En İyi Gençlik ve Lise Filmleri 2023 Netflix ve Diğerleri

Film severler her dönem farklı ülkeler tarafından başarılı bir şekilde çekilmiş olan gençlik ve lise filmlerine ilgi gösteriyor. Gençlerin yanı sıra her yaş grubundan bireyin severek takip ettiği gençlik filmlerinde lise ve üniversite gibi yerlerde bulunan kişilerin yaşadığı farklı olaylar anlatılıyor.

Birbirinden yaratıcı ve sürükleyici gençlik filmlerini takip etmek isteyenler için çeşitli alternatifler vardır. En popüler Netflix ve fazlası için seçilmiş lise ve gençlik filmleri yüksek IMDB puanlarıyla dikkat çekiyor. 2023 yılında popüler tavsiyeler ile her türden filmler

Project X

Project X filmini 1. sıraya koymamızın sebebi hayranlıkla izleyebileceğiniz gençlik ve partiler yapılan bir filmdir. %90 Google beğenilme ve 6,6 IMDb puanı olan tavsiye edebileceğimiz 2023 yapımı olan komedi, dram ve eğlence türünde bir filmdir. IMDb puanı sizi yanıltmasın şiddetle önerilen gençlik filmler arasındadır.

The Edge Of Seventeen

https://www.youtube.com/watch?v=EB6Gecy6IP8

Gençlerin hayatı her zaman çalkantılı ve ilginç olmuştur. Nadine Franklin isimli bir karakterin yaşadığı olayların anlatıldığı The Edge Of Seventeen, Netflix platformunun gençlik filmleri arasında yer alıyor. Lise hayatına devam eden Nadine, en iyi arkadaşının abisiyle ilişki yaşadığını öğrenince öfkelenir. Gençlik öfkesinden kurtulmak isteyen karakterin psikolojik mücadeleleri anlatılıyor. 7,3 IMDB puanı ile öne çıkan filmde ünlü oyuncular rol alıyor.

To All The Boys I’ve Loved Before

Aynı isimli romandan sinemaya uyarlama olan To All The Boys I’ve Loved Before, 2018 yılında vizyona girmiştir. Gençlik türünün işlendiği Netflix yapımlarından biri olan Sevdiğim Tüm Erkeklere isimli film 7.2 IMDB puanı almayı başarmıştır. Geniş hayal dünyasıyla dikkat çeken Lara, hoşlandığı erkeklere açılmak için mektup yazmayı tercih eder. Yazdığı mektupları göndermeyen ve gizli bir yerde saklayan Lara günün birinde tüm mektupların sahiplerine ulaştığını fark eder.

Easy A

Sinema severlerin yakından tanıdığı Emma Stone ve Amanda Bynes gibi isimlerin rol aldığı Easy A, 2010 yılında vizyona girmiştir. Netflix platformundaki gençlik yapımlarından biri olan Easy A, bir kadının yaşadığı psikolojik sorunları konu alıyor. Genç ve alımlı bir kız olan Olivia, insanların kendisi hakkında konuştuğunu öğrenecektir.

Set It Up

Gençlik türünün yanı sıra komedi ve romantik gibi türlerin de işlendiği Set It Up, Netflix platformunun popüler filmler arasında yer alıyor. 2018 yılında vizyona giren filmlerden biri olan yapımın yönetmenlik koltuğunda Claire Scanlon oturuyor. Zoey Deutch ve Glen Powell gibi ünlü oyuncuların rol aldığı filmde iş hayatının yoğunluğundan sıkılan gençlerin yaşadığı olaylar anlatılıyor. Aşk ilişkilerinin de bulunduğu film komedi severler için de öne çıkıyor.

Ibiza Love Drunk

Aşk ve gençlik türü filmler her dönem izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Gwen Elizabeth ve Michaela Watkins gibi genç ve güzel oyuncuların rol aldığı Ibiza Love Drunk, Netflix platformunda yayınlanmıştır. 2018 yılında vizyona giren filmin yönetmenlik koltuğunda Lauryn Kahn oturuyor. En yakın arkadaşlarıyla iş seyahatine çıkan Harper, tutkulu bir aşk yaşayacaktır. İş ve aşk arasında kalan Harper’in yaşadığı maceralar anlatılıyor.

Reality High

Netflix platformunun orijinal filmlerinden biri olan Realityhigh, lise yapımlarını sevenler için öne çıkıyor. Lisede eğitim gören Dani, dikkat çekmeyi sevmez. Güzel ve genç bir kız olan Dani, popüler bir çocuğa aşık olur ve hayatı değişir. Modern sosyal medya içeriklerinin de olduğu film 2017 yılında vizyona girmiştir. Fernando Lebrija tarafından yönetilen yapımın başrol kadrosunda Nesta Cooper ve Keith Powers bulunuyor.

The Last Summer

Popüler dizi ve film platformu Netflix, her dönem başarılı yapımlarla öne çıkmaya devam ediyor. 5.5 IMDB puanı olan The Last Summer, üniversite sınavına hazırlanan liselileri anlatılıyor. Üniversite öncesi son yaz tatilinde bir araya gelen gençlerin yaşadığı eğlenceli olaylar ilginç bir şekilde anlatılıyor. 2019 yılında yayınlanan filmin yönetmenlik koltuğunda William Bindley oturuyor.

When We First Met

Türkçesi “İlk Tanıştığımız Gece” olan Netflix filmi When We First Met, 6.4 IMDB puanı almıştır. Güzel bir partide karşılaştığı kıza aşık olan genç, bu isteği için çeşitli maceralar yaşamak zorundadır. Zaman yolculuğu gibi fantastik öğelerin de bulunduğu filmde komedi ve romantik türleri de ağır basıyor. Aşk, macera ve romantik gibi türleri arıyorsanız 2018 yılında vizyona giren filmi tercih edebilirsiniz.

Before I Fall

Gençlik filmlerinden biri olan Before I Fall, dramatik konusuyla izleyicilerin ilgisini çekiyor. Özel öyküsüyle etki altına bırakan yapımın yönetmenliğini Ry Russo-Young üstlenmiştir. Lisenin popüler arkadaş grubunun üyesi olan Samanta, arkadaşlarıyla yaptığı kaza sonrasında ilginç bir zaman döngüsüne girer. Samanta, kazanın yaşandığı güne defalarca yeniden başlayacaktır. Dizinin başrol oyuncuları arasında Zoey Deutch ve Cynthy Wu gibi isimler bulunuyor.

The Babysitter

Bebek bakıcısı konusu geçmiş yıllardan beri farklı tür yapımlara işlenmiştir. Sinema sektöründeki başarılı yapımlardan biri olan The Babysitter 2017 yılında yayınlanmıştır. Komedi ve gençlik türlerinin ağır bastığı filmde genç bir kızın yaşadığı gerilim dolu olaylar anlatılıyor. Her ne kadar korkunç olaylar yaşanacak olsa da bu durumlar komedi temasıyla ele alınıyor. Brian Duffield tarafından yönetilen filmde Judah Lewis ve Robbie Amell gibi oyuncular rol alıyor.

Alex Strangelove

Lise çağının son dönemlerinde olan Alex, çok sevdiği kız arkadaşıyla mutlu bir hayat yaşıyordu. Güzel giden hayatı katıldığı bir partide tanıştığı erkek yüzünden değişir. Cinsel kimliğini sorgulamaya başlayacak olan Alex’in psikolojik hayatı konu alınıyor. Netflix LGBT temasının işlendiği Alex Strangelove filmi Netflix platformundaki öne çıkan yapımlar arasında yer alıyor. Craig Johnson yönetmenliğindeki filmde Michael Abela ve Brendan Archer gibi isimler bulunuyor.

Little Evil

Netflix korku ve komedi türünün bir arada işlendiği Little Evil, ilgi çekici Netflix filmlerinden biridir. Hep hayalini kurduğu kadınla evlenmeyi başaran Gary, karısı ve üvey oğluyla birlikte mutlu bir hayat yaşar. Üvey oğluyla yakından ilgilenmeye çalışan baba, oğlunun şeytan olmasından korkmaktadır. 2017 yılında vizyona giren ve gençlik türünün işlendiği yapımlardan biri olan Little Evil 5.7 IMDB puanı almıştır.

Be Somebody

Herkesin ortak hayali dünya tarafından tanınan bir yıldız olmaktır. Bu hayal üstünde gelişen olayların bulunduğu Be Somebody, ünlü bir karakterin yaşadığı stresleri anlatıyor. İnsanların ilgisinden bunalan Jordan, bu hayattan kurtulmak için bir kasabaya yerleşmeye karar verir. Komedi ve gençlik filmlerinden biri olan Netflix yapımının yönetmenliğini Joshua Caldwell üstlenmiştir.

The Perfect Date

Genç bir çocuk yetişkinliğe adım atarken kimlik karmaşası yaşanmaktadır. Hem oyunculukları hem de ilgi çekici konusuyla öne çıkan The Perfect Date, Chris Nelson yönetmenliğinde çekilmiştir. Romantik komedi türündeki gençlik filminde Noah Centineo ve Odisseas Georgiadis gibi isimler rol alıyor 2019 yılında vizyona giren Netflix filminin IMDB puanı ise 5.8 şeklindedir.

Sierra Burgess Is a Loser

Son dönemlerin beğenilen Netflix gençlik yapımlarından biri olan Sierra Burgess Is a Loser, 2018 yılında vizyona girmiştir. Lan Samuels yönetmenliğindeki filmin oyuncu kadrosunda Shannon Purser ve Kristine Froseth gibi isimler bulunuyor. Sierra, her ne kadar zeki ve akıllı bir kız olsa da diğer arkadaşları tarafından ezik olarak görünür. Hata yaparak yakışıklı bir çocuğa mesaj attıktan sonra değişiklik olaylar ortaya çıkar. Samimi bir gençlik filmi olan Sierra Burgess Is a Loser 5.9 IMDB puanı almıştır.

Isn’t It Romantic

Natalie, ülkenin en başarılı mimarlarından biri olmak için çalışmaktadır. Çalışmaya devam ederken suç işleyen bir hırsızla karşı karşıya kalır ve hayatı değişir. Bilincini kaybeden ve gözünü açtığı zaman farklı bir hayat yaşayan Natalie’nin yaşadıkları anlatılıyor. Romantik komedi türünün de başarılı bir örneği olan Isn’t It Romantic 2019 yılında vizyona girmiştir.

Bring It On

Gençlik Ateşi veya Ya Hep Ya da Hiç gibi isimlerle bilinen Netflix filmi Bring It On 2000 yılında vizyona girmiştir. Eski dönemlerde yapılmış olsa da günümüzde de sevilerek takip edilen filmin yönetmenliğini Peyton Reed yapmıştır. Kristen Dunst ve Eliza Dushku gibi ünlü oyuncuların yer aldığı filmde bir lise takımının amigoluğunu yapan kızların yaşadıkları anlatılıyor.

The Kissing Boot

Klişe hikayesine veya sahnelerine rağmen izleyicilerin beğenisini kazanmayı başaran The Kissing Boot 6.1 IMDB puanı almıştır. Vince Marcello tarafından yönetilen ve Joey King, Joel Courtney gibi ünlü oyuncuların rol aldığı film 2018 yılında vizyona girmiştir. Gençlik kategorisinin önemli yapımları arasında yer alan film Netflix platformunda yayınlanmıştır. Okuldaki bahar şenliği için özel bir kabin hazırlayan arkadaşlar, başarıya ulaşmak için çaba sarf etmelidir.

Going On 30

Türkçesi “Keşke 30 Olsam” isimli film adından da anlaşılacağı üzere gençlik türünün işlendiği bir filmdir. Lise hayatına devam eden gençler, yetişkin hayatı yaşamak istedikleri için 30’lu yaşların hayalini kurar. İstediği dileği gerçekleşen kız, gençliğin kıymetini anlayacaktır. 2004 yapımı dizinin oyuncu kadrosunda Jennifer Garner ve Ludy Greer gibi isimler bulunuyor.

Wild Child

Ergenlik döneminde olan Popy, hem okul hem de aile hayatında karmaşık bir dönem yaşayacaktır. Ebeveynleriyle de sorun yaşayan ergen, bir türlü olgun bir kız olmayı başaramaz. Ailesi tarafından yatılı okula gönderilen kız ailesinin isteklerini yerine getirebilecek midir? Emma Roberts ve Aidan Quinn gibi ünlü oyuncuların yer aldığı dizinin yönetmenlik koltuğunda Nick Moore oturuyor.

Tall Girl

Samimi bir havada geçen gençlik filmlerini sevenler için Netflix yapımı olan Tall Girl öne çıkıyor. Genç ve güzel bir kız, özgüvenini sağlamak için mücadele etmeye karar veriyor. Yaşıtlarına göre çok uzun bir boyu olan kız, vücudunu sevmese de bu gerçeği kabul edip dik durmaya karar veriyor. 5,2 IMDB puanı alan film 2019 yılında vizyona girmiştir. Başrol karakterini canlandıran Ava Michelle başarılı performansıyla dikkat çekmiştir.

The Spectacular Now

Shailene Woodley ve Miles Teller ortaklığındaki The Spectacular Now, Netflix’in başarılı gençlik filmleri arasında yer alıyor. Eski kız arkadaşını anlamakta güçlük çeken Sutter, Aimee ile tanıştıktan sonra farklı düşünmeye başlayacaktır. 2019 yılında vizyona giren filmin yönetmenlik koltuğunda James Ponsoldt oturuyor.

Clueless

Nostaljik gençlik filmlerini sevenler için öne çıkan Clueless isimli yapım Netflix platformunda yayınlanmıştır. Emma isimli romandan esinlenen ve sinemaya uyarlanan filmde, lise öğrencilerinin yaşadıkları anlatılıyor. Popüler bir moda kızı olan Cher Horowitz, okulun sönük öğrencilerinin giyimini değiştirmektedir. Eğlenceli bir konusu olan filmin IMDB puanı ise 5,7 şeklindedir.

The Perks Of Being A Wallflower

Tedavi gördüğü ruh hastalıklarından taburcu olan ve lise eğitimine devam etmek isteyen Charlie’nin yaşadıklarının anlatıldığı The Perks Of Being A Wallflower 2012 yılında vizyona girmiştir. ABD yapımı olan filmin yönetmenlik koltuğunda Stephen Chbosky oturuyor. Netflix platformunda da yayınlanan filmde Logan Lerman ve Emma Watson gibi isimler rol alıyor.

Deidra & Laney Rob a Train

Birbirleriyle iyi anlaşan Deidra ve Laney, zor bir dönem geçiren iki kız kardeştir. Borçlar yüzünden annelerinin yapse düşmesiyle birlikte çözüm arayan ikili tehlikeli bir suç işlemeye karar verirler. Çareyi yük trenini soymakta bulan ikilinin macera dolu hikayesi anlatılıyor. Sydney Freeland yönetmenliğindeki film 2017 yılında vizyona girmiştir.

Dude

Eğlenceli gençlik filmlerini arayanlar için öne çıkan Dude, izleyiciler tarafından 5.1 IMDB puanı almıştır. 2018 yılında vizyona giren filmde lise eğitiminin son döneminde olan gençlerin yaşadıkları anlatılıyor. Değişimler ve kayıplarla yüzleşmek zorunda kalan ve zor dönemlerini uyuşturucuyla geçirmeye karar veren karakterler bulunuyor. 2018 yapımı filmin yönetmenlik koltuğunda Olivia Milch oturuyor. Filmde rol alan oyuncular arasında Lucy Hale ve Alexandra Shipp gibi isimler bulunuyor.

The Half Of It

Netflix platformunun beğeni kazanan yeni gençlik filmlerinden biri lan The Half Of It, Ellie Chu isimli genç kızın para kazanmak için arkadaşlarının ödevlerini yapmasını konu alıyor. Jock Munsky isimli karakterin aşk mektubu yazma isteğini geri çevirmeyen Ellie, farklı duygular yaşamaya başlayacaktır. Aşk üçgeninin konu alındığı filmin yönetmenlik koltuğunda Alice Wu oturuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Leah Lewis ve Alexis Lemire gibi isimler bulunuyor.

All the Bright Places

Gençlik türünü sevenler için öne çıkan All the Bright Places 2020 yılında vizyona girmiştir. Netflix platformunun yeni yapımlarından biri olan film, aynı isimli romanın sinema uyarlamasıdır. Psikolojik sorunları olan Violet, intihar planları yapmaktadır. Günün birinde karşılaştığı Finch ile romantik bir aşk yaşamaya başlayacak olan Violet, intihardan vazgeçecek midir? Brett Haley yönetmenliğindeki film 6.5 IMDB puanı almıştır.

La Vie Scolaire

Fransa yapımı filmlere de yer veren Netflix, gençlik türü La Vie Scolarie isimli filmi 2019 yılında yayınlamıştır. Öğrenci Ofisi isimli filmin yönetmenlik koltuğunda Grand Malade ve Mehdi Idir bulunuyor. 6,7 IMDB puanı almayı başaran filmde Paris şehrinin fakir mahallesinde yer alan okula atanan Samia Zibra isimli karakterin yaşadığı zorluklar anlatılıyor. Hem kendisinin hem de öğrencilerin sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalan öğretmenin anlatıldığı filmde Zita Hantrot ve Liam Pierron gibi isimler rol alıyor.

Dumplin

Komedi severler için özel yapımlarıyla öne çıkan Netflix, her dönem farklı türdeki filmleri yayınlamaya devam ediyor. Bir dönemin güzellik kraliçesi olan kadının kızı olan Dickson, annesinin şöhretiyle mücadeleye etmeye çalışıyor. Jennifer Aniston ve Danielle Macdonald gibi ünlü oyuncuların rol aldığı filmin yönetmenlik koltuğunda Anne Fletcher bulunuyor. Gençlik türünü sevenlerin de beğenerek takip ettiği film Julie Murphy tarafından yazılan aynı isimli kitabın sinema uyarlamasıdır. 2018 yılında vizyona giren film 6.6 IMDB puanı almıştır.

Bonus: Aşırı Komedi türünde olan Liseli Polisler serisinide unutmadan izlemenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu