Turkcell Superbox Tarife Paketleri ve Fiyatları 2023

Taşınabilir ev interneti olarak bilinen Turkcell superbox internette vakit geçirmeyi daha kolay hale getiren cihazlardan biridir. İçerisinde yer alan sim kart hattı ile yüksek fiber hızda internet bağlantısı fırsatı sunan superbox Turkcell 4.5G baz istasyonuna bağlanarak kesintisiz internet fırsatı sunmaktadır.

Diğer modemlere göre kablosuz internet özelliğine sahip olan superbox istenilen her yerde rahatça kullanılabilir. Eğer evde fiber alt yapısı yoksa Turkcell superbox ile mümkündür olacaktır. Herkes yazlıkta, arabada, tatilde yani istediği heryerde ev internetini taşıyabilir.

Turkcell Superbox Fiyatı 2023 Nedir?

Taşınabilir internet servisleri arasında sunduğu yüksek performans ile öne çıkan Turkcell Superbox fiyatı, Superbox modem ve tarife seçimine göre farklılık gösterebilmektedir. Kullanıcılara yüksek hız deneyimi sunan Turkcell Superbox, modem ücretini kullanıcıdan almamaktadır. Taahhütlü abonelik ile indirimli Superbox fiyatı 2023 yılı için en düşük 159,9 TL olarak duyurulmuştur.

 • Yalnız Turkcell superbox fiyatı alınacak pakete göre farklılık gösterir.
 • Paketin fiyatı belirlenirken içerisinde yer ala n internet kapasitesi dikkate alınır.
 • Alınacak paketler için en yüksek fiyat aralığı genellikle sınırsız paket için geçerlidir.
 • Bu paketler 24 ay taahhütlü olacak şekilde alınır ve ödemeler aylık olarak yapılır.
 • Superbox alım süreci klasik modemlere kıyasla daha hızlı ve pratik olmasıyla bilinir.

Turkcell Superbox Tarife Paketleri 2023

Turkcell Superbox tarife paketleri lokasyondan bağımsız olarak kullanıma göre çeşitlenmektedir. SIM Kart ile kullanılan Superbox modemler, 10 adrese kadar kullanılabilir. Başlangıçta 4.5G destekleyen en fazla 2 adreste Superbox kullanımı yapılabilmektedir. 2’den fazla adreste Superbox kullanmak için ise adres başına aylık 10 TL olacak şekilde ek ücretlendirme yapılmaktadır.

Superbox paket tarifeleri taahhüt verildiğinde kampanyalı olarak başlamaktadır. 24 Aylık taahhüt sonrasında ise herhangi bir işlem yapılmadığı taktirde taahhütsüz paketlere otomatik olarak geçiş yapılmaktadır. Superbox paket tarifeleri ise resmi sağlayıcı tarafından Superbox 150GB 4.5G, Superbox 200GB 4.5G, 10 Mbps ve 20 Mbps olarak duyurulmuştur. Turkcell superbox paket tarifeleri 4.5G 10 Mbps ve 20 Mbps fiber hızında kablosuz şekilde 2023 yılı için paket fiyatları şu şekildedir;

 • 50 GB Superbox internet 159 ₺
 • 100 GB Superbox internet 219 ₺
 • 200 GB Superbox internet 269 ₺
 • 500 GB Superbox internet 399,9 ₺

Superbox Kampanyalı Paketleri

Turkcell Superbox kampanyalı paketleri, 24 ay taahhüt verilen aboneliklerde geçerli kampanyaları kapsar. Buna göre taahhütü devam eden kullanıcılar indirimli olarak kullanım elde edeceklerdir. 2023 Superbox Kampanyalı Paketler; Superbox Fırsat İnternet Kampanyası ve Superbox 4.5G İnternet kampanyası olarak ayrılmaktadır.

Superbox 4.5G İnternet Kampanyası aylık 500GB Kota ile 399,9 TL fiyat ve 24 ay taahhüt, Superbox Fırsat İnternet Kampanyası ise 150 GB kota ile 159,9 TL fiyat ve 24 ay taahhüt ile sunulmaktadır. Turkcell Superbox kampanyalı içerisinde yer alan superbox 20 Mbps hızında sınırsız internet kampanyası incelendiğinde paket kapsamında modem ve kurulum için ücret alınmadığı görülür;

 • Paketin aylık ücreti 299,90 TL olup içinde 20 Mbps’ye kadar hız vardır.
 • Ayrıca kampanya ile alt yapı ve kablo şartı olmayıp limitsiz kota olacak şekilde hizmet verilir.
 • Aynı zamanda kampanyadan 24 ay için yararlanılabilir.
 • Eğer daha yüksek internet hakkı isteyenler aylık 399,90 TL’ye 500 GB internet kampanyası tercih edilebilir.
 • Not: Turkcell bazı tarihlerde ilk 2 ya da 3 aya kadar ücretsiz superbox internet hizmet vermektedir.

Turkcell Superbox İletişim (Müşteri Hizmetleri)

Turkcell tarafından sunulan superbox veya tüm hizmetlerde Turkcell müşteri hizmetleri destek hattı olan 0532 532 00 00 ve Turkcell mağazaları üzerinden yardım alınabilir. Ayrıca Turkcell Superonline Müşteri hizmetleri olan 0850 222 0 222 numarası ile de destek alınabilir.

Yeni abonelik başvuruları için sağlayıcı internet sitesinden ön başvuru formu doldurularak kayıt bırakılması da mümkündür. Superonline tarafından bırakılan formlara geri dönüş yapmaktadır. Turkcell superbox online iletişime geçmek isteyenler Formda adı, soyadı, telefon numarası gibi bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekir.

 • Turkcell mağazaları
 • Turkcell online iletişim
 • Superbox 0850 396 19 23 müşteri hizmetleri

Superbox Başvurusu için Gerekli Evraklar

Superonline Superbox başvurusu için modemin teslim edileceği ilgili adreste ikamet edildiğinin ispatlanması gerekmektedir. Bu konuda Turkcell başvuran kişiye dair bazı bilgileri isteyebilir. Başvuru sırasında istenen belgeler başvuru formunun doldurulması, taahhütnamenin imzalanması, kimlik fotokopisi istenmektedir.

Ayrıca alt yapı sorgulaması için ikamet adresinin tespiti için ikametgah da istenebilmektedir. Superbox başvurusu için gerekli evraklar yapılan başvurunun ardından netlik kazanır. Ücretsiz başvur kısmından;

 • Ad ve soyad
 • İletişim numarası
 • Güvenlik numarası

Bilgilerinizi girdikten sonra superbox müşteri temsilcisi ilgili numaraya geri dönüş yapacaktır. Görüşmede kullanıcının adres bilgisi alınır ve bu adresin kullanım için uygun olup olmadığı incelenir.

Superbox Kurulum Ücreti Ne Kadar?

Superbox kurulumu yetkili servis tarafından abonenin adresinde gerçekleştirilir. Sağlayıcı cihazı eksiksiz ve kontrol ederek aboneye teslim etmektedir. Turkcell Superbox kurulum ücreti ise yeni abonelerden taahhütnameyi ihlal etmedikleri sürece alınmaz. Taahhütnamede yer alan şartları ihlal eden abonelere ise “Superbox Kurulum Bedeli” olarak KDV dahil 200 TL bedel yansıtılır.

Superbox Cayma Bedeli Hesaplama

Turkcell Superbox taahhütlü paketlerde yer alan müşteriler herhangi bir taahhüt şartını ihlal ederlerse veya kendi rızaları ile internet hizmetini iptal etmek isterlerse cayma bedeli ödenmesi gerekmektedir. Cayma bedeli hesaplanırken sunulan ayrıcalıklar yine sağlayıcı tarafından tahsil edilmektedir. Taahhüt edilen sürenin ne kadar kullanıldığına göre kalan taahhüt süresi kadar ücret ve kurulum bedeli tek seferde aboneden tahsil edilmektedir.

Ayrıca sunulan Turkcell superbox cihazın firmaya taahhüt edilen hasarsızlık durumunun ihlalinde de 1000 TL ek masraf yine son faturaya yansıtılır. 24 ay taahhütlü kampanya 6 ay kullanıldıktan sonra iptal edilmek istenirse bu geçmiş 6 ay boyunca yapılan indirimler son faturada peşin olarak tahsil edilecektir. Superbox modem ve kurulum ücreti iptal işlemi yaptığınız için cayma bedeline ek olarak 200 TL kurulum bedeli de yansıtılır.

Superbox Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Superbox fatura ödeme işlemi tüm Turkcell ödeme kanallarından ödenebilmektedir. Turkcell Mağazaları, Turkcell Superonline Abone Merkezleri ve Müşteri Hizmetleri hattı üzerinden Superbox fatura ödemesi yapılabilir. Ayrıca anlaşmalı bankalardan da talimatlı ödeme veya tek seferlik ödeme yapılabilmektedir.

Aracı kurumlardan yapılan ödemelerde fatura başına 1 TL işlem ücreti alınmaktadır. Turkcell Mağazaları ve Superonline Abone Merkezlerinden yapılan kredi kartı ile borç ödeme işlemlerinde aracı firma tarafından 2TL işlem ücreti yansıtılmaktadır. Turkcell superbox fatura ödeme için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz;

 • Bankalar ve anlaşmalı kurumlar
 • Tüm şube gişeleri
 • Otomatik ödeme talimatı
 • ATM ve telefon üzerinden
 • Turkcell mağazaları ve sitesi

2 Kişi Katıldı

 1. Ankara ikametinim fakat eskisehirde kooparatif lojmanları inşaat şantiyesinde sorumlu olarak görevliyim taşınabilir internet almak istiyorum ve turkcel hazırkart kullnıyorum mümkün olurmu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu