adı verilen sistemler tarafından sıklıkla tercih edilmektedirler. Ayrıca Turkcell SIM Kart, sahip olduğu yüksek depolama kapasitesi ile rehberinize kaydettiğiniz numaraları hafızasında tutabilir ve numaralarınızı kaybetmenizin önüne geçebilir.

Turkcell SIM Kart Fiyatları 2023 Nedir?

Turkcell SIM Kart, faturalı ve faturasız hat olmak üzere 2 farklı şekilde satılmaktadır. Turkcell İletişim Merkezleri’nden tek sefere mahsus 100₺ ücret karşılığında satın alabileceğiniz faturasız hat ile sadece bakiye yüklemesi yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Turkcell Faturalı hatları ise size uygun tarife paketlerinden birisini seçerek ücretsiz olarak alabilirsiniz. Faturalı ve faturasız Turkcell hatlar için 2023 yılında vergi fiyatları şu şekildedir;

Ödenecek Ücret TipiÖdenecek ÜcretNasıl Ödenir?
Özel İletişim Vergisi65₺ / Yıl12 Ay Boyunca Her Ay 5,41₺
Telsiz Kullanım Ücreti27,86₺ / Yıl12 Ay Boyunca Her Ay 2,32₺
Telsiz Ruhsat Ücreti27,86₺ / Yıl12 Ay Boyunca Her Ay 2,32₺

Turkcell SIM Kart Yenileme

Belirli bir kullanım ömürleri olan SIM kartlar, zaman zaman değişime ihtiyaç duyarlar. Teknolojik gelişmelerinde artmasıyla SIM kartların entegrasyon işlemlerinde de değişimler yapılması gerekebilir. Örneğin SIM kartınız 4.5G uyumlu değilse, 4.5G internet hızından yararlanabilmek için SIM kartınızı yenilemeniz gerekir. SIM kart yenileme işlemlerinizi Turkcell İletişim Merkezleri’nden 31₺ ücret karşılığında anında gerçekleştirebilir, hiç beklemeden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell SIM Kart Ayarları Nedir?

Yeni bir Turkcell SIM kart satın aldıysanız, SIM kartınızı takacağınız cihazınızın ayarları otomatik olarak SIM kartınızın üzerine işlenir. Ek herhangi bir işlem yapmadan tarifenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bazen SIM kartlar yeniden yapılandırılmaya ihtiyaç duyabilir. Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız, şu adımları takip ederek Turkcell SIM kart ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz:

 • Cihazınızın “Ayarlar” kısmına giriş yapın.
 • Mobil Şebeke” sekmesine ilerleyin ve “Erişim Noktası Adları”’na tıklayın.
 • Ardından sağ üst tarafta yer alan “üç nokta” sembolüne tıklayarak sekmeyi açın.
 • Yeni APN”’yi seçerek, “Ad” kısmına “Turkcell” yazın.
 • Sayfanın en altına gelerek “Kaydet” butonuna tıklayıp, çıkış yapın.
 • Tüm ayarlarınız bu sayede cihazınıza ve Turkcell SIM kartınıza otomatik olarak yüklenecektir.

Turkcell SIM Kart PIN – PUK Bloke Kaldırma

Turkcell SIM kartlar güvenlik gereği PIN Kodu adı verilen şifreleme yöntemiyle korunurlar. Her SIM kartın kendisine özel bir PIN Kodu değeri vardır ve üst üste yanlış denemeler gerçekleştirilirse, kendilerini kullanıma kapatırlar; diğer bir adıyla bloke olurlar. Bloke olmuş bir SIM kart, PUK Kodu adı verilen farklı bir şifreleme metodu kullanılarak tekrar aktif hale getirilebilir. SIM kartınıza ait PUK Kodunu SIM kartınız ile verilen bilgi kartında bulabilir ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak öğrenebilirsiniz. Turkcell Müşteri Hizmetlerine “532” veya “0532 532 00 00”’dan ulaşabilirsiniz.

Turkcell SIM Kart Numarası Öğrenme

Satın aldığınız Turkcell SIM kartınızın numarasını bilmeniz, iletişim kurabilmeniz için ihtiyacınız olan ilk şeydir. Farklı bir hattı aramadan ya da mesaj atmadan cihazınızın modeline göre farklı adımları takip ederek Turkcell sim kart numaranızı öğrenebilirsiniz.

Android İşlem Sistemi kullanıyorsanız:

 • Telefonunuzun “Ayarlar” sekmesine erişin.
 • Cihaz Hakkında” kısmına ilerleyerek, “Durum veya Cihaz Kimliği” bölümüne ulaşın.
 • Ekranın en altına inerek “Telefon Numaram” kısmından SIM kartınızın numarasını görüntüleyebilirsiniz.

IOS İşletim Sistemi Kullanıyorsanız:

 • Cihazınızın “Ayarlar” bölümüne girin.
 • Ardından “Telefon” butonuna tıklayın.
 • Numaram” başlığının altında yazan numara SIM kartınıza ait numaradır. Dilerseniz bu işlemi “Rehber” menüsüne girerek de yapabilirsiniz.

Turkcell SIM Kart Aktifleştirme

Turkcell Mağazası’ndan satın aldığınız SIM kartınız en geç 24 saat içerisinde aktif edilir. Aktifleştirme işlemi sadece Turkcell tarafından yapılmakta ve kullanıcının yapabileceği bir işlem bulunmaz. SIM kartınızın aktifleşmesini 24 saatten daha uzun süredir bekliyorsanız, “532” veya “0532 532 00 00” numaralı hat üzerinden Turkcell Çağrı Merkezi’ne ulaşabilir, SIM kartınızın durumunu sorgulayabilirsiniz.

Turkcell 4.5G Uyumlu SIM Kartlı Modemler

Turkcell SIM kartlı modemler, 4.5G uyumlu ve taşınabilir modemlerdir. Şık tasarımları ve fiber altyapısı ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam eden Turkcell SIM kartlı modemleri, SuperBox 4.5G kampanyası ile satın alabilirsiniz. Sabit bir internete ihtiyacınız olmadan dilediğiniz yere taşıyabileceğiniz Turkcell 4.5G SIM kartlı modemlere sahip olabileceğiniz kampanyalı fiyatlar;

SuperBox Paket AdıPaket LimitiPaket HızıPaket FiyatıNasıl Alırım?
SuperBox Fırsat 150150 GB4.5G159,90₺Turkcell İletişim Merkezi
SuperBox Fırsat 200200 GB4.5G199,90₺Turkcell İletişim Merkezi
SuperBox Fırsat 10Limitsiz10 Mbps199,90₺Turkcell İletişim Merkezi
SuperBox Fırsat 20Limitsiz20 Mbps299,90₺Turkcell İletişim Merkezi
SuperBox Fırsat 500500 GB4.5G399,90₺Turkcell İletişim Merkezi

Turkcell Yedek SIM Kart Çıkartma Ücreti Nedir?

Hâlihazırda kullandığınız SIM kartınız zarar gördüğünde ya da kaybolduğunda Turkcell İletişim Merkezleri’ni ziyaret ederek yedek SIM kart çıkartabilirsiniz. Yedek SIM kart ücreti, 31₺’dir. Yedek SIM kart elinize ilk ulaştığında içerisinde rehberinizdeki numaralar bulunmaz. Kayıtlı numaralarınızın kaybolmaması için, yedek SIM kartınızı cihazınıza takarak yedek rehberinizi aktarmayı unutmayın. Dilerseniz Turkcell’in Lifebox servisini kullanarak, rehberinizin güvenliğini bulut sistemlerine emanet edebilirsiniz.

Turkcell Yedek SIM Kart Ne Zaman Açılır?

Turkcell Mağazaları’ndan çıkardığınız yedek SIM kartınız, en geç 24 saat içerisinde aktif edilir. Aktifleştirme işlemi gerçekleştikten sonra eski SIM kartınız kullanılamaz. Gerekli ise, eski SIM kartınızdaki numaralarınızı yedek SIM kartınıza taşıyabilir veya cihazınızda kayıtlı numaralarınızı kopyalayabilirsiniz.

Turkcell Yedek SIM Kart Başvurusu

Turkcell Yedek SIM kart almak istediğinizde ilk başvurmanız gereken yer Turkcell İletişim Merkezleri olmalıdır. Kimlik kartınız ile birlikte bireysel başvuru yaparak yedek SIM kartınızı 15 dakika içerisinde çıkartıp, teslim alabilirsiniz. Yedek SIM kartınız üzerinde yapmak istediğiniz numara taşıma gibi işlemleriniz varsa, Turkcell yetkilisi ile bu işleminizi gerçekleştirebilir, kendilerinden yardım alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu