En İyi Netflix Gerilim ve Korku Filmleri 2023 Önerisi

En iyi Netflix gerilim ve korku tarzında filmler 2023 yılında popüler olanlar! Tavsiye, öneri amaçlı Netflix filmler ruhlar alemi, paranormal olayların yer aldığı konulara yer vereceğiz. Netflix içerisinde yer alan +16 ve +18 birbirinden güzel korku – gerilim filmlerinden bahsederek geceleri heyecanla seyredebileceğiniz içerikleri sunacağız.

Aşağıda listelediğimiz koku- gerilim filmlerinin tamamı Netflix içerisinde yer almakta ve kullanıcıların en çok izlediği, beğendiği filmlerden oluşmaktadır. Konusunu beğendiğiniz filmi izlemek için Netflix’e girip arama bölümünden film ismini aratabilirsiniz. Eğer listemizde olmayan fakat sizin beğendiğiniz filmlerde varsa bunları yorumlar kısmında hem bizimle hem de diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz. İşte 2023 yılında en iyi Netflix korku ve gerilim filmleri;

 • Sakın Dinleme
 • Lanetli Bağlar
 • Mirage
 • Annihilation
 • Annabelle
 • Apostle
 • The Purge
 • Bird Box
 • Don’t Breathe
 • Hush
 • The Autopsy of Jane Doe
 • The Shallows
 • Cargo
 • Day of the Dead Bloodline
 • Gerald’s Game
 • Tau
 • The Golem

Sakın Dinleme

 • IMBD Puanı: 6.1
 • Google Beğeni Yüzdesi : %88
 • Film Süresi: 1 saat 38 dakika  

2020 yılının yaz aylarında Angel Gómez Hernández’in yazıp yönettiği ve orijinal isminin de don’t listen olduğu, İspanyol kökenli bir filmdir. Filmin konusu bir ailenin yaşantısı üzerinden gelişmektedir. Bu aile kendilerine yıkık, virane bir ev alıp; restore edip satmak amacıyla kendilerine bir ev satın alırlar.

Evin en küçüğü olan 9 yaşındaki Eric, evin restore aşamasında oldukça tuhaf hareketler sergiler. Bu olaylar Eric’in hayatını kaybetmesine kadar uzanır. Her ne kadar bedeni öbür dünyaya göç etse de Eric’in ruhu halen o evin içinde gezinmektedir. Filmde bu ruhun varlığını ispatlama çabasındaki bilimsel araştırmalar kapsamında gelişir.

Lanetli Bağlar

 • Google Beğeni Yüzdesi : %55
 • Süre: 1 saat 33 dakika

Netflix lanetli bağlar korku filmin konusunu rutin bir yaşam süre bir kadının İtalya’da bulunan nişanlısının annesini ziyaret etme isteğiyle olayların değişmesi kapsamında doğar. Bu ziyareti kızıyla birlikte yaparken, kızını elinden alma çabasından olan lanetli bir çeteyle çetin bir savaş içine girmek zorunda kalacaktır.

Mirage

2018 yapımı film Netflix korku – gerilim kategorisinin yanı sıra birazda bilim kurgu filmleri arasında da yerini almaktadır. Filmin konusu uzay ve zamanda oluşan bir nedenden dolayı 25 yıl öncesine giden kahramanımız bir küçük çocuğun hayatını kurtarır. Fakat bu durum kendi kızını kaybetmesine neden olur. Tekrar kendi kızını kurtarmak isteyen kahramanımızın yaşadığı serüveni anlatmaktadır.

Özellikle La Casa de Papel hayranlarının en sevdiği karakter olan Profesör Mirage filmine rol almaktadır. Bu durum birçok La Casa de Papel hayranının konusuna bakmadan filmi izlemesine neden olmuştur. IMDB puanı 7.4, Google beğenilme oranı %92 olan film kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasındadır. 

Annihilation – Yok Oluş

2018 yapımı Netflix korku türünde bir başka filmimiz olan Annihilation – yok oluş filminin baş rolünü film severlerin yakından tanıdığı Natalie Portman oynamaktadır. Bilim kurgu ve korku tarzında olan filmin konusu Natalie Portman’ın gizli bir görevde kaybolan biyolog kocasını aramak için gizemli bölgeye giderek kocasını arama hikayesini anlatmaktadır. Filmin IMDB puanı 6.8’dir, Google beğenilme ise %77 ve izlenmesi gereken filmler arasında yerini almaktadır. 

Annabelle

IMDB puanı 5.4 ve Google oranı %77 olan Netflix annebelle filmimizin konusu koleksiyon yapmayı seven karısına antika bir oyuncak hediye eden kocası oyuncak bebeğin nelere yol açacağının farkında değildir. Tam bir korku tadında olan film Korku Seansı filminin bir benzeri, birkaç klasman altı olarak kayda geçmiştir. 

Apostle – Havari

2018 yılında ortaya çıkan Apostle yani havari Netflix filmi özellikle gizemli gruplar, tarikatlar ve ayinleri konu alan filmleri seven izleyiciler için oldukça tatmin edici bir filmdir. IMDB puanı 6.3, Google %72 olan korku filmin konusu gizli bir tarikat tarafından kız kardeşini tarikatın elinden almak, kurtarmak için çalışan erkek kardeşinin hayatını anlatmaktadır. 

The Purge – Arınma Gecesi

Pek çok filmi olan The Purge (Arınma Gecesi) serisi Amerika’nın ülke içerisindeki suçları azalmak için tüm suçları yılda tek sefer olmak üzere 12 saatliğine serbest bırakmasını konu almaktadır. Bu 12 saat boyunca adam öldürme, hırsızlık, tecavüz, işkence, haneye tecavüz gibi tüm suçlar serbesttir ve isteyen herkes sokağa çıkarak birbirini öldürmektedir. Netflix içinde yer alan filmde hükümetin halktan gizlice fakir insanları öldürmek için paralı asker tutmasını ve bu paralı askerlerden ve diğer katillerden kurtulmak isteyen bir grup insanı anlatmaktadır.

Bird Box

Filmin olay örgüsünün yazar Josh Malerman tarafından 2014 yılında yazılan romandan uyarlanan filmde doğaüstü yaratıklardan çocuklarıyla birlikte kaçmaya çalışan bir kadının hikayesini anlatmaktadır. Kaçış sırasında gözlerini açmamaları gerekmekte olan film korku ve gizemi izleyiciye hissettirmektedir. 

Don’t Breathe – Nefesini Tut

Korku ve gerilimin tam anlamıyla izleyici etkisi altın aldığı Don’t Breathe filminde bir grup hırsızın, hırsızlık için girdikleri evin sahibinin kör ve fazlasıyla tehlikeli bir adam olduğunu öğrenirler. Oldukça başarılı bir şekilde işlenen konu izleyicilerin psikolojik olarak gerilmesini sağlamaktadır. 

Hush 

https://www.youtube.com/watch?v=1Cm2rtyiaKo

IMDB üzerinden 6,6 gibi ortalamanın üstünde puan alan filmde yazarlık yapan sağır bir kadının evde bilgisayar başında çalışırken kendisine gelen mesajı açınca evin dışından kendisini birisinin izlediğini ve fotoğrafını çektiğini görür. Dışarıya baktığında ise maskeli bir katilin evine girmeye çalıştığını fark eder. Olaylar buradan sonra başlar ve yüksek gelirimle devam eder.

The Autopsy of Jane Doe – Otopsi

Aynı adli tıp ekibinde yer alan baba ve oğul küçük bir kasabada yaşamaktadır. Bir gün ellerine geçen bir ceset üzerinde otopsi yapmaya başlarlar. Fakat cesedin gizemli ve ürkütücü yaraları vardır. Cesedin sırrını çözmeye çalışan baba ve oğulun hikayesini konu alan film IMDB üzerinden 6,8 puan almıştır.

The Shallows – Karanlık Sular

2016 yapımı olan film; Sörf ve köpek balığı saldırısını konu olan korku temalı Netflix filmidir. Özet olarak; kıyaya yakın bir kayalıkta mahsur kalmasını anlatmaktadır. Filmin başrol karakterini pek çok filmden tanıdığımız Blake Lively canlandırmaktadır.

Cargo 

Sherlock dizisinin başrollerinden birisi olan Mart’in Freeman tarafından canlandırılan karakterimizin tıpkı korona virüsü gibi bir salgın ortaya çıktıktan sonra küçük kızını emanet edeceği birisini arar. Bu arayış Avustralya yaban ormanlarında devam eder ve gerilim burada artmaya başlar. Filmin IMDB puanı 6.3 gibi ortalamanın biraz daha üstünde puan almıştır. 

Day of the Dead Bloodline

Yarı zombi yarı insan olan bir yaratığın dünyayı yok etmeye çalışması ve bunu engellemek isteyen topluluğun kıyasıya rekabetini alan film IMDB puanı 3,4 olsa da filmi izleyen bazı seyirciler filmi beğendiğini ifade etmiştir. 

Gerald’s Game – Oyun

Stephen King’in romanından uyarlanan filmin konusu hoş bir vakit geçirmek isteyen çiftimiz bir göl evine gider ve orada farklı fanteziler demek için Gerald karısı Jessie’yi yatağa kelepçeler ve bir kaza sonucu Gerald ölür. Bunun ardından yatağa bağlı kalan Jessie evde başka birisinin olduğunu fark eder ve gerilim dolu sahneler başlar. 

Tau

2018 yapımı bir başka filmde bir bilim insanı tarafından denek olması için kaçırılan bir kadının yüksek teknolojili bir hapisten kaçış hikayesini anlatmaktadır. 

The Golem

Eski çağların en korkulu rüyası Veba salgını tün kasabaya yayılır. Bunun üzerine kısır bir kadın çamurdan yararlanarak bir çocuk yaratır ve çocuğu düşmanlarıyla savaşmak için kullanır. 

Yukarıda sizler için Netflix içerisinde yer alan 15 adet korku ve gerilim filmi sıraladık. İsteyenler her türden olan Netflix en popüler dizileri yazımızdan farklı tarzlara uygun dizilere göz atabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu