En İyi Netflix Lezbiyen Dizileri ve LGBT Filmleri Nisan 2023

En iyi Netflix lezbiyen konulu dizileri ve filmleri izlemek için tavsiye, önerileri! 2023 yılında IMDb ve Google beğenilme oranı dikkate alınarak popüler olarak seçilmiş sıralaması öncesinde kısa bilgi olarak; Lezbiyen, kadınlara karşı cinsel veya duygusal çekim hisseden kadın olarak tanımlanır.

LGBTİQ+ isimli topluluğun birer bireyleridirler. Bu kısaltmanı açılımı (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transeksüel, İnterseksüel ve Queer) şeklinde adlandırılır. Bu harfleri temsil eden her bir tanımın kendini sembolize eden ayrı bir bayrağı bulunuyor.

En İyi Netflix dizileri & filmleri konulu tavsiye, öneri yazısı EU bölgesinde yaşayan bir takipçimiz tarafından ele alınmıştır.

İnternette LGBT gruba mensup bireylerin düşünce yapılarını ifade edebilmek, bu düşüncedeki insanların da izleyebileceği hoş film ve dizi sunabilmek amacıyla lezbiyenlere yönelik başta Netflix olarak gün geçtikçe farklı yapımlar mevcut. Bu yazımıda Netflix de yayınlanan ve Netflix de olmayan lezbiyen konulu dizi ve filmleri öneri amaçlı sizlerle paylaşacağız. İşte size 2023 yılında en popüler, en iyi lezbiyen temalı film ve diziler;

The Feels

The Feels adlı yapım senaristliğini ve yönetmenliğini Jenée LaMarque’nin üstlendiği 2017 Netflix yapımı filmdir. Andi ve Lu’nun yaklaşmakta olan nikahlarını kutlayan, lezbiyen bir bekârlığa veda seyahatine çıkan bir grup kafadar arkadaş hakkında doğaçlama yazılmış bir komedi yapımıdır. Lu, alkol kullanmanın ve bilincinin tam olarak yerinde olmayışının etkisiyle hiç orgazm olmadığını etrafındaki herkese itiraf eder.

Bekarlığa veda kutlaması amacı ile çıkılmış eğlenceli hafta sonu seyahati planlara uymaz ve işler raydan çıkar. Bu durum herkesin güven, aşk ve ilk orgazmları gibi konular üzerinde oldukça kafa yormalarına ve düşünmelerine neden olur. Filmin gelişmeleri de bu düşüncelerin getirisi şeklinde karşımıza çıkar.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
5,1%73

Duck Butter

Miguel Arteta yönetmenliğinde, Mel Eslyn yapımcılığında oluşturulmuş Netflix yapımıdır. Arkadaşlık ve bir takım duygusal veya cinsel ilişkilerde gördükleri sahtekârlıktan, ikiyüzlülükten usanmış ve artık tahammülü olmayan 2 kadını ele alıyor.

Aralarında bir samimiyet yaratmanın herhangi bir yolunu bulmak ve her saat başında tekrar yaşayacakları cinsel deneyimlerinde haz, tutku ve mahremiyet gibi olguları yeniden gözden geçirmeleri, yeniden sorgulamaları gündeme geliyor.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
5,3%64

The Half Of It (Bir Bilsen)

Alice Wu’nun yönetmenliğini yaptığı bu LGBTİ+ The Half Of It, arkadaşına  sevdiği kızı etkileyip onu elde etmesi için yardım çabalarına girerken, kendisinin de aynı kişiden hoşlandığının farkına varması üzerine konu olan genç kızın hikâyesini anlatıyor. Netflix’de çok izlenenler arasındadır.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
6,5%97

Elisa Y Marcela

Bu Netflix lezbiyen filminde; Isabel Coixet yönetmenliğinde oluşturulmuş bu yapıt, İspanya’da ilk eşcinsel evliliği yapan Elisa ve Marcela’nın hayatını ele alıyor. Marcela Gracia Ibeas, okulun ilk gününde Elisa Sanchez Loriga ile tanışır. Bu ikili arasında kısa süre içerisinde birbirlerine değer verir ve aralarında sıkı bir bağ oluşur. Bu bağ zamanla arkadaşlıktan öteye gitmeye başlar ve ikili arasındaki ilişkinin okula yansımaları da çok farklı olur.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
6,5%94

Feel Good (İyi Hissetmek)

Çok sevilen Netflix lezbiyen dizi olan feel good özeti; yeni bir hayata yeni düşleriyle yelken açan Mae, hayatının 2. Baharını yaşadığı dönemde George adında bir kız ile tanışır. Heteroseksüel tercihli George ile Mae birbirlerini gördükleri an tutulurlar. Güzel bir ilişkinin kapısını aralayan Mae ve George, her ne kadar mutluluklarının baharında olsalar da geçmişteki hataları onların yakasını bırakmaz ve devamlı yüzleşmek zorunda kalırlar.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
7,5%91

The Haunting: Tepedeki Ev

Bazı sahnelerinde lezbiyen ilişkileri olan orijinal Netflix çekim temalı bir dizidir. Korku – Dram kategorisinde de geçen bu dizi aslına bakacak olursanız bir romandan uyarlamadır. Dizi sakın ola ki aklınıza klasik bir ”perili ev” hikâyesi getirmesin. 7 kişilik geniş bir aile grubunun yaz başında taşındığı evlerindeki gizemli olayları ele alıyor. Diz içeriği, sahneler, entrikalar gerçekten taktire şayan. Hem ruhlar alemi tarzında korku seven ve ileri bölümlerde lezbiyen sahnelerin olduğu bu dizi çok kişi tarafından tavsiye edilir.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
8,6%95

The Haunting: BLY Malikanesi

Tepedeki evin devamı olarak bilinen The Haunting: BLY Malikanesi Netflix dizisi yine ruhlar alemi tarzında korku ve ileri bölümlerinde lezbiyen sahneleri mevcuttur. Yayınlandığı andan itibaren top 10 içine girmeyi başaran bu dizi 1980‘li yılların İngiltere’sin de bir malikanede yaşanan hikayeleri ele alıyor.

Yeğenlerinin vefatı sonrasında amcaları onlara bakabilmeleri için bir bakıcı arayışına girer. Bu dadı daha 6 aylık yeni Londra’lı ilanı görünce başvuru yapar ve işe alınıp malikâne ye yerleşse de malikânenin içinde yaşadıkları korku ve bahçıvan ile yaşadığı ilişkiler dizinin en sürükleyici yanıdır.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
7,4%88

Orange is The New Black 

Son yılların belki de en popüler Netflix lezbiyen temalı dizilerin başında yer alıyor. Uyuşturucu ticaretiyle uğraşan bir genç kız, ticareti esnasında polise yakalanmamak için kaçarken ona yardımcı olmak isteyen başka bir gencin birlikte yakalanarak hapise gönderiliyor. İkisinin aynı hapishanede bulunması ve birlikte yaşadıkları olaylar ilişkilerine farklı bir heyecan katıp, hoş duygulara kapılmalarına neden oluyor. Farklı tarzlarda çeşidin bol olduğu bu Netflix lezbiyen dizisi herkes tarafından çok sevilmiştir.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
8,3%95

Mavi En Sıcak Renktir

Altın Palmiye Ödül almayı başarmış bu Netflix lezbiyen filmi, yayınlandığı yıldan günümüze kadar popülaritesini devamlı korumayı başardı. Adele ismindeki Fransız bir genç, Emma isimli genç bir kızla barda tanışır ve ona âşık olur. Mavi En Sıcak Renktir filmi de bu ikilinin kendi aralarındaki ilişkilerini ele alıyor. Bir çizgi romandan uyarlanan bu film, izleyicilerini fazlasıyla tatmin etmeyi başardı.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
7,7%85

But I’m a Cheerleader (Ama ben ponpon kızım)

Liseli bir kızın hayat hikâyesini ele alıyor. Filmin isminden de anlayacağınız gibi bir ponpon kız. Takımdaki özellikle kızlara karşı ilgi duyması ve ailesinin de bunu fark etmesi sonucunda tedavi edilebilmesi için bir terapiste yönlendirilmektedir. Cinselliğin dışında komediyi de barındıran bu Netflix filmde hem gülüp hem de düşünceli anlar geçirebilirsiniz.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
6,7%91

Carol

Carol tüm zamanların en iyi lezbiyen filmi olarak bilinmektedir. Orta yaş grubunda bulunan Carol, Amerika’da mutlu mesut ve imrenilecek bir yaşam sürüyordu. Evli fakat mutsuz bir evliliği vardı. Kocandan boşanıp kızının velayetini alabilmek için yoğun bir gayret içindeydi. Bankacı olan genç bir kadınla tanışması onun için birçok şeyin başlangıcı oldu. 2 kadın birlikte uzun bir otomobil yolculuğuna niyetlenir ve yolculuk boyunca yaşayacağı aşk dışındaki maceralar da filme büyük bir hayat verir.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
7,2%88

Circumstance – Koşul

Sundance Film Festivali kapsamında ‘Audience Award’ ödülüne layık gösterilen bu lezbiyen filmde, 16 yaşlarında ve hayatının baharında olan 2 genç kızın aralarındaki gizemli ilişkiyi ele alıyor. Kızlardan birisinin abisi, ilişkiyi öğrenmesiyle birlikte olaya bakış açısı sonucunda karşılaştıkları olayla oldukça sürükleyici.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
6,9%78

Disobedience – İtaatsizlik

Netflix’de izleyebileceğiniz Disobedience – İtaatsizlik lezbiyen filmin konusu: New York‘da oldukça sıradan bir hayat yaşayan Ronit, babası vefat ettikten sonra yaşadığı yalnızlık yüzünden Londra’ya dönmeye karar verir. Geçmişinde oldukça yakın bir ikili olan Londra’daki kız arkadaşıyla tekrar karşılaşmaları, onların kimliklerini yeniden gözden geçirmelerine neden olacaktır. 

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
6,6%85

Sugar Rush 

Sugar Rush Netflix lezbiyen dizisi 2 sezon ve 24 bölümle izleyicilerinin karşısına çıktı. Kim ismindeki genç kız, eşcinsel topluluğun başkenti olarak kabul edilmekte olan İngiltere’nin Brighton şehrine taşınıyor. Burada Sugar’a ile çok yakın bir arkadaşlık kuran 15 yaşındaki genç kızın hisleri bir arkadaşlıktan da öteye gitmeye başlar ve ona âşık olur. Bir okul partisinde iken uyuşturucunun da etkisiyle ilk öpüşme deneyimlerini yaşarlar ve aralarındaki ilişki hızla devam eder.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
7,9%90

Faking it 

2 genç lez kızın ilişkilerini ele alıyor. Okulda oldukça popüler olan bu kızlar, devamlı bir birleriyle yarış halindeler. Okuldaki en gözde olabilme çabaları, bir partiden işin seyrini değiştiriyor. Partide onlara sevgili olduklarını sandıkları insanlara bunun böyle olmadığını anlatabilme çabası içindelerken birisinin aşkı ve kıskançlık hisleri tavan yapıyor.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
7,6%90

Lip Service – Ruj Lezbiyenleri

İskoçya ülkesinde yaşayan bir grup lez kadın topluluğunun yaşamını ele alıyor. Kendilerine Ruj lezbiyenleri ismini veren bu grup kadının 2 sezonda toplam 12 bölüm süren macerası ele alınmış. Bir fotoğraf sanatçısı ve çocukluğundan beri uzun süredir aşık bir arkadaşının arasında başlayan ilişki, bütün kasabada yaşayan lezbiyenlerin topluluğuna doğru ilerliyor.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
7,6%90

The L Word

Lezbiyen kadınların yaşantılarını, hayatlarını anlatmaya yönelik çekilen yapıtlar arasında belki de en çok öne çıkmayı başaranı. Oldukça güçlü, otoriter bir lezbiyen iş kadının; kendi gibi lezbiyen 6 kadınla birlikte maceralarını ele alıyor. Dizide evli bir çift çocuk bakıcılığı arayışlarına bu gruptaki lezbiyenlerden birini sırf lezbiyen olduğu için tercih etmemesi ve uyguladığı baskı dizinin seyrini belirliyor. Toplamda 5 sezon ve 70 bölüm ’den oluşan dizinin bütün isimlerinin “L” harfiyle başlaması dikkat çeken bir başka ayrıntı.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
7,6%92

Lost Girl – Kayıp kız

Beslenmesini insanların cinsel enerjilerini emip hayatını idam ettiren ve doğaüstü bir canlı olan Bo, klasik bir insan gibi ailesiyle birlikte büyüdü. Erkek arkadaşıyla seks yaşadığında erkek arkadaşı ölünce, ilk ilişkisinin de etkisiyle kendisinde bir şeylerin ters gittiğini fark etti, Fae adı verilen efsanevi bir yaratık soyuna dayandığını öğrenir. O günden sonra da her şey değişir.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
7,7%90

Tipping The Velvet 

Sarah Waters’un aynı isimde bulunan kitabından uyarlanan bir yapıt. Başrollerinde Rachel Stirling ve Keeley Hawes oyunuyor ve toplamda 3 bölümden oluşsa da Tipping The Velvet lezbiyen dizisi izleyicilerinde derin izler bırakıyor. Nan Astley dizinin ana karakteri ve o dönemlerde oldukça yoğun tepkilere rağmen İngiltere’de hayatını sürdürmeye çalışan bir lezbiyen rolünde yer alıyor. Tepkilere dayanamadıkları için âşık olduğu kadını da alan tiyatrocu, kasabadan göç ederek İngiltere’nin yolunu tutar. Fakat buradaki gelişmeler hiç de onların hayal ettiği gibi olmaz.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
8,9%89

The Fosters – Günümüz

The Fosters lezbiyen dizisi 4 sezon ve 99 bölümden izleyicisiyle buluştu. Tam 20 farklı yarışmaya aday gösterildi ve 7 tanesinden ödül almayı başaran bir yapıt. Bu harika diziyi, lezbiyen bir çift ve edinmiş oldukları biyolojik çocuklarının hayat hikâyesini ele alıyor. Çiftlerden birisi polis memuruyken, bir diğeri öğretmendir. Çocukları ve meslekleriyle birlikte yaşadıkları deneyimler oldukça sürükleyici ilerliyor.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
8,0%94

South of Nowhere

South of Nowhere bir Amerikan genç drama ve lezbiyen konulu dizidir. Ohio’dan Los Angeles şehrine taşınan bir ailenin yaşantısını konu alıyor. Çocuklarını eğitimleri için gönderdikleri devlet okulunda ailenin yaşadıkları kendilerinin bile yadırgadığı türden tuhaflıklarla dolu. Ailenin 3 kızından birisi olan Spencer, oldukça monoton ve sıkıntılı geçen yaşamına renk katma çabasındadır. Okulun en popüler kızlarından birisi olan ve birçok erkekle beraber olan bir kıza gönlünü kaptırır. Fakat bunu ona nasıl açıklayacağı bir türlü bilemez ve en doğru zamanı yakalayabilmek için çabalar.

IMDbGoogle Beğenilme Oranı
8,1%91

İlginizi Çekebilir: Farklı türlerde ele aldığımız en iyi Netflix dizileri tavsiye ve öneri amaçlı benzeri olmayan yazımızda okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca dizipal ve selçukspor yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu