Netflix Abonelik İptali ve Üyelik Para İadesi Alma 2023

Netflix, filmleri ile ön plana çıkan ve sinema severler açısından büyük bir nimet olarak görülen dijital platformdur. Birçok ülkede yankısını sürdürürken ülkemizde kitlesi her geçen gün artmaktadır. Netflix Türkiye’ye ne zaman geldi? diye soruyorsanız yaklaşık 4 seneden beri ülkemizde hizmet verdiğini söyleyebiliriz. 2016 yılından bu yana dijital film izleme şansı sağlayan platforma üye olduysanız ve aklınıza takılan sorular varsa sizler için cevapladık.

Netflix üyeliğinizi iptal etmek isterseniz ve ödediğiniz ücreti iadesini yani parayı geri almayı düşünürseniz Netflix üyelik iptali nasıl yapılır? yazımızı okumaya başlayabilirsiniz. Üyelik iptalinden Netflix para iadesi nasıl alınır? konusuna kadar her detayı sizler için açıkladık.

Ücretsiz Netflix Başvurusu Nasıl Yapılır?

Netflix üzerinden film izlemek istiyorsanız ve henüz bu platform hakkında pek fazla bir bilginiz yoksa Netflix ücretsiz üyelik alma yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde hem platform hakkında bilgi edinirsiniz, hem de Netflix ilk ay ücretsiz olarak izleme şansını yakalarsınız. Ücretsiz Netflix başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Öncelikle tarayıcınız üzerinden platformun resmi web sayfasına giriş yapmalısınız.
 • Sonrasında Bir aylık ücretsiz kullanabileceğiniz seçeneği tıklayın.
 • Buradan karşınıza yeni bir ekran açılacak ve Netflix’in 3 ayrı planı çıkacaktır.
 • Bu planlardan birini tercih ederek aktif bir şekilde kullandığınız mail adresinizi girin.
 • Şifreniz ve mail adresinizi entegre ettikten sonra sizlerden banka hesap bilgileriniz istenecektir. Banka hesap bilgilerinizi bu alandan doğru bir şekilde girin.
 • Artık üyeliğiniz oluşturuldu. 1 ay boyunca sizlerden herhangi bir ödeme almayacaktır. Daha sonraki aylarda seçtiğiniz plana yönelik aylık ödemeler alınacaktır.
 • Netflix ücretsiz hesap süreniz sonra erdikten sonra üyeliğinizi iptal edebilir ve Netflix filmleri izlemeye devam etmeyebilirsiniz.

Telefondan Netflix İptal Etme

Deneme süresi dolduktan sonra birçok kullanıcı üyeliğini iptal etmek ister. Sizler de telefondan Netflix iptal etme yöntemi için şu aşamaları takip ediniz:

 • Telefonunuzu açarak Netflix uygulamasına giriş yapın.
 • Daha Fazla yazan menüye giriş yapın.
 • Ardından da üyeliğinizi iptal etmek istediğinizi belirten butona tıklayın.
 • Açılan sayfa üzerinden üyeliğinizi iptal ederek artık aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.
 • Böylece hesabınızdan para çekilmeye devam etmez.

Netflix Üyelik İptali ve Para İadesi

Netflix üyelik iptali yapma konusunda geciktiyseniz ve ilk üye olurken girdiğiniz banka hesabınızdan aylık paket ücreti çekildiyse para iadesi alabilirsiniz. Netflix para iadesi alabilmek için öncelikle yukarıdaki yöntemle üyeliğinizi sonlandırmanız gerekmektedir.

Netflix üyelik iptal edince para geri gelir mi? diye soruyorsanız bu sorunuza ne yazık ki olumsuz yönde cevap verebiliriz. Çünkü üyeliğinizi iptal ettirmeniz iade almanız için yeterli değildir. Bunun haricinde dijital platformun canlı desteğiyle irtibata geçmeniz gerekmektedir. Netflix müşteri hizmetleri ekibinin bulunduğu canlı desteğe üyeliğinizi iptal etmenizi söylemeniz halinde size yanıt verilecek ve tüm işlemleriniz tamamlanarak iadenizi alabileceksiniz.

Netflix Otomatik Ödemeye Kapatma

Netflix otomatik ödeme kapatma mümkün değildir. Netflix’in ayarları içerisinde böyle bir seçenek bulunmaz. Dolayısıyla eğer hesabınızdan otomatik bir şekilde para çekilmesini istemiyorsanız Netflix üyelik iptali yapmanız gerekmektedir. Aksi halde ilk üye olurken girdiğiniz banka hesabınızdan aylık ücretler kesilmeye devam edilecektir.

Netflix İptal Ettikten Sonra Ödeme Yapmak Gerekir Mi?

Netflix üyelik iptali sonrası para ödeme karşınıza çıkabilir de çıkmayabilir de. Çünkü buradaki asıl konu; üyeliğinizi iptal ettirdiğiniz zaman dilimidir. Üyeliğinizin iptalini gerçekleştirdiğiniz dönem 1 aylık sürecin dolduğu zamana denk geliyorsa sizlerden yeniden ödeme talep edilecektir. Eğer bu ödemeyi yapmazsanız ve yeniden Netflix üyeliği almak isterseniz hemen ekstra borcunuz karşınıza gelecektir. Ancak 1 aylık süreç dolmadan iptal yaptıysanız Netflix para iadesi alabilirsiniz.

Netflix Hesabınız Askıdayken İptal Etmek

Öncelikle sizlere Netflix hesabınız askıya alındı ne demek onu açıklayalım. Bildiğiniz üzere Netflix platformuna üye olurken sizlerden banka bilgileriniz talep edilmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra artık aylık ödemelere otomatik olarak başlarsınız. Ancak hesabınızda para bulunmuyorsa Netflix filmleri izlerken bir anda hesabınızın askıya alınması sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Netflix hesabı askıya alınınca; artık filmleri izleyemezsiniz ve sürekli olarak ödeme yapmanız konusunda uyarı almaya başlarsınız. Hesabınız askıdayken üyeliğinizi iptal etmeniz halinde ise; bir daha üye olmak isterseniz sizlerden ödeme almadan üyeliğinizi aktif etmezler. Bu yüzden kesinti yaşamamak adına ödemelerinizi düzenli olarak yapmalısınız.

Netflix Abonelik Değiştirme Nasıl Yapılır?

Netflix hesap açma işlemleri yapılırken sizlerden bir abonelik planı seçmeniz istenmektedir. Aboneliğiniz esnasında farklı aylık tutarlara ve özelliklere sahip farklı paketler sıralanmaktadır. Sizler özellikleri, fiyatları ve bütçenizi değerlendirerek bu paketlerden birini tercih edebilirsiniz. Ancak üyeliğiniz devam ederken seçtiğiniz paketten memnun kalmazsanız; Netflix plan değiştirme yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek Netflix plan değiştirme sorunu üstesinden gelebilirsiniz.

 • Abonelik değiştirmek için öncelikle Netflix giriş yapmanız gerekiyor. Dijital platforma üye olduğunuz hesabınızı açmalısınız.
 • Netflix hesap ayarları içerisinde Plan Ayrıntıları yazan sekme bulunmaktadır. Buradan planınızı değiştirmek için ilgili butona tıklayabilirsiniz.
 • Butona tıkladıktan sonra Netflix plan ücretleri açılacaktır. Buradan ücretleri inceleyerek hangi abonelik planını almak istediğinize karar vermelisiniz. 
 • Netflix temel paket en ucuz paketler arasında yer alırken; Platinum Netflix en fazla özelliklere sahip ve tabi ki daha pahalı paketlerden birisidir.
 • Plan seçiminize karar verdikten sonra değiştirip onayladıktan sonra artık abonelik planınız değişecek ve yeni planın özelliklerini kullanmaya başlayabileceksiniz.

Netflix İletişim Müşteri Hizmetleri Numarası

Help Netflix kanalları oldukça fazladır. Dijital platformda yaşadığınız herhangi bir sorun için farklı yardım seçenekleri bulunmaktadır. Hatta Netflix Türkiye ofisi sayesinde Türk müşterilerine kısa sürede yardımcı olabilmektedir. Aşağıdaki iletişim kanallarını kullanarak Netflix filmleri izlerken, üyelik sırasında, ödeme esnasında ya da üyelik iptali gibi konularda yaşadığınız sıkıntılara çözüm bulabilirsiniz.

 • Netflix giriş yaptıktan sonra sayfanın en altında Bizi Arayın ve Canlı Sohbet butonları yer almaktadır.
 • Canlı Sohbet butonuna tıklarsanız buradan her türlü konuyla ilgili müşteri temsilcileri tarafından verilen yazılı desteği alabilirsiniz.
 • Bizi Arayın butonuna tıkladığınızda ise; Netflix müşteri hizmetleri numarası karşınıza çıkacaktır. 0850 390 74 44 numaralı telefonu arayarak müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve her türlü sorununuzu dile getirebilirsiniz. Ayrıca Netflix telefon numarası ile ödeme işlemlerini de kabul etmektedir.
 • Ayrıca Android cihazınız varsa Google Play üzerinden, iOS cihazınız varsa App Store mağazasından Netflix uygulamasını indirerek yetkililerin sizi aramasını talep edebilirsiniz.

Netflix Paketleri ve Abonelik Fiyatları Nedir?

Eğer 1 aylık ücretsiz üyelik avantajını kullandıysanız artık bütçeniz doğrultusunda farklı paket seçimleri yapabilirsiniz. Netflix üyelik abone ücreti 2023 paketleri şu şekildedir:

 • Netflix giriş paketi olarak da değerlendirilen temel paketin aylık ücreti 26,99 TL’dir. 480p çözünürlük kalitesi sunan bu pakette filmleri aynı anda birden fazla cihaz üzerinden izleyemiyorsunuz.
 • Netflix Standart Paket ücreti ise aylık; 40,99 TL’dir. Bu pakette 1080p çözünürlük kalitesi vardır. Aynı anda birden fazla cihaz üzerinden izleme aktiftir.
 • Son paket Netflix Özel Pakettir. Fiyatı aylık 54,99 TL’dir. Tüm özelliklerin aktif olduğu pakette 4K+HDR çözünürlük seçeneği vardır.

Netflix TV Bağlantı Sorun Hatasının Çözümleri Nedir?

Netflix TV bağlantı sorunu yaşıyorsanız çözüm için uygulayabileceğiniz tek çözüm cihazınızı yeniden başlatmanızdır. Televizyonunuzun kumandasını alarak yukarı – aşağı – sol – sağ ve tekrar yukarı yön tuşlarına basınız. Karşınıza bir menü çıkacak. Buradan Start Over seçeneğine giriş yaparak Netflix TV bağlantı sorunu çözümüne ulaşabilirsiniz. İsteyenler Netflix bedava hesaplar ve Netflix popüler diziler yazımıza gidebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu