En İyi Zombi Filmleri Öneri Tavsiyeleri Nisan 2023

En iyi ve popüler zombi filmleri 2023 yılında Netflix yayınlanan ve daha fazlası için öneri tavsiyeler. Zombi filmleri izlemeyi seven ve salgın, virüs gibi türde olan filmleri sinemaseverlere tavsiyeler. “Yaşayan ölüler” temalı filmlerle izleyenleri mest edecek, bir birinden değerli Zombi filmlerini sizler için listeledik. Eğer izlemediyseniz mutlaka izleyip, filmlerin ayrıcalığını yaşayın.

Ölümcül Deney (Resident Evil) Serisi

Paul W. Anderson’un yönetmeliğini üstlendiği 6 seriden oluşan harika bir seri. Aslında bir bilgisayar oyunuydu fakat yükselen popülaritesi onu film serisi olarak karşımıza çıkarttı. Filmlerin ana teması zombilere karşı kahraman bir savaş veren Alice’in başını çektiği bir grup topluluk üzerine kurulu. Ölümcül Deney (Resident Evil) Serisi Filmlerin sırasıyla isimleri ve tanıtımları şu şekildedir;

Resident Evil -Ölümcül Deney

2002 yılında izleyicileriyle buluşan Resident Evil – Ölümcül Deney serinin ilk filmi olma özelliğiyle kendisini ön plana çıkartıyor. O dönemlerde en sevilen korku filmleri arasında yerini almıştı. 

Umbrella ismindeki özel bir şirket, mevcut personellerinden bile gizli bir şekilde kimyasal silah üretimi yapmaktadır. Bir gün ürettikleri bu silahlardan 1 tanesi kontrolden çıkar ve Dünyadaki insanlarının %90‘ı zombiye dönüşür. Alice isminde ki kahraman da mutasyona uğrayan bu virüsle ilgili yoğun bir mücadele içine girer. 

Resident Evil Apocalypse – Ölümcül Deney Kıyamet

 • IMBD Puanı: 6,4
 • Google Beğeni Yüzdesi : %91
 • Beyazperde Puanı: 4,3
 • Filme Süresi: 1 saat 38 dakika

İlk serisiyle büyük beğeni toplayan filmin 2. Serisi 2004 yılında Resident Evil Apocalypse – Ölümcül Deney Kıyamet ismiyle karşımıza çıktı. Umbrella ismindeki şirketinin yaydığı virüs artık laboratuvar kapsamından çıkarak dünyanın hemen her yerine yayılmaya başlamıştır.

Virüsten etkilenen birçok zombiden kaçma çabasında olan Alice, kendi gibi farklı insanlarla bir araya gelerek mücadele kapsamında bir topluluk oluşturur. Bu topluluk ne yazık ki Umbrella ismindeki şirketinin askerleriyle derin bir çatışma içine girecektir. Film 43 milyon USD gibi bir bütçeyle yapılarak, Genie Altın Makara Ödülü ve Genie En İyi Ses Kurgusu Ödülünün de sahibi oldu.

Resident Evil: Extinction – Ölümcül Deney: İnsanlığın Sonu

 • IMBD Puanı: 6,3
 • Google Beğeni Yüzdesi : %91
 • Beyazperde Puanı: 4,3
 • Film Süresi: 1 saat 34 dakika

2007 senesinde karşımıza çıkan Resident Evil: Extinction – Ölümcül Deney: İnsanlığın Sonu serisinde Alice, Umbrella şirketi tarafından yakalanıp ele geçirilir. Yakalanmasından sonra firma tarafından Alice üzerinde bir dizi biyolojik deneyler yapılır.

Alice‘ın genetiğinde bir takım değişmeler olur ve insanüstü güçler elde eder. Alice bu güçlerinin de yardımıyla Nevada çölünde hayatta kalabilmek için yoğun bir çaba içerisindedir. Bu zombi filmi 45 Milyon $ bütçeyle çekilirken, gişede yaklaşık olarak 150 Milyon $ gelir elde etmiştir.

Resident Evil: Afterlifeb – Ölümcül Deney: Ölümden Sonra

 • IMBD Puanı: 5.5
 • Google Beğeni Yüzdesi : %88
 • Beyazperde Puanı: 4
 • Film Süresi: 1 saat 40 dakika

Serinin 4. Filmi olma özelliğini taşıyan Resident Evil: Afterlifeb – Ölümcül Deney: Ölümden Sonra filmi 2010 yılında yayınlandı. Alice, bu seride mutasyona uğrayan virüsle yoğun bir şekilde savaş mücadelesine devam ederken, çok zora düştüğü ve hiç de beklemediği bir anda eski bir arkadaşından ona yardım eli uzanır.

Arkadaşı, Alice’i gizli bir yola sokar ve girdikleri bu yolun çıkışı Los Angelas’ta bulunan bir sığınağa kadar götürür. Kurtulma ümidiyle sevinirken, aslında Unmbralle şirketinin tuzağı olan bir yapıt olduğu ve çıkışta çok sayıda zombinin onları beklediğinden bir haber şekilde yolarına devam ederler.

Resident Evil: Retribution – Ölümcül Deney: İntikam

 • IMBD Puanı: 5.4
 • Google Beğeni Yüzdesi : %88
 • Beyazperde Puanı: 3.8
 • Film Süresi: 1 saat 36 dakika

Resident Evil: Retribution – Ölümcül Deney: İntikam Resident Evil: Retribution serisinin 5. Filmi. 2012 senesinde izleyicilerin karşısına çıktı. Film Tokya’da başlamıştır. Alice’ın ama amacı bu sefer şirketin yetkilileri. Şirkette söz sahibi olan üst yönetimi tespit ederek tek tek ortadan kaldırma çabasındadır. Bu çabalama Washington şehrine kadar uzanacaktır.

Resident Evil: The Final Chapter – Ölümcül Deney: Son Bölüm

 • IMBD Puanı: 5.5
 • Google Beğeni Yüzdesi : %84
 • Beyazperde Puanı: 4.2
 • Film Süresi: 1 saat 47 dakika

Resident Evil: The Final Chapter – Ölümcül Deney: Son Bölüm isminden de anlaşılacağı üzere, filmin 6. Ve son serisi. Alice insan topluluğunun Zombiler üzerinde vermiş olduğu savaş kapsamında hayatta kalmayı başaran tek canlı türü olarak ön olana çıkartılıyor. Alice felaketi sonlandırmak adına, sorunun başlangıç noktasına gitmeye karar verir. Bu kapsamda da Racoon Şehri’ndeki Kovan’a doğru yola koyulacaktır.

Umbrella Şirketi’de hayatta kalan bu son canlıyı da mutasyona uğratmak amacıyla Roccon şehrinde ciddi bir yapılanma içine girer. Filmin son serisinde çetin bir savaş ortamı oluşturulmuştur. Çekim için toplamda 40 milyon $ harcama yapılırken, gişede toplamda elde ettiği yaklaşık 313 milyon $‘la tarihi bir başarı elde etti.

Ölü Kar 2: Kızıllar Ölülere Karşı (Dead Snow 2)

 • IMBD Puanı: 6.9
 • Google Beğeni Yüzdesi : %91
 • Sinamalar Puanı: 7.3
 • Film Süresi: 1 saat 41 dakika

Filmin ilk serisi olan Ölü Kar’da Nazi sersinde Martin, zombilere karşı derin bir savaş vermiş ve bu savaşın sonucunda da en yakın arkadaşlarının ölmesiyle büyük bir hüsrana uğramıştı. Ne yazık ki filmin 2. serisinde de Martin için işler hiç de yolunda gitmeyecektir.

Martin, ilk serisi de hayatta kalmayı zor da olsa başarsa da 2. seriye gözlerini bir hastane odasında açarak başlıyor. Zombilerle verdiği savaş sonucunda yaralanan kolu enfeksiyon kapıp kesilerek, yerine yeni bir kol takılmıştır.

Daha da kötü bir durum var ki, o da bu kol bir insana ait değil; Martin‘in yoğun bir savaş verdiği zombilere ait bir kol. Bu kol ne yazık ki Martin’in kontrolünde değil. Bedeninden bağımsız bir şekilde hareket ederek, kontrolü Hitler’in komutları kapsamında gelişmektedir. 

Martin durumu anlayınca çareyi hastaneden hızlı bir şekilde kaçıp, başının çaresine bakmak da bulacaktır. Her iki seride de işler yolunda gitmese de bu kaçıştan sonra durum değişir. Zombi Takımı adındaki zombi avcısı bir grupla karşılaşır ve savaşa birlikte devam ederler.

Dünyalar Savaşı Z (World War Z)

 • IMBD Puanı: 7
 • Google Beğeni Yüzdesi : %92
 • Beyazperde Puanı: 4.1
 • Film Süresi: 2 saat 3 dakika

2012 yılında tam 190 milyon $ bütçe ile çekiler Dünyalar Savaşı Z, ilk olarak Güney Korede görülen ve hızlı bir şekilde yayılıp insanları Zombi’ye çeviren bilim kurgu özelinde işleniyor. Tabi bu virüs dünyanın her yerine hızlı bir şekilde yayılıyor. Brad Pitt’in hem yapımcılığını hem de başrolünü üstlendiği bu filmde, Gerry Lane iki kızı ile birlikte, çekirdek aile yapısıyla mutlu ve huzurlu bir yaşam sürüyordu.

Bir gün seyahat amaçlı aracıyla seyir halinde giderken karşısına çıkan Zombi‘lerin etkisiyle tuhaf bir şeylerin olduğunu fark eder. Gerry bu olay karşısında, Birleşmiş Milletler çalışanı olmasının da etkisiyle onları güvenli bir bölgeye yerleştirir. Artık dünya ikiye ayrılmıştır, Zombiler ve İnsanlar! Bu da onların oldukça çatışmalı bir savaş yaşamasına neden olur. Dünyalar Savaşı Z, Max Brooks aynı addaki kitabından sinemaya çevirilerek izleyicilerin beğenisine sunulmuştur.

28 Hafta Sonra (28 Weeks Later)

 • IMBD Puanı: 7
 • Google Beğeni Yüzdesi : %84
 • Beyazperde Puanı: 3.9
 • Film Süresi: 1 saat 31 dakika

28 Hafta Sonra (28 Weeks Later) 2007 yılında çekilen Korku/Gerilim filmi 5 yıl sonra çekilen serinin 2. Filmi olma özelliği taşıyor. İlk serisinde Rage isminde bir virüs hızla yayılarak Britanya adasına kadar uzanmış ve ortaya çıkan karmaşa kontrol altına alınmaya başladığından, evden tahliye etmek zorunda kaldıkları yerel halkı bu serisinde tekrar güvenli bölgeyi sağladıkları için evlerine konumlandırıyorlar.

Amerikan ordusu da, Londra’da bu süreci itinalı bir şekilde devam ettiriyordu. Herkes artık virüsün ortadan kalktığını ve düzenli & yerleşik hayatlarına devam edebilecek olmanın mutluluğunu yaşıyordu. Oysaki bilmedikleri bir şey vardı. O da virüsün aslında halen içlerinde olduğu ve ortaya çıkmak için en doğru zamanı beklediği…

Ben Efsaneyim (I Am Legend)

 • IMBD Puanı: 7.2
 • Google Beğeni Yüzdesi : %92
 • Beyazperde Puanı: 4.3
 • Film Süresi: 1 saat 44 dakika

Ben Efsaneyim (I Am Legend) 2007 yılı yapımı bir zombi filmidir. Film Robert Neville ismindeki Will Smith hem albay hemde bilim insanının savaşını ele alıyor. Robert Neville, farklına vardığı zombi virüse karşı bilimsel bir savaş vererek ona karşı koymaya çalışır fakat ne yazık ki bunda başarılı olamaz. Her ne kadar toplum özelinde bir şey yapamasa da kendi bünyesi için virüse karşı bir bağışıklık kazanımı elde etti. O bu konuda köpeği ile beraber dünyada tekti. 

Robert Neville tek olduğu için hiç farkında olmasa bile herkes onu izlemektedir. Onun bir açığını arayıp, hata yapmasını bekliyorlar. Robert Neville’de durumdan habersiz bir şekilde tam 3 yıl süreyle tıpkı kendisi gibi hayatta kalmayı başarmış diğer insanları aramaya başlar. Arayış sırasında birçok kez ölümle yüzleşse de köpeği Sementa sayesinde kazandığı hayat savaşı, şimdilik onun tesellisi olur ve amansız mücadelesine devam etmek zorundadır.

Dehşet Gezegeni (Planet Terror)

 • IMBD Puanı: 7
 • Google Beğeni Yüzdesi : %85
 • Beyazperde Puanı: 3.3
 • Film Süresi: 1 saat 46 dakika 

2007 yılında çekilen Dehşet Gezegeni (Planet Terror) filminin konusu Dakota Block ve William’ın evlerinde uyurken arka bahçeden gelen oldukça yüksek bir sese uyanmaları sonucunda başlıyor. Dışarıya çıkıp baktıklarında korkunç bir manzarayla karşılaşıyorlar. Anlam veremedikleri bir şekilde patlama olup, çevreye yoğun bir gaz salınımı yayılıyordu.

Gazı soluyan her bir birey, cani, şiddet meyilli ve tuhaf bir zombi gibi yaratığa dönüşmekteydi. Bir dansçı olan Cherry, gazı soluyan saldırganların kendisine de saldırması sonucunda bacağının birisini kaybetmiştir. Eski erkek arkadaşını da yanına alır ve konu hakkında bir araştırma yapmaya karar verirler ve filmin gidişatına yön verirler.

Zombi Ekspresi (Train to Busan)

 • IMBD Puanı: 7.6
 • Google Beğeni Yüzdesi : %96
 • Beyazperde Puanı: 3.6
 • Film Süresi: 2 saat 1 dakika 

Zombi Ekspresi (Train to Busan), 2016 yılında gişedeki yerini alan ve yönetmenliğini Yeon Sang-ho‘nun yaptığı Korku/aksiyon ve zombi filmidir. Sok-woo, oldukça yoğun çalışma temposunun olduğu bir iş insanındır. Kendisi bu yoğunluk içinde kızını oldukça ihmal ettiğini fark etmektedir. En sonunda kızının ısrarlarına dayanamaz ve onu eski eşinin yanına götürmeye karar verir.

Busan‘a doğru hareket etmek üzere olan trene kızıyla birlikte biniş yaparlar. Fakat trende oldukça etkili bir zombi virüsünden etkilenen bir kadın da bulunmaktadır. Virüsü hızla trene yayar ve trendeki hemen herkes birer zombiye dönüşecektir. Sok-woo, tren dışında bütün ülkeye de sirayet eden virüsten hem kendisini hem de kızını korumak için amansız bir savaş verir. 

Netflix’de Olan Zombi Filmleri

Netflixde olan zombi dizileri ve filmleri de sizler için tek tek tanıtıyoruz. En yoğun bir şekilde tercih edilen En iyi ve popüler zombi filmleri bu şekilde sıralanırken, listemizde çağımızın en çok tercih edilen dijital platformu olarak karşımıza çıkan Netflix’e yer vermeden olmazdı. İşte Netflix’te ki En iyi ve popüler zombi filmler;

Alive – Canlı

 • IMBD Puanı: 6.2
 • Google Beğeni Yüzdesi : %87
 • Film Süresi: 1 saat 45 dakika 

Geçtiğimiz yıl Gerilim/Drama alanında çekildi. Cho Il-hyung tarafınca yönetmenliği üstlenilen Zombi filmi Güney Kore yapımlıdır. Filme de tanımlaması yapılamayan bir virüs şehrin tamamını ele geçiriyor. Alive evinde bir başına kalıyor ve Zombilerle savaşmak için büyük bir çaba sarf ediyor. Alive oldukça gerçekçi görünüyor.

Bu film diğer filmlerden daha farklı bir şekilde, Zombileri öldürebilmek üzerine değil, Alive’nin zombilerden kaçarken verdiği hayatta kalma savaşı üzerine kurulmuş. İnternet, elektrik ve telefon dâhil hiçbir şeye erişim sağlayamadığı bir ortamda vermiş olduğu mücadele gerçekten takdire şayan.

Cargo

 • IMBD Puanı: 6.7
 • Google Beğeni Yüzdesi : %84
 • Film Süresi: 1 saat 45 dakika 

Cargo, 2017 yapılı yeni bir film. Andy, ailesi ile birlikte sıradan bir yaşam süren aile bireyidir. Ortaya korkunç denilebilecek bir salgın yayılır ve Andy’nin eşi bir zombiye dönüşür. Andy çaresiz gözlerle eşinin ölümünü izler. Eşi ısırdığı için zombiye dönüşüp dönüşmediği konusunda aklında bir soru işareti bulunsa da çocukluğuyla birlikte bir başına Avustralya’da kalakalmıştır. 

Isırığın etkisiyle 48 saat içinde bir zombi olacağını öğrenen Andy, henüz küçük bir bebek olan çocuğu için güvenli, barınabileceği bir yerin arayışına girer. Klasik zombi filmlerinden daha sürükleyici olan bu film, konusunu daha ağır işlese de izleyiciler tarafından büyük beğeni aldı.

Doom

 • IMBD Puanı: 5.2
 • Google Beğeni Yüzdesi : %78
 • Film Süresi: 1 saat 45 dakika 

Yönetmen koltuğunda Andrzej Bartkowiak‘ın oturduğu Doom, 2005 yılında gösterime girmiştir. Filmin konusu Olduvai Araştırma İstasyonunun Mars gezegenine yönelik yapmış olduğu bilimsel çalışmaları sonucunda ortaya çıkıyor. Tüm çalışmalara son sürat devam edilirken, birden bazı şeylerin ters gittiğinden şüphelenerek bütün çalışmaların durdurulması kararı alınır. İşler tamamen sarpa sarınca RRTS – Hızlı Müdahale Taktik Birliği adında özel bir birlik kurularak bölgeye nakledilir.

RRTS’nin bölgeye nakli sonucunda onların karşılaştığı manzara hiç de iç açıcı değildir. İstemeden de olsa bir kapıyı açmaları sonucunda cehennemdeki bütün yaratıklarla karşı karşıya kalırlar. Artık tesisin hemen her bölgesini istila eden bu yaratıklarla, kurulan özel ekip arasında derin bir savaş başlar. Amaç onların yok edilip, dünyaya yayılmalarını engellemektir.

Ölüler Ülkesi

 • Google Beğeni Yüzdesi : %83
 • Film Süresi: 1 saat 37 dakika 

Ölüler ülkesi filmi yönetmenliğini George A. Romero‘nun yapmış olduğu 2005 tarihli bir zombi filmidir. Filmin konusunun başlangıcını büyük bir felaket oluşturuyor. Bu olaydan sonra ortalık toz duman olmuş ve ölüler canlılardan intikam almak amacıyla geri dönmüştür. Yaşayan ölüler neredeyse dünyanın hemen her bölgesini istilası altına almış durumdadır.

Bu kötü tablo karşısında savunmasız kalan insanlar, terör durumunda korunmak amacıyla oldukça yüksek duvarlarla koruması yapılan bir alanda yaşam mücadelesi vermektedirler. Halkın bütün ihtiyaçlarını paralı asker grubu oldukça zor şartlar altında gidermeye çabalıyor. Ama bu hiç de düşündükleri kadar kolay olmuyor.

Ölüm Günü: Kan Bağı

 • IMBD Puanı: 3.4
 • Google Beğeni Yüzdesi : %55
 • Film Süresi: 1 saat 30 dakika 

Ölüm Günü: Kan Bağı yönetmenliği Hèctor Hernández Vicens’in üstlendiği zombi filmin konusu, Zoe isimli bir öğrenci çevresinde geçiyor. Tıp öğrenimini görürken Max adında kendisine oldukça takıntılı bir hasta ile uğraşır. Max devamlı kötü niyetleri kapsamında Zoe‘yi taciz eder. Okulda bir gün parti yapılırken, Zoe daha önce yerleştirilen ve soğuk kalması amacıyla bırakılan morgdaki Biraları almak ister. Biraları alırken Max, yine saldırıya geçer ve o anda Morg’ da ölü halde yatan bir kişi dirilerek onu ısırır. Isırığın etkisiyle virüs hızla yayılır. Artık hastanenin içinde bulunan hemen herkes bir Zombi olmuştur.

Aç Gözlüler

 • IMBD Puanı: 4.6
 • Google Beğeni Yüzdesi : %60
 • Film Süresi: 1 saat 44 dakika  

Yönetmenliğini Robin Aubert ‘in yaptığı Açgözlüler filmi 2017 yapımıdır. Quebec kasabasının hikâyesini ele almaktadır. Zombilerin kasabayı istila etmesi ve sayılarının gün geçtikçe artması nedeniyle küçük bir grup, kendi aralarında bir topluluk oluşturarak hayatta kalabilmek için yoğun bir çaba sarf etmek zorunda kalırlar.

Overlord Operasyonu

 • Google Beğeni Yüzdesi : %87
 • Süre: 1 saat 48 dakika
 • IMBd Puanı: 7.8

Overlord Operasyonun konusu 2. dünya savaşı sonrasını ele alıyor. Müttefik güçler Norveç’e asker çıkartması yapmak için hazırlık aşamasındadır. Bu durumu karşı güçler haber alırlar ve sevk edileceği bölgenin hemen arka kısmına bir grup paraşütçü asker konumlandırarak korumaya geçerler. Fakat olay hiç de bekledikleri gibi gerçekleşmez ve köyde her şey bam başka zombili bir hal alır.

Son olarak; Bu yazımızda en sevilen popüler zombi filmlerini sizlere tanıttık. İsteyeneler en iyi Netflix korku filmleri ve en popüler Netflix gerilim korku dizileri tanıtımımıza da göz atabilir.

5 Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu