Youtube Premium Üyelik (Abonelik) Fiyatı ve İptal Etme 2023

Youtube Premium üyelik yani abonelik iptal etmek için öncelikle profil fotoğrafınızın bulunduğu alandaki ücretli üyelik bölümüne giriniz.

 • Seçenekler çıktıktan sonra yönete tıklayınız.
 • Önümüze üyelik iptali seçeneği çıkacaktır.
 • Burada yapmanız gereken en önemli işlem devre dışı bırak seçeneğinden sonra duraklat ya da iptal seçenekleridir.
 • Youtube üyeliği tamamen iptal etmek isterseniz iptal seçeneğine bastıktan sonra işlem bitmektedir.

Youtube Premium’a Nasıl Üye Olunur?

Youtube Premium üyesi olmak için bilgisayarınızda ya da mobil de profil kısmına giriniz burada bulunan ücretli üyelik kısmından Youtube Premium sekmesine tıklayınız.

 • Önünüze gelecek olan sekmede paketler listelenecektir.
 • Denemeniz için ilk ay ücretsizdir.
 • Özelliklerini daha detaylı inceleme şansı sunulmaktadır.
 • Böylece beğendiğiniz durumda abone olarak paket seçebilirsiniz.

Youtube Premium Özellikleri Nedir? Ne Var?

Dünya da kullanılan Youtube Premium ülkemizde de bütün özellikleri ile kullanıma başlanmıştır. Sizlere çok avantajlı seçenekler sunmaktadır. Bunlar; reklamsız video seçeneği izlediğiniz videoların başında, sonunda ve ikisinin arasında çıkan reklamlar Youtube Premium da çıkmamaktadır. Bu özellik hem telefon hem de bilgisayar için geçerlidir.

Ücretli uygulamalara benzer sadece Youtube Premium üyelerine özel video içerikleri bulunmaktadır. İzlediğiniz herhangi bir videoyu telefona indirebilir ya da oynatma listenizi kaydederek internetiniz olmadığı zaman tekrar açıp bakabilirsiniz. Başka uygulamalarla bu hizmete ulaşmanız mümkün ama size ek bir uygulama olarak değil direk bu imkânı sağlamaktadır.

 • İstediğiniz Youtube videoları iyi kalitede indirmeniz mümkündür.
 • Sizlerin yolculuk anında internet olmadan istediğiniz videoyu kolay bir rahatlıkla izlemenizi sağlamaktadır.
 • Kaydettiğiniz videolar 30 gün boyunca cihazınızdan silinmemektedir.
 • Diğer bir özellik ise arka planda oynatmadır.

Telefonunuzda bulunan diğer uygulamaları kullanırken arka planda açık kalabilir ya da telefon ekranı kapandığı zamanda video çalmaya devam eder. Uygulama fiyatı sizlerin bütçenize uygun bir şekilde ayarlanmıştır. Bütün bunların yanında abone olduğunuz bütün kanalların izlediğiniz videolarından son olanı otomatik olarak indirme sağlamaktadır.

Değişik uygulamalarda gezerken sizlere çoklu şekilde hizmet sağlamaktadır. Youtube video görüntüsü son derece kaliteli ve akışı hızlı olmaktadır. Sizlere diğer sitelerden farklı olarak başka videolara ulaşmanızı sağlamaktadır.

Youtube Premium Nasıl İndirilir?

Youtube sayfanızı açınız orada bulunan profil kısmına giriş yapınız. Burada bulunan ayarlar kısmına dokunuz. Önünüze çıkan seçeneklerden kitaplık ve indirilenler kısmına basarak karşınıza çıkan indirme bağlantısına dokunun ve tüm bağlantı türlerini seçiniz. Böylece kolay şekilde Youtube Premium indirme işlemi gerçekleşir.

Youtube Premium Öğrenci Üyeliği Fiyatları

Youtube Premium, öğrenciler için büyük avantaj sağlamaktadır. Üniversite öğrencileri için video izledikleri zaman kaydedebilir ve daha sonra izleme imkânı sağlamaktadır. Bunun için internet kullanımı gerekmez. Diğer aboneliklere fiyatına göre indirimli olup sadece ayda 9.99 TL ye Youtube Premium aboneliğe sahip olabilirsiniz. Bu üyelik sadece üniversite öğrencileri için geçerlidir.

Youtube Premium Aile Üyeliği Fiyatları

Bir ailenin Youtube Premium paketten yararlana bilmesi için aynı ev adresinde bulunması gerekir. Bu paketi en fazla 5 kişi kullanabilir. Youtube Premium aile uygulamasına sahip olmak için Youtube de aile grubu oluşturmanız gerekir. Aile gruplarını 12 ayda bir değiştirmeniz mümkün olup her aile üyesinin fotoğrafı, adı soyadı ve mail adresleri kayıtlı olmalıdır. Diğer abonelik fiyatlarına göre Youtube Premium aile paketi çok avantajlı olup sadece 25.99 TL’dir.

Youtube Premium Ücretsiz Deneme 

Youtube Premium ile donma ve kesilme olmadan video izlemeniz mümkündür. Uygulamayı 1 ay ücretsiz kullanmanız mümkündür. Youtube Premium özelliği ilk çıktığı zaman belirlenmiş olup şimdi ise 3 ay ücretsiz denemeniz mümkündür. Uygulamayı ücretsiz kullana bilmeniz için öncelikle bir ödeme planı hazırlanması gerekir.

Ülkemizde Youtube Premium uygulama fiyatı 16.99 TL olarak belirlenmiştir. Uygulamayı kullanmak için ücretsiz deneme butonunu basınız burada ekrana gelen ödeme bilgilerine girilerek ücretsiz deneme süresi başlar. Üyelik iptali yapmadığınız durumda deneme süresi bittikten sonra her ay kartınızdan ücret alınır.

Youtube Premium Ücretsiz Deneme İptal Etme

Ücretsiz deneme bitmeden önce ya da kullandıktan bir süre sonra iptal ederseniz ücretli döneme aktarım olmamaktadır. Deneme süresi içerisinde profilinize giriniz burada iptal et seçeneğine dokununuz ve karşınıza çıkan kısımda iptal etme nedeninizi seçiniz. Daha sonraki aşamaya geçmek için ileri yazısına tıklayınız ve buradaki onaylama seçeneğine basarak işlemi tamamlamanız mümkündür.

Youtube Premium Üyelik İptali

Youtube Premium üyelik iptali için ücretsiz deneme kısmında yaptığımız gibi profilden silebiliriz. Üyelik iptali yaptığınızdan emin olmak için Youtube Premium sayfasında bulunan durum seçeneğinden kontrol sağlamanız mümkündür. Üyeliğinizi iptal ettikten sonra abone olmadığınız sürece ücret alımı olmaz.

Youtube Premium Para İadesi

Sizlere sorunsuz hizmet sağlayan Youtube Premium ödemeyi geri iade etmek için birkaç basamakta yardımcı olur. İade için youtube.com/purchases web sayfasına gidiniz.

 • Burada geri ödeme yapılmasını istediğiniz üyelik sistemine gidin.
 • Seçtiğiniz üyelik kısmında “ Satın almayla ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? “ sorusu karşınıza çıkmaktadır.
 • Bu sorunun üstüne tıklayınız ve geri ödeme kısmına tıklayınız.
 • Böylece talebiniz alınması için onayla kısmını tıklamanız gerekmektedir.
 • İşleminiz sonlanmış olarak sizlere Youtube Premium para iadesi için geri dönüş sağlanır.

Pc ile Youtube Premium Nasıl İptal Edilir?

Youtube Premium bilgisayar ve telefondan iptal işlemleri farklı olmaktadır. Webten silmek için profil fotoğrafınıza tıklayın ve buradan ücretli üyelikler kısmına giriniz. Daha sonra yönet kısmını seçiniz çıkan seçeneklerden üyelik iptal butonuna basınız. Buradaki en önemli dikkat etmeniz gereken seçenek devre dışı bırak seçeneğinden sonra iptal ya da duraklat şıklarından iptali seçmeniz gerekmektedir. 

Telefondan Youtube Premium Abonelik İptali

Telefonunuzdan veya tabletinizden Google Play store’u açınız. Hesabınızdan oturum açıp açmadığınızı kontrol ederek açıksa menü kısmına giriniz. Menü kısmından aboneliklere dokunun buradan iptal etmek istediğiniz aboneliği seçiniz. Daha sonra iptal etme kısmını seçiniz böylece işleminiz tamamlanır. Telefondan Youtube Premium abonelik iptal ettikten sonra arka planda video oynatmak mümkün değildir.

Youtube Kanal Üyeliği İptal Etme

Youtube kanal üyeliğini iptal etmek için öncelikle sayfanızdan ayrıcalıkları görüntüleme seçeneğini tıklayınız. Açılan üyelik yönetimi ekranını açın ve buradan ayarlar kısmına girin. Buradan üyelik ve ayrıcalıkları sonlandırı tıklayın böylece işleminiz tamamlanır.

 • Diğer bir seçenek ise Youtube kanalınızda oturum açın.
 • youtube.com/paid_memberships adresine giderek iptal etmek istediğiniz kanal üyeliğini seçiniz ve üyelik yöneti seçiniz.
 • Diğer basamak ayrıcalıkları göster ve ayarlara git.
 • Burada kanal üyeliğini sonlandır’ı seçin ve işleminizi tamamlayın.

Youtube Katıl Butonu İptal Etme

Youtube üzerinden sevdiğiniz kanallara maddi olarak destek sağlamak için ve yeni videolarında katkıda bulunmayı sağlayacak yeni bir sitem uygulanmaktadır.

 • Youtube katıl butonunu iptal etmek istiyorsanız profil resmine giriniz.
 • Ücretli üyelikler’e dokunarak iptal etmek istediğiniz kısmı seçiniz.
 • Bu işlemden sonra iptal etme nedeninizi seçmeniz gerekmektedir.
 • Seçmediğiniz durumda işleminizin tamamlanması mümkün değildir.
 • İptal nedenini seçin ve ileri butonuna basınız son olarak tekrar iptal et’ e dokunun ve işleminizi tamamlayın.

Bir Kişi Katıldı

 1. Ücretsiz üyelik iptal edilmiyor ne yapmalıyım?edemezsem ücret deneme bittikten hemen sonra alınır mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu