En İyi ve Popüler Zombi Dizileri 2023 Netflix ve Diğerleri

En iyi ve popüler çok sevilen zombi dizileri 2023 yılında Kore, Netflix, Amazon Prime ve yabancı diğer zombi dizilerin yer aldığı IMDb oranları, Google beğeni oranları ile liste içerik bu yazımızda! Sadece zombi değil daha farklı virüs ve salgın tarzında dizilerede fragmanları ile beraber bu konuda yer vericeğiz. Başta 2023 yılında Netflix’de yayınlanan Güney Kore yapımı Sweet Home zombi ve yaratık karışımı olan dizi tanıtımı ile başlıyoruz;

Sweet Home Netflix Zombi Dizisi

Son zamanlarda Kore yapımları özgün konuları ile izleyiciler tarafından ilgi çekmektedir. Özellikle Sweet Home dizisi fantastik türü ile zombi ve yaratık seven izleyicisini ekrandan ayırmıyor. Sweet Home dizisi, ailesini kaybeden genç bir kızın yeni bir daireye taşınması ile başlamaktadır. Bu yeni daireye taşınmasıyla birlikte apartman sakinleri dışında herkesin canavar olmaya başladığını görür. Bu noktadan sonra apartmanda bulunan komşularının özel yetenekleri ile canavarları yenmeye çalışırlar. 

Netflix zombi dizisi sevenlerin ilgisini çeken Sweet Home birçok dilde seyircisi ile buluşuyor. Dizi konusunun fantastik türü ilgi çekerken oyuncularında performansları izleyenlerden tam not alıyor. Son Kang asıl kişi olan Cha Hyun – Soo karakterine hayat vermektedir.

Lee Jin-Wook apartmanda yaşayan gizemli kişi Pyeon Sagn – Wook karakterini canlandırıyor. Bunun dışında Lee Si – Young ve Lee Do – Hyun gibi iyi oyuncularda kadroda yer almaktadır. Oldukça sürükleyici olan Sweet Home dizisi 1 sezondur.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
7,4%97

The Walking Dead 

Son yılın başarılı Amerikan dizilerinden The Walking Dead drama konulu ve Netflix’de mevcut olan zombi dizi türüdür. Dizide ağır hasta durumunda ki bir kişi ani bir şekilde kendine gelir. Bu kişi dizinin başrol karakteri olan Rick Grimes; hastaneden ayrılır iken bir tuhaflık fark eder. Dünyayı aylaklar adı verilen zombiler basmıştır. 2010 yılında başlayan dizinin konusu bu kurgu üzerinde gelişir.

The Walking Dead Oyuncuları: Dizinin ana karakteri olan Rick Grimes rolünü; Andrew Lincoln canlandırıyor. Dizide yan karakterlerden birisi de Rick Grimes’in eşi de Lori Grimes’tir. Bu rolü ise Sarah Wayne Callies adlı oyuncu canlandırıyor. Dizide ki Dale Horvath rolünü ise Jeffrey De Munn canlandırıyor. Dizi de pizzacı olan Glenn Rhee rolünü ise Steven Yeun ünlü oyuncu canlandırıyor.

Önemli bir detay; Zombi tarzı salgın konuları sevenlere The Walking Dead dizisini şiddetle tavsiye etmekte fayda var. Spoiler amaçlı değilde bu adamın karekterini çok seviceksiniz. Hatta Norman Reedusü dizide vermiş olduğu karekter ile dizinin harika sürekliyici olduğunu anlamanız çok uzun sürmeyecektir. Bazı film severler bu adamı nerden hatırlıyorum diye düşünüyorsa Blade 2 filmini izlemiştir.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
8,2%94

The Walking Dead: World Beyond Konusu

The Walking Dead: World Beyond konusu kıyametin kopmasından sonra yaşananları konu olarak anlatan amazon prime üzerinden izleyebileceğiniz bir zombi dizidir. Dizide virüs yayılmış ve kıyamet kopmuştur. Sonra ki yaşamda çocuklarda ki etkiler anlatılıyor. Ana karakterler olarak Iris ve Hope yeni yaşama başlıyorlar. Çünkü babaları iyi durumda değildir.

Babalarına yardım etmek için ise kendilerine yeni bir yaşamda buluyorlar. Onlara Silas ve Elton adlı karakterler de yardımcı oluyorlar. Dizi daha önce yayınlanan serilerinin devamı olarak yayınlanıyor. 12 Nisan 2020 tarihinde yayınlamaya başladı. Eylül 2020’de ise final yaptı.

World Beyond Oyuncuları: Dizide ki ana karakterlerden biri olan Iris rolünü Aliyah Royale adlı oyuncu canlandırıyor. Hope rolü ise Alexa Mansour canlandırıyor. Dizide ki Silas rolünü ise Hal Cumpston adlı oyuncu oynamaktadır. Ana karakterlerden son olarak da Elton adlı rolü ise Nicolas Cantu oyuncu canlandırıyor. 

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
4,2%64

Fear The Walking Dead

Kıyamet konulu olan Fear The Walking Dead amazon primede yayınlanan zombi dizisi 6 sezon boyunca pek çok kişi tarafından beğenildi. Dizi de daha önce yayınlanan bir dizinin önceki hali anlatılıyor. Dizide genel olarak zombilerin dünyaya yayılır iken yaşananları anlatılıyor. Başrol oyuncusu olan Travis lisede bir İngilizce öğretmenidir. Madison karakteri ise lisede bir rehberlik öğretmenidir. Dizide zombi virüslerinin yayılma aşamasında ki olaylar Los Angeles’ta ki etkilerini anlatıyor.

Fear The Walking Dead Oyuncuları: Ana karakter olan Travis Manawa rolünü Cliff Curtis canladırıyor. Bir diğer ana karakter olan Madison rolünü ise Kim Dickens oynuyor. NickClark rolünü Frank Dillane oyuncu oynuyor. Alicia Clark rolünde ise Alycia Debnam-Carey oyunuyor. Bu dizi de Elizabeth Rodriguez adlı oyuncu ise Liza rolünü canlandırıyor.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
6,9%88

Kingdom

Netflix’de izleyebileceğiniz; Kore’nin eski hanedanlıklarından Joseon Hanedanlığı’nda sefalet kol gezer, toplum iyi özelliklerini yitirmeye yüz tutmuştur. Kral öldükten sonra tekrar yaşama döner, ancak insanları canavara dönüştüren zombi hastalığı hızla yayılmaya başlar. İhanet ettiği düşünülen prens babasına olanları öğrenmek için ülkesine döner. Prens hastalığın sebebini araştırır, hem salgınla hem de başka düşmanlarla mücadele eder. 

Kingdom Oyuncuları: Blue Dragon ödüllerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü alan Kim Sang Ho (MooYoung). Infinity grubunun üyesi Güney Koreli şarkıcı, aktör Kim SungKyu (Young Shin). Grand Bell ödüllerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazanan Heo Joon Ho (An Hyun). Babası Kore’li tanınmış aktör Heo Jang Kang. Güney Kore’li aktör Jeon Seok Ho (Beom Pal)

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
8,4%95

iZombie

ABD yapımı olan zombi dizileri arasında ilgi çeken iZombie isimli dizinin yönetmelik koltuğunda 4 farklı isim oturmaktadır. Ülke tarihinin önemli zombi yapımlarından biri olmayı başaran dizi uzun soluklu ABD dizileri arasında yer alıyor. Michael Fields, Dan Etheridge, Michael Wale ve Jason Bloom tarafından yönetilen dizinin konusu zombi olan bir kızın hayatı etrafında gelişiyor. Adli tıp kurumunda iş bulan kız insanlara zarar vermemek için morgdaki ölü beyinlerini yemek zorunda kalıyor.

iZombie Oyuncuları: Zombiye dönüşen ve morgda çalışırken ölülerin beyinlerini yiyen bir kızın hikayesinin anlatıldığı zombi dizisinde ünlü oyuncular rol alıyor. David Anders, Alexandra Krosney ve Robert Buckley dizinin oyuncuları arasında yer alıyor. 5 sezonluk dizi 7,8 IMDB puanıyla dikkat çekiyor.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
7,8%93

Helix

Bilim kurgu, korku türünde bir zombi dizisi olan Helix izleyicilerin ilk sezonunu oldukça sevdiği bir dizidir. Fakat dizinin 2. sezonunda tempo düştüğü için İMDB puanlarında düşüş yaşanmıştır. Dizi kutuplarda bir araştırma tesisinde ki insanların kendini ölüm kalım savaşı içinde bulmasını anlatmaktadır. Ama bu sıradan bir ölüm kalım savaşı değil, bilinmeyene karşı verilen bir savaştır.

Helix Oyuncuları: Helix içinde oldukça bilinen oyuncular barındırmaktadır. Bu oyuncuların sergilediği savaş içinde ki tepkiler ve mimikler seyircilerin dizinin içine adeta çekilmesini sağlamaktadır. Crime Story dizisinde oyunculuğuyla ön plana çıkan Billy Campbell, Super natural dizisinden tanıdığımız Kyra Zagorsky, Hiroyuki Sanada, Mark Ghanimé, Matt Long bu oyunculardan sadece bir kısmıdır. Diziye kısa süreli girip çıkan Alexandra Ordolis, Jeri Ryan gibi isimlerde performanslarıyla büyülemiştir.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
6,8%84

Daybreak

Daybreak Netflix zombi dizisinin konusu; Josh 17 yaşında bir gençtir. Okulda dışlandığı için ortama bir türlü alışamamıştır. Bir atom bombasının patlaması ile kıyamet kopar ve dünyada sadece gençler kalır. Sonradan şiddete karşı olan Wesley, 12 yaşında ve kundaklama hastası olan Angelica bir ekip oluşturur.

Josh ekibi ile beraber California sokaklarında zombiler ve çetelerle mücadele eder. Bu arada okulda aşık olduğu kız arkadaşını da bulma çabası içindedir. Dizide olaylar kıyamet öncesi ve sonrası karakterlerin yaşantısına geçiş yaparak ilerler. 

Daybreak Oyuncuları: Super Natural’de Sam Wınchester rolü ile tanıdığımız Amerikalı oyuncu Colin Ford (Josh). The Youngand The Restless’da Faith Newman rolünü oynayan AlyviaAlynLind(Angelica). Booksmart filminden tanıdığımız oyuncu, şarkıcı Austin Crute (Wesley Fists). Müzikal dizi The Lodge dizisinde Samaira Dean olarak tanınan Sophie Simnett (Samaria Sam Dean)

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
6,7%88

Reality Z

İlk sezonu gösterime girmiş olan Reality Z dizi 10 bölümden oluşuyor. Zombi türünde Netflix korku dizisi olan yapım Dead Set’i kitabını temel almaktadır. Brezilya yapımı uyarlamada Sabrina Sato da rol almıştır. Konusu zombi saldırısı sonucunda bir reality programında yarışmacı olan insanlar stüdyoya sığınmasıdır. Bu insanların tek sorunu insan eti ile kafayı bozmuş zombiler değildir. Tanrılar Evi isimli reality şova hapsolmuş insanlar… 

Reality Z Oyuncuları: Başrollerinde Ana Hartman ve Guilherme Weber gibi isimleri görüyoruz. Sabrina özel konuk olarak kendini gösteriyor. Ayrıca Emilio de Mello da dizide yer alan isimlerden biri olmaktadır. Temponun sürekli yüksek olduğu bu dizide ayrıca JesusLuz da ön planda bir role sahiptir. Carla Ribasve Raval Andrade’yi oyuncu kadrosunda görmek mümkün.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
5,4%72

Z Nation

Aksiyonu bol Netflix zombi dizilerinden biri olan Z Nation isimli yapım bulaşıcı bir virüsün insan hayatını tehlikeye atmasını anlatıyor. Bu virüsün hızlı bir şekilde yayılmasına karşı hayatta kalmayı başaran bir grup insanın yaşadıkları anlatılıyor. Virüse karşı bir ilaç üretilmesi için laboratuvara götürülen sağlam insanların başından geçen heyecan ve korku dolu olaylarla ilgi çeken Z Nation isimli dizi ABD yapımıdır.

Z Nation Oyuncuları: Dünyaca ünlü Netflix dizi platformunda da yayınlanan dizilerden biri olan Z Nation, zombi yapımlarını sevenler için öne çıkıyor. Dizinin oyuncu kadrosunu; Kellita Smith, Keith Allan, Nat Zang, Anastasia Baranova ve Pisay Pao gibi isimler oluşturuyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Karl Schaefer ve Craig Engler oturuyor.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
6,7%93

Black Summer

Zombi temasının başarılı bir şekilde işlendiği yapımlar arasında yer alan Black Summer dizisi, bu türün takipçileri tarafından beğeni kazanmıştır. Ünlü Netflix platformunda yayınlanan Black Summer isimli dizinin ilginç bir konusu vardır. 8 bölümden oluşan dizinin yönetmenlik koltuğunda yine zombi temalı bir dizi olan Z Nation isimli yapımın yönetmeni Karl Schaefer oturuyor. Zombi kıyametinin yaşanmasıyla birlikte sevdiklerini korumak isteyen kahramanların yaşadıkları anlatılıyor.

Black Summer Oyuncuları: Son dönemlerin ilgi çekici zombi yapımları arasında yer alan Black Summer, ilgi çekici konusunun yanı sıra başarılı oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Dizinin oyuncu kadrosunda; Justin Chu Cary, Jaime King, Christine Lee, Sal Valez ve Erka Hau gibi ünlü isimler bulunuyor.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
6,4%78

Betaal

Mitoloji ve bilimkurgunun harmanlandığı güzel bir zombi dizisi olan Betaal Hint yapımı bir mini seridir. Dizi 4 bölümden oluşmaktadır. Eğer izlemek isterseniz Netflix üzerinden diziyi izleyebilirsiniz. Dizi Betaal adında ki bir mitolojik yaratığın serbest kalması ile başlıyor. Daha sonra bu yaratığında etkisine kapılan insanların zombileşmesi ile devam ediyor. Bir grup askerin bu yaratığa karşı mücadele etmesiyle artan aksiyonla dizi soluksuz devam ediyor.

Dizide Hindistan’ın ünlü oyuncularından pek çoğunu görebilirsiniz. Dünyanın her yerinden sinemaseverlerin beğenerek izlediği Altın Şehri isimli filmden tanıdığımız Vineet Kumar Singh dizidedir. Vikram Sirohi rolüyle bitmeyen aksiyonun içinde dinamizmi göz doldurmaktadır. Ayrıca Hindistan da oldukça sevilen Aahana Kumra, Suchitra Pillai gibi isimlerde oldukça iyi bir performans sergilemişlerdir. Dizinin şu an İMDB puanı düşük olsa da ilgi çekici durmaktadır.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
5,3%78

Ash vs Evil Dead

Şeytandan kaçan Ash Williams’ın hikâyesine odaklanan Netflix dizisi eğlenceli olsa da karışık bir zombi olay örgüsüne sahip. 30 yıl boyunca bir Evil Dead şerrinden kaçan ana karakter ondan kurtulmayı bir türlü başaramamıştır. Karavanında yaşamını sürdüren Ash’ın düzenli bir işi de bulunmaktadır. Tam artık huzurlu bir hayatın onu beklediğini düşündüğünde olaylar gelişecektir. Karakterimiz testeresiyle birlikte şeytan avlamaya çıkıyor. 

Farklı konusuyla önemli bir başarı kazanan Ash vs Evil Dead dizisi zombi, korku, komedi ve gerilimi harmanlamıştır. Başrolü Bruce Cambell canlandırıyor. Tecrübeli oyuncu elli sekiz yaşındadır. Dizinin sevilen karakterlerinden olan Ruby’e ise Lucy Lawless can vermektedir. Diğer oyuncumuz ise Ray Santiago olup ana karakterin peşine takılan Pablo Simon Bolivar karakterini oynuyor. Ağzı bozuk genç kız rolü için ise Dana Lorenzo uygun görülmüş.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
8,4%96

Bite Me

2010 yılında yapılan Bite Me isimli dizi, dönemin ilgi çekici korku türü yapımlarından biri olarak öne çıkıyor. Zombi konulu film ve diziler her dönem izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Türkçe çevirisi “Isır Beni” olan Bite Me isimli dizi de 2010 ve 2012 yılları arasında yayınlanan zombi konulu bir yapımdır. Kendilerini zombi istilasının ortasında bulan 3 kahramanın yaşadığı heyecan dolu olaylar anlatılıyor.

Yüksek IMDB puanı ile dikkat çeken zombi dizilerinden biri olan Bite Me dizisinde ünlü oyuncular rol alıyor. Dizinin oyuncuları arasında Yousef Abu Taleb, Ryan Patrick Welsh, Dani Lennon, Justing Giddings ve Morgan Benoit gibi isimler bulunuyor. Jeff Meyer karakterini canlandıran Yousef Abu Taleb gösterdiği performansla izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
7,7

The Rain 

İskandinavya’nın yağmurlu günlerinden birinde hiç beklenmedik bir olay yaşanmıştır. Bu olayda ölümcül özelliğe sahip olan virüsün yayılmasını sağlamıştır. Pek çok kişi bu virüs sebebi hayata gözlerini yummuştur. Salgından 6 sene sonra Danimarkalı kardeşler kendilerine güvenilir bir bölge bulabilmek için yola çıkacaktır.

Yol boyunca hayatta kalabilen insanlarla beraber bir mücadeleye gireceklerdir. The Rain 45 dakikalık bölümlerle 3 sezonluk bir Netflix dizisi olarak izleyicisiyle buluşmuştur. Aşk, komedi, zombi ve gerilim türünde bir dizidir.

TheRain Oyuncuları: İsveç-Danimarka’lı söz yazarı, şarkıcı ve oyuncu olan Alba August (Simone). Danimarka Müzikali ve Sirki’nde ilk rolünü alan Lucas Lynggaard Tonnesen (Rasmus). Royal Christian Affair ilk filmi olan Mikkel Boe Folsgaard (Folsgaard Martin). En-to-tre-nu ilk çıkış filmi olan Lukas Lokken (Patrick). Danimarka’lı oyuncu Jessica Dinnage (Lea)

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
6,3%93

Aftermath

Bilimkurgu dizileri her dönem dünya genelinde ilgi çekmeyi başarmıştır. Sürükleyici konusuyla dikkat çeken bilimkurgu dizileri arasında yer alan Aftermath, 2016 yılında yayınlanmıştır. Dünyayı etkisi altına alan doğa felaketlerinden sonra insanlara ilginç bir zombi hastalığı bulaşmıştır. Yüksek bulaşıcı olan hastalık sonrası garip davranan insanlar dünyayı tehlikeye atacaktır. Bu tehlike içinde kalan kahramanları zor maceralar beklemektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=FiCRwJmaT3Q

Amerika ve Kanada ortak yapımı olarak dikkat çeken Aftermath isimli dizinin yönetmenlik koltuğunda William Laurin ve Glenn Davis oturmaktadır. Beğenilen bilim kurgu dizilerinden biri olan Aftermath dizisinin oyuncu kadrosunda da ünlü isimler bulunuyor. Dizinin oyuncuları arasında Anne Heche ile James Tupper de var. Ayrıca dizide  Levi Meaden, Julia Sarah Stone de rol alıyor. 

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
4,9%83

Dead Set

Aksiyon, zombi, gerilim ve dram gibi türleri konu alan Dead Set isimli dizi, 5 bölümden oluşuyor. Yann Demange tarafından yönetilen dizinin senaristliğini Charlie Brooker yapıyor. 2008 yılında İngiltere’de yapılmış olan dizinin ilgi çekici bir konusu bulunuyor. Dizinin kahramanları ünlü Big Brother evinde yaşarken dışarıda yaşayan insanlar mutasyon geçirerek yaratığa dönüşüyor. Bu durumdan etkilenmeyen kahramanların maceraları anlatılıyor.

Mini dizi olmasına rağmen çok sayıda izleyici tarafından takip edilen ve yüksek IMDB puanı alan Dead Set dizisinde ünlü oyuncular rol alıyor. Dizinin oyuncuları arasında Riz Ahmet, Jaime Winstone, Andy Nyman ve Elyes Gabel gibi isimler bulunuyor. Zombi dizi ve filmleri arasında ilgi çekici olan Dead Set, çok sayıda izleyici tarafından takip ediliyor.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
7,6%86

Death Valley

Korku konulu dizileri seven izleyiciler için dikkat çeken dizilerden biri de Death Valley isimli ABD yapımıdır. 2011 yılında yapılan dizinin yönetmenliğini 3 ayrı isim üstlenmiştir. Jordan Vogt – Roberts, Eric Appel ve Austing Reading tarafından yönetilen filmin ilgi çekici bir konusu vardır. Amerika’da Doğaüstü olaylarla ilgilenen bir polis ekibinin yaşadığı olayları anlatan yapım izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

1 sezon sürmüş olsa da dikkat çekmeyi başaran Death Valley isimli dizinin oyuncu kadrosu geniştir. Memur Billy Pierce karakterini canlandıran Bryce Johson ve memur Carla Rinaldi karakterini canlandıran Tani Raymonde dizinin önemli oyuncuları arasında yer alıyor. Charlie Sanders, Bryan Callen ve Caity Lotz dizide rol alan diğer oyunculardır.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
7,8%90

Glitch

Yaşamın ölümle iç içe olduğu hikayesiyle Avustralya yapımı dizi oldukça ilgi çekmektedir. Netflix zombi dizisi Glitch birbirinden farklı zamanlarda ölmüş olan yedi insanın küçük bir kasabada mezarlarından çıkmasıyla başlıyor. Canlanan bu 7 kişi yerel halktan kimselerdir ve ölümlerine dair bir şey bilmemektedirler. Bu gizemin peşine bir polis ile doktor düşmüştür. Gizem oldukça duygu yüklü de olacaktır. 

Paranormal unsurlar üzerinde şekillenen dizi 3 sezondan oluşmaktadır. Her sezon ise 21 bölümdür. Başrollerinde Genevieve O’Reily ile Patrick Brammell (polis memuru) bulunuyor. Pek çok ödül almış olan dizide beyin yemeye meraklı zombiler bulunmuyor. Ölümden geri dönen insanlar tamamen bizim gibi. Kendi prensipleri, anıları ve vicdanları var. Bu da diziyi daha farklı kılıyor.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
7,3%89

In the Flesh

Son dönemlerde zombi dizileri trendi devam ederken farklı ülkeler tarafından oluşturulan yapımlar dikkat çekiyor. İngiltere yapımı zombi dizilerinden biri olan In the Flesh, İngiltere’yi etkisi altında alan bir zombi salgınını ele alıyor. Diriliş ismi verilen zombi salgınıyla birlikte ortaya çıkan zombiler insanları yok etmiştir. Bu olayın 4 yıl sonrasında ana karakter Kieren Walker’in yaşadığı olaylar anlatılıyor.

İngiltere’de yaşanan zombi salgınıyla uzun yıllar boyunca mücadele edilmiş ve artık düzen oluşmaya başlamıştır. Dizi tarihinin önemli yapımlarından biri olan In the Flesh yapımında ünlü oyuncular rol almaktadır. Luke Newberry, Harriet Cains, Marie Critchley, Emily Bevan ve Steve Cooper dizinin oyuncuları arasında yer alıyor.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
8,0%91

La Révolution

Fransızca devrim anlamına gelen bir isme sahip dizi alternatif Netflix tarih ve bilim kurgu dizisidir. Dizinin görsel kalitesi oldukça iyidir. Dizide kısaca aristokratların mavi kana sahip olduğu ve bu kan yüzünde fakirlere saldırdığı ortaya çıkar. Bu durum fakir halkı isyana sürükler ve Fransız devriminin oluşmasına sebep olur. Kendini izlettirmeyi başaran dizi ilk sezonuyla beğenilmiştir.

Dizide Amir El Kacem başrolde yer almaktadır. Cinayetlerin üstüne giden Joseph Ignace Guillotin rolünü oynamaktadır. Ona Vikings dizisinde Porun rolünü oynayan Gaia Weiss eşlik etmektedir. En az onlar kadar iyi performanslarıyla taktir toplayan birçok oyuncu bulunmaktadır. Coline Béal, Lionel Erdogan, Julien Frison, Laurent Lucas, Dimitri Storoge bu isimler arasında sayabilir.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
6,5%84

Les Revenants (The Returned)

Ölüm ve yaşam arasındaki ince çizgiye odaklanan dizi gerilim türündedir. Olay küçük dağ başında bir kasaba yaşanıyor. İnsanların birçoğu farklı dönemlerde ölmüş olmalarına rağmen kendi bedenlerine dönmektedir. Canlanmış ölülerin kasabadaki varlığıyla garip durumlar da kendini gösteriyor. Elektrikler kesilirken aynı zamanda açıklanamaz biçimde kabanın içindeki baraj da kurumaya başlamıştır. 

Fransız kasabasında geçen bu dizinin önemli bir özelliği de sadece başrollere odaklanmıyor olmasıdır. Karakterlerin hiçbiri geri planda ve karanlıkta kalmıyor. Fantastik dizide Camille karakterini Yara Pilartz canlandırmaktadır. Bir seri katili oynayan Guillaume de etkili bir rol üstlenmiştir. Pierre Perrier ise Simon rolünde on yıl önce ölmüş bir karaktere can veriyor. Cinayete kurban giden garson rolünde ise Lucy Clarsen’i görmek mümkün.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
8,1%91

Resurrection

Fantastik drama dizisi olan Resurrection odağında tuttuğu macera unsuru ile izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Film ölen insanların yıllar sonra ölümden dönmesi sonucu yaşananları konu almaktadır. ABC kanalında yayınlanan dizi bir süre sonra final yapmadan iptal edilmiştir. Bu nedenle diziyi izlerseniz ve sonunu merak ederseniz dizinin uyarlandığı The Returned romanını okuyabilirsiniz.

Dizi başrollerde büyük oyunculara yer vermemiştir. Ama gözümüzün aşina olduğu oyuncularla yeni oyuncuları bir araya getirmiştir. Robocop filminin kötü adamı olarak gördüğümüz Kurtwood Smith dizide yer almıştır. Yine X-men filminden gördüğümüz Matt Craven da dizide yer almaktadır. Ayrıca Omar Epps, Frances Fisher, James Tupper, Veronica Cartwright oyunculuklarıyla dizide göz doldurmaktadır. 

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
7,3%82

Santa Clarita Diet

Korku ve komedi türlerinin bir arada işlendiği yapımlar her dönem ilgi çekmeyi başarmıştır. Korku komedisi yapımlarından biri olan Santa Clarita Diet, Netflix’de 3 sezondan oluşmaktadır. 29 Mart 2019 tarihinde final bölümü yayınlanan ABD yapımı dizide zombiye dönüşen insanların başından geçen korkunç olaylar komik bir şekilde anlatılıyor. Korku ve komedi türünün başarılı bir şekilde işlendiği dizi günümüzde de takip ediliyor.

2017 yılında yayınlanmaya başlayan ve 3 sezon boyunca ilgi çeken Santa Clara Diet isimli dizinin oyuncu kadrosu merak ediliyor. Victor Fresco tarafından yönetilen dizinin oyuncuları arasında Timothy Olyphant, Drew Barrymore, Skyler Gisondo, Liv Hewson ve Natalie Morales gibi isimler yer alıyor.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
7,8%95

The Last Ship

Aksiyonun ve maceranın bol olduğu sürükleyici bir dizi arıyorsanız The Last Ship aradığınız dizi olabilir. Her bir sezonu 10 ile 13 arası bölümden oluşan dizi 5. Sezonun ardından final yapmıştır. İMDB puanı da oldukça yüksek olan dizi bir kıyamet sonrası filmidir. Dünyaya yayılan bir virüs vardır. Araştırma gemisi virüsün tedavisini bulmak için kutuplara doğru yola çıkar. Dizi bu donanma gemisinde ki mürettebatın başından geçenleri konu almaktadır.

Dizide başka dizilerden aşina olan oyuncuları görmekteyiz. En başta diziyi taşıyan ve oyunculuğuyla taktirleri toplayan Grey’s Anatomy dizisinden tanıdığımız Eric Dane gelmektedir. Ona eşlik eden İngiliz şarkıcı ve aktris Rhona Mitra ise kadın başrol olarak rolünün hakkını vermektedir. Yan rollerde ise çok tanınmamış ama iyi oyunculuk sergileyen Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling gibi oyuncular onlara eşlik etmektedir.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
7,5%95

Van Helsing

Netflixde yayınlanan Van Helsing zombi ve vampir karışımı bir dizidir. Konusu; Yeryüzü bin bir türlü kötülükle mücadele etmektedir. Van Helsing de insanlığı bu kötülüklerden kurtarmak için gelen bir kahramandır. Ancak herkes onun kahraman olduğu fikrinde anlaşmış değildir. Bazı insanlar onun bir katil olduğu düşüncesini taşıyor. Canavar avcısı ve onun yoldaşı Carl Vatikan’ın görevlendirmesi üzerine Transilvanya’ya gider. Görevleri Kont Drakula’yı durdurup huzuru sağlamaktır. Böylece maceralar başlamış oluyor.

Aksiyon, macera ve korku ögeleri bol olan bu yapımın 2004 versiyonunun başrolü Hugh Jackman olmuştur. Ünlü vampir avcısı Van Helsing’e hayat vermiştir. Müttefiki Carl rolünde ise David Wenham yer alıyor. Çingene prenses Anna rolünde ise Kate Beckinsale göze çarpmaktadır. Güçlü ve korkutucu Kont Drakula ise Richard Roxburgh tarafından canlandırılmıştır.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
6,2%89

We’re Alive

Dram ve korku gibi türleriyle öne çıkan zombi dizilerinden biri olan We’re Alive, 2009 yılında yayınlanmaya başlamıştır. 2009 ve 2014 yılları arasında 5 sezon boyunca yayınlanan ve izleyicilerin ilgisini çeken We’re Alive aldığı 9,2 IMDB puanı ile dikkat çekmektedir. Dizinin konusu ABD’de yaşaan bir patlamanın ardından yaşanan zombi istilasını anlatıyor. Heyecan dolu sahneleriyle ilgi çeken dizi 48 bölümden oluşuyor.

ABD’yi etkisi altında alan zombi salgınının konu alındığı We’re Alive isimli dizide ünlü oyuncular rol alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda; Jin Gleason, Nate Geez, Elisa Eliot, Claire Dodin, Tammy Klein ve Jay Olegario gibi ünlü isimler bulunuyor. Zombi konulu yapımları sevenler için öneriler diziler arasında yer alıyor.

IMDb PuanıGoogle Beğenilme
9,2

9 Kişi Katıldı

  1. Vala nefret ediyorum vodafondan eski kullanıcılara verdiği paket 45 tl aynı paket isim değişikliği 29 tl veriyor vodafone gelene ve hat alana kalıcı aktif müşterilerini afedersin sıkıyor.. her ay 150 200 tl fatura ödüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu