En İyi 10 Soygun Filmleri (La Casa de Papel Gibi) Nisan 2023

La Casa de Papel’i Aratmayacak Soygun Konulu 10 Film La Casa de Papel Serisi gibi; televizyon dizileri yerini online platformlarda ki dizilere bırakmıştır. Netflix gibi çevrimiçi sitelere üye olarak bu dizileri izlemeniz mümkündür. Üyelikler ücretli gerçekleşmektedir. Bu dizilerden meşhur olanı La Casa de Papel dizisidir.

Ursula Carbero, Itzuar Itıno, Alvaro Morte’nin ana karakterleri canlandırdığı dizidir. Özellikle ülkemizde sevilerek izlenmiştir. Alex Pina tarafından yazılan film beş sezon sürmüştür. Dizide her karakter bir şehir ismindedir. Aslında şehir isimleri karakterlerin lakabıdır.

Suç ve soygun konulu filmdir. İspanyol dizisidir. Dili İspanyolcadır. Türkçe altyazılı olarak izleminiz mümkündür. Dizi Madrid’de çekilmiştir. Dizi de büyük soygun planlayan sekiz kişinin eğitim döneminden itibaren yaşadıkları maceralar anlatılmaktadır.

Dizi dram-gerilim türünde de sayılabilir. Bu dizinin çok sevilmesi ile izleyiciler daha fazla bu türde yapım seyretmek istemişlerdir. Soygun suç dizilerinde aksiyonun yanı sıra ince zekâ örnekleri de izleyicinin dikkatini çekmektedir. Bu yazımızda La Casa de Papel’i aratmayacak soygun konusunda 10 filmden bahsedeceğiz.

1. Inception – Başlangıç

La Casa de Papel’i aratmayacak soygun konusunda 10 filmden ilki Başlangıç filmidir. Suç ve soygun denilince akla ilk gelen filmlerden biridir. İzleyicilerden yüksek puan almıştır. 2010 yapımı aksiyon- bilim kurgu konulu filmdir. 148 dakikalık bir filmdir. Filmin yönetmeni Christopher Nolan’dır. Filmin senaristi Cristopher Nolan’dır. Filmin kurgusu Lee Smith’e aittir.

Filmin farklı film festivallerinde toplamda 34 ödülü bulunmaktadır. Filmin başrol oyuncusu ünlü aktör Leonardo Dicaprio’dur. Dicaprio’ya filmde Tom Hardy, Joseph Gordon, Cillian Murhpy eşlik etmektedir. Filmde metafizik yardımı ile insanların beynine girerek soygun gerçekleştirmelerini konu edinilir.

Paradoks bir filmdir. İzlerken çok şaşıracaksınız. Film boyunca gerileceksiniz. Film finaliyle hayretler içinde kalacaksınız. Soygun ve suç konulu filmlerin en yüksek puana sahip filmi Inception’dur. İyi seyirler.

2. Snatch – Kapışma

La Casa de Papel’i aratmayacak soygun konusunda 10 filmden ikincisi Kapışma filmidir. 2000 yılı yapımı filmdir. 104 dakikalık filmdir. Suç-komedi türünde filmdir. Filmde ünlü yıldızlar yer almaktadır. Filmin yönetmeni Guy Ritchie’dir. Filmin senaristi Guy Ritchie’dir. Filmde Brad Pitt, Jason Statham, Stephen Graham, Vinnie Jones oyuncularını görmekteyiz.

İzleyiciler tarafından yüksek oranda beğeni almış bir filmdir. Film İngiltere yapımıdır. Asıl dili İngilizce’dir. Türkçe alt yazılı ve Türkçe dublajlı izleyebilirsiniz. 2 ana karakterin bir araya gelerek yaşadıkları maceralar konu edilmiştir.

3. Lock, Stock and Two Smoking Barrels – Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana

3. Lock, Stock and Two Smoking Barrels filmidir. Film 1998 yılı yapımıdır. İngiliz yapımı film suç-mafya konularındadır. Yönetmen Guy Ritchie’dir. Farklı film festivallerinden on bir ödül kazanmıştır. Jason Statham, Vinnie Jones, Nick Morgan, Jason Flyming oyuncuları yer almıştır.

Filmin konusu kumar borcu arkadaşları yüzünden maceralara atılan dört arkadaşı konu edinmektedir. İzleyiciler tarafında beğenilen film yüksek puana sahiptir.

4. Heat – Hesaplaşma

Heat filmi 1995 yılı yapımıdır. 185 dakikalık filmdir. Filmin yönetmeni Michael Mann’dir. Film aksiyon-dram-suç konularındadır. 60 milyon dolar bütçeli filmdir. Filmde Robert De Niro, Al Pacino, Val Kilmer, Michael Mann oyuncuları yer almaktadır.

Yıldızlardan oluşan kadrosuyla dikkat çekmektedir. Film izleyiciler tarafından yüksek puanlar almıştır. Filmin konusu kıvrak zekasıyla ünlenmiş bir hırsızı ve onun peşinde ki müfettişi konu edinmiştir.

5. Thief – Hırsız

Thief Filmi 1981 yapımıdır. 122 dakikalık filmdir. Film polisiye-suç konuludur. Filmin senaryosu Michael Mann’e aittir. Filmin yönetmeni Michael Mann’dir. Filmin oyuncuları James Caan, Tuesday Weld, Robert Prosky, Jim Belushi’dir. Suç işlemeyi bırakan kasa soyguncusunun maceralarını konu edinmiştir. İyi seyirler.

6. Ocean Eleven

Ocean Eleven Filmi 2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde izleyiciyi ile buluşmuştur. Filmin yönetmeni Steven Sodeberg’dir. Filmin devam filmi de mevcuttur. Filmde büyük soygun planlayan 11 adamın maceraları konu edinmiştir. Film dev kadrosuyla dikkat çekmektedir. Filmde Brad Pitt, George Clooney, Mat Damon, Julie Roberts gibi oyuncular vardır.

7. Sihirbazlar Çetesi

La Casa de Papel’i aratmayacak soygun konusunda 10 filmden yedincisi Sihirbazlar Çetesi filmidir. 2013 yapımı filmdir. 115 dakikalık filmdir. Suç-gerilim konularındadır. Filmin yönetmeni Louis Leterrier’dir. Filmde pek çok ünlü isim yer almıştır. Ustalaşmış hırsızların sihirbaz oyunları ile yaptıkları hırsızlıklar konu alınmıştır. Filmde Jesse Eisberg, Joseph Morgan oyuncuları yer almıştır.

8. Fast and Furious – Hızlı ve Öfkeli Serisi Banka Soygunu

Hızlı ve Öfkeli Serisi Banka Soygunu filmidir. Film 2011 yapımı filmdir. Film serinin 5. filmdir. Filmin ana karakterlerinin yapacağı büyük çaplı soygun konu edilmiştir. Başrolde Paul Walker, Vin Diesel, Gal Gadot yer almaktadır. İyi seyirler.

9. Happy New Year- Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Yeni Yılınız Kutlu Olsun Filmi suç-komedi türündedir. Hindistan yapımı filmdir. 2014 yapımı filmdir. 184 dakikalık filmdir. Filmin yönetmeni Farah Khan’dır. Filmde mücevher soygunu yapmak isteyen bir grup suçlunun konusu işlenmiştir. Filmde Shah Rukh Khan, Depika Padukone,Sonu gibi oyuncular yer almaktadır.

Bonus: En Popüler Suç Dizileri ve Filmleri

10. Public Enemies- Halk Düşmanları Filmi

La Casa de Papel’i aratmayacak soygun konusunda 10 filmden sonuncusu Halk Düşmanları filmidir. 2009 yapımı filmdir. 140 dakikalık filmdir. Başrolünde Johnny Deep, Morian Cotillard yer almaktadır. Yönetmeni Michael Mann’dir. Filmde büyük soyguncular ve onların peşindeki polisler konu edinilmiştir. İyi seyirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu