En İyi Netflix Lise ve Gençlik Dizileri 2023 Popüler Tavsiye

Dünyada farklı ülkeler tarafından başarılı dizi ve filmler yapılıyor. Netflix izleyicilerin en sevdiği türler arasında yer alan lise ve gençlik türündeki diziler aşk, okul, korku ve dram gibi farklı konular ile yayınlanıyor. Bu alanda öne çıkan Netflix platformunda birbirinden farklı diziler yayınlanıyor. En iyi Netflix lise ve gençlik dizileri ile birlikte kaliteli yapımları takip edebilirsiniz.

Stranger Things

Gençlik türündeki diziler söz konusu olduğunda birçok kişinin aklına ilk gelen yapımlardan biri de Stranger Things dizisidir. Netflix platformunun en beğenilen dizilerinden biridir. 1980’li yıllarda Amerika’da geçen dizi, bilim kurgu ve fantastik türüyle de ilgi çekiyor. Her şey normal giderken gizemli bir kız ortaya çıkacak ve doğaüstü olaylar yaşanacaktır. 2016 yılında yayınlanmaya başlayan dizinin IMDB puanı 8.8 olarak belirlenmiştir.

Sex Education

Sevilen Netflix dizilerinden biri olan Sex Education, lise ve gençlik türünü konu alan yapımlar arasında yer alıyor. Popüler bir dizi olan Sex Education isimli yapımda Otis ve Maeve isimli karakterlerin yaşadığı ilginç olaylar anlatılıyor. Laurie Nunn yönetmenliğinde çekilen dizinin oyuncuları arasında Asa Butterfield ve Emma Mackey gibi isimler bulunuyor. Ayrıca Netflix lezbiyen dizileri yazımızada göz atabilirsiniz.

Atypical

Gençlik dizilerinden biri olan Atypical, ele aldığı hassas ve önemli bir konuyla birlikte izleyicilerin ilgisini çekiyor. Otizm hastalığıyla karşı karşıya kalan Sam isimli karakterin yaşadıkları anlatılıyor. Sosyalleşmek isteyen ancak hastalığı sebebiyle zor dönemler geçiren karakterin hayatı komedi ve dram türlerinde anlatılıyor. Robia Rashid’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu dizi de Keir Gilchrist ve Brigette Lundy-Paine gibi isimler rol alıyor.

On My Block

Lisede geçen dizileri seven izleyiciler için öne çıkan Netflix yapımlarından biri de On MY Block olarak öne çıkıyor. 4 yakın arkadaşın yeni başladıkları lisede yaşadıkları sıkıntıları dostluklarına sarılarak aşamaları anlatılıyor. Sevilen gençlik dizisinin yönetmenliğini Eddie Gonzalez ve Jeremy Haft birlikte yaparken Diego Tinoco ve Sierra Capri gibi oyuncular rol alıyor.

Skins  

8.2 IMDB puanıyla beğeni kazanan Netflix gençlik dizilerinden biri olan Skins isimli yapımda Kaya Scodelario, Jack O’connell ve Hannah Murray gibi tanınmış isimler rol alıyor. Eğitim hayatını devam ettiren gençlerin okulda yaşadığı aşk ilişkileri anlatılıyor. Arkadaşlarıyla birlikte hem eğlenceli hem de zorlu bir hayat geçiren karakterlerin anlatıldığı dizi 7 sezondur. Dizinin yönetmelik koltuğunda ise Bryan Elsley oturuyor.

Ölmek İçin 13 Sebep

Lise eğitimi gören bir genç okuldan eve geldiğinde odasında gizemli bir kutu bulur. Kutudaki kaseti dinlemesinden sonra farklı olaylar yaşanmaya başlayacaktır. Brian Yorkey yönetmenliğindeki Netflix dizisinde Hannah’ın intihar etmesinden sonra sevgisi Clay’ın yaşadıkları anlatılıyor. Odasında bulunduğu kaseti dinledikten sonra sevgilisinin intihar etmesinin sebeplerini öğrenmeye başlayan Clay, gerçeklerle yüzleşecektir.. Dylan Minnette ve Christian Navarro gibi isimlerin rol aldığı dizinin IMDB puanı 7.6 şeklindedir.

Teen Wolf

Bir dönemlerin popüler dizisinin haklarını alan ve yayınlan Netflix platformu, izleyicilerin beğenisini kazanan Teen Wolf yapımıyla öne çıkıyor. Gençlik türünün yanı sıra aksiyon, bilim kurgu ve gerilim gibi türlerinde işlendiği Netflix dizinin yönetmenlik koltuğunda Jeff Davis oturuyor. 7.6 IMDB puanı bulunan dizide ıssız bir ormanda gezen Scott isimli karakterin kurt adama dönüşmesi ve sonrasında yaşadıkları anlatılıyor. Dizide rol alan oyuncular arasında Tyler Posey ve Holland Roden gibi isimler bulunuyor.

I Am Not Okay With This

Çekimleri hala devam eden Netflix gençlik dizilerinden biri olan I Am Not Okay With This isimli yapımın yönetmenlik koltuğunda Jonathan Entwistle ve Christy Hall birlikte oturuyor. Henüz çok genç yaşlarında olan Sydney isimli karakter, doğaüstü güçleri olduğunu anlar. Karmaşık bir hayat yaşamaya başlayacak olan Sydney ve arkadaşlarının yaşadıkları anlatılıyor. Komedi ve dram türünün işlendiği dizinin IMDB puanı 7.6 olarak belirlenmiştir.

AŞK 101

Türk yapımı dizilerden biri olan AŞK 101, dijital dizi ve film platformu olan Netflix’te yayınlanmaktadır. 2020 yılında yayınlanmaya başlayan ve ünlü oyuncuları ve ilgi çeken konusuyla izleyicilerin beğenisini kazanan AŞK 101 isimli yapımın yönetmenliğini Meriç Acemi üstlenmiştir.

Kubilay Aka ve Alina Boz gibi oyuncuların rol aldığı dizi lise eğitimi gören gençlerin yaşadıklarını anlatılıyor. Kurallara uymadıkları için okuldan atılacak olan gençler, okulda kalmak için mücadele etmek zorundadır. Başarılı Türk yapımı dizinin IMDB puanı ise 7.9 şeklindedir.

Chilling Adventures of Sabrina

Gençlik türünün işlendiği sevilen Netflix yapımlarından biri olan Chilling Adventures of Sabrina, genç bir kızın hayatını anlatılıyor. Her şey normal giderken günün birinde aslında bir cadı olduğunu öğrenen Sabrina isimli genç kızın başı beladan kurtulamayacaktır. Netflix Korku ve fantastik gibi türlerinde işlendiği dizinin yönetmenlik koltuğunda Roberto Aguirre-Sacasa oturuyor. Başrolde Kiernan Shipka bulunurken dizilerinin oyuncuları arasında Miranda Otto ve Ross Lynch gibi isimler yer alıyor.

Ragnarok

Netflix platformunun gençlik türündeki dizilerinden biri olan Ragnarok, Norveç’te geçiyor. 2020 yılında yayınlanmaya başlayan ve çekimleri hala devam eden dizinin yönetmenlik koltuğunda Adam Price oturuyor. David Stockton ve Herman Tommeraas gibi isimlerin rol aldığı dizi fantastik türünü de içeriyor. Norveç’in şirin bir kasabasında meydana gelen doğa üstü olaylarla mücadele eden Edda’nın yaşadıkları anlatılıyor.

Gossip Girl

Bir dönemin popüler dizisi Gossip Girl, 6 sezon boyunca yayınlanmış ve dünya genelinde çok sayıda izleyici tarafından takip edilmiştir. Günümüzde Netflix platformu yapımlarından biri olan Gossip Girl isimli dizinin yönetmenliğini Sara Goodman ve Josh Schwartz birlikte yapmıştır.

Gençlik ve dram gibi türlerin ağır bastığı dizide Amerika’nın New York kentindeki lise öğrencilerinin yaşadığı aşk, arkadaşlık ve ayrılık olayları anlatılıyor. Lise ve gençlik türündeki yapımları sevenler için öne çıkan yapımın IMDB puanı 7.4 şeklindedir.

The Society

Çekimleri devam eden Netflix dizilerinden biri olan The Society isimli yapımda gençlik ve dram gibi türler işlenmiştir. 2019 yılında yayınlanmaya başlayan ve o günden beri çok sayıda izleyicinin takip ettiği dizide bir kasabada hayatını devam ettiren gençlerin yaşadıkları anlatılıyor. Gizemli bir olayın yaşanmasıyla birlikte tüm yetişkinler kaybolacak ve gençler yalnız başına kalacaktır. Christopher Keyser tarafından yönetilen dizide Kathryn Newton ve Sean Berdy gibi oyuncular yer alıyor.

Sassy Go Go

Gençlik türü diziler söz konusu olduğunda Netflix Güney Kore dizileri her dönem ilgi çekmiştir. Lise hayatını konu alan sinema yapımlarını başarılı bir şekilde oluşturan Güney Kore, Sassy Go Go dizisiyle de öne çıkıyor. 7.5 IMDB puanıyla başarılı yapımlardan biri olan Sassy Go Go, 2015 yılında yayınlanmaya başlamıştır. Final bölümünü yapmış olsa da günümüzde Netflix platformunda yayınlanmaya devam eden dizide lise öğrencilerinin yaşadığı aşk ve arkadaşlık ilişkileri anlatılıyor.

Elite

Son dönemlerin en çok takip edilen Netflix dizilerinden biri olan Elite, gençlik ve lise türünün oldukça başarılı bir şekilde işlendiği yapımlar arasında yer alıyor. İspanya yapımı Elite isimli dizi de izleyicilerin yakından takip ettiği ünlü oyuncular yer alıyor.

Ülkenin en başarılı okullarından birinde burslu okumak zorunda kalan 3 işçi çocuğunun yaşadığı olaylar anlatılıyor. Aşk, dram, arkadaşlık ve aksiyon gibi farklı türlerin başarıyla işlendiği dizinin yönetmenliğini Carlos Montero ve Dario Madrona birlikte yapıyor. 7.6 IMDB puanı bulunan dizide Mina el Hammani ve Aron Piper gibi isimler rol alıyor.

Baby

Netflix platformunun ilgi çekici yapımlarından biri olan Baby, 6.3 IMDB puanı almış olsa da gençlik türü severler için öne çıkıyor. Sevilen bir gençlik dizisi olan Baby, gençlerin içinde bulunduğu kişilik arayışını konu alıyor. Ailelerinden uzaklaşan gençler hayatın gerçekleriyle yüzleşirken birbirlerinden destek almak zorundadır. 2018 yılında yayınlanmaya başlayan ve çekimleri devam eden dizide Benedetta Porcaroli ve Riccardo Mandolini gibi isimler rol alıyor.

Locke Key

2020 yılında yayınlanmaya başlayan ve sevilen Netflix dizileri arasına girmeyi başaran Locke Key, gençlik ve fantastik gibi türleri konu alıyor. Babalarını kaybettikten sonra yalnız başına kalan 3 kardeşin özel güçlere sahip olmasıyla birlikte yaşayacakları maceralar anlatılıyor. Çok sayıda izleyicinin beğeniyle takip ettiği dizinin yönetmenliğini Carlton Cuse ve Joe Hill birlikte yapıyor.

Riverdale

Netflix platformundaki sevilen gençlik dizilerinden biri olan Riverdale, aynı isimli kasabada yaşanan ilginç olayları konu alıyor. Bir gün kasabada bulunan bir gölde boğulan liseli öğrencinin cesedi kaybolur. Gizemli olay kasabada yaşayan insanları etkilerken bu olayı araştırmak isteyen gençlerin başına ilginç olaylar gelir. Dram ve gerilim gibi türlerinde ağır bastığı dizinin yönetmenlik koltuğunda Roberto Aguirre-Sacasa oturuyor.

The End Of World

https://www.youtube.com/watch?v=I0B6a38unHg

Son dönemlerin en popüler gençlik dizilerinden biri olan The End Of World, Netflix yapımlarından biridir. Henüz genç yaşlarında olan 2 karakterin yaşadığı ilginç maceralar anlatılıyor. Diğer insanlara göre farklı karakterleri bulunan gençler, zorluklarla yüzleşmek zorunda kalacaktır. Alex Lawther ve Jessica Barden dizinin başrol oyuncularıdır. 8.6 IMDB puanı almayı başaran dizi sürükleyici özelliği ile öne çıkıyor.

İlgili Konu: Ücretsiz Netflix Hesapları

That 70’Show

Netflix yapımı gençlik türü dizilerden biri olan That 70’s Show aldığı 8,1’lik IMDB puanı ile dikkat çekiyor. Nostaljik yapımları sevenler için öne çıkan yapımda 1970’li yıllar anlatılıyor. O dönemlerde lise eğitimi gören bir grup gencin yaşadıkları eğlenceli bir şekilde anlatılıyor.

Never Have I Ever

Ünlü dizi platformunun yeni içeriklerinden biri olan Never Have I Ever eğlenceli gençlik yapımlarından biri olarak öne çıkıyor. Ülkesi Hindistan’dan ABD’ye giden geç Devi’nin yaşadıkları anlatılıyor. Kızın lise hayatında karşılaştığı olayların anlatıldığı dizi gençlik ve lise dizilerini sevenlerin beğenisini kazanmıştır. İlk bölümü 2020 yılında yayınlanan dizi günümüzde yeni bölümleriyle yayınlanmaya devam ediyor.

Outer Banks

https://www.youtube.com/watch?v=yTnHiumXjGQ

1 sezonu yayınlanan Outer Banks, Netflix platformundaki başarılı gençlik yapımlarından biri olarak öne çıkıyor. Dram ve aksiyon gibi türlerinde bulunduğu dizi de bir adada hayatını devam ettiren gençlerin maceraları anlatılıyor. Adada yaşanan fırtınaya rağmen hazine haritasını bulmak zorunda olan gençlerin macera dolu hikayesi 7.6 IMDB puanı almıştır.

Warrior Nun

https://www.youtube.com/watch?v=An0bZpuhiBE

Türkçe anlamı Savaşcı Rahibe olan Warrior Nun, Netflix fantastik türünü sevenler için öne çıkan bir yapımdır. Gençlik türünde de değerlendirilebilecek olan dizi de Alba Baptista ve Lorena Andrea gibi isimler rol alıyor. 6.9 IMDB puanı bulunan dizide süper güçleri bulunan Ava isimli karakterin kötü güçlere karşı mücadelesi anlatılıyor.

How to Sell Drugs Online

Netflix Almanya dizilerinden biri olan How to Sell Drugs Online, ilgi çekici konusuyla izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Bölümleri 30 dk süren dizi de genç yaşlarda olan Moritz ve Lenny’nin yaşadığı suç olayları anlatılıyor. Gençlerin karşılaştığı zorlukların anlatıldığı yapım gençlik türünün yanı sıra dram ve suç gibi türleri de içeriyor. 7.9 IMDB puanı olan dizinin çekimleri devam ediyor.

Control Z

Son dönemlerde popülerliği artan Netflix Meksika yapımı dizilerden biri olan Control Z, bir okulda öğrenim gören öğrencilerin yaşadığı olayları anlatılıyor. Meksika’nın ünlü okullarından birinde okuyan popüler öğrenciler, tehlikeli bir hackerın hedefi olmuştur. Okulun en zeki kızı Sofia, hackeri bularak okulu kaostan kurtarmak istiyor. Ana Valeria Becerril ve Yankel Stevan gibi isimlerin rol aldığı dizinin 6.8 IMDB puanı bulunuyor.

Blood Water

Netflix Gençlik türündeki Blood Water isimli dizi de dram ve gizem türleri de işleniyor. Özel okula kayıt edilen Puleng, yıllar önce kaybolan ablasını bulmak istiyor. Gizem dolu hikayesiyle ilgi çeken dizi 2020 yılında yayınlanmaya başlayan Netflix yapımları arasında yer alıyor. Ama Qamata ve Gail Mabalane gibi oyuncuların rol aldığı dizide henüz 6 bölüm yayınlanmıştır.

The Politician

https://www.youtube.com/watch?v=e-wH7hD9Liw

Netflix platformu yapımlarından biri olan The Politician, 2019 yılından beri yayınlanmaya devam ediyor. Gelecek yıllarda ABD başkanı olma gibi büyük bir hayalin peşinde olan liseli Payton Hobart, okul başkanlığına adaylığını koruyor. Başarılı bir dizi ekibi tarafından çekilen The Politician, 7.5 IMDB puanı almıştır.

Quicksand

Netflix platformunun başarılı dizilerinden biri olan Quicksand, lisede yaşanan saldırıdan sonra yaşanan yargılama sürecini anlatıyor. Aynı isimli bir romandan uyarlanan dizi de Hanna Ardehn ve David Dencik gibi isimler rol alıyor. 2019 yılında yayınlanmaya başlayan ve 7.5 IMDB puanı almayı başaran dizi gençlik ve dram severler için öne çıkıyor.

Love Alarm

Sevilen Güney Kore gençlik dizilerinden biri olan Love Alarm, Netflix platformunda yayınlanıyor. Yakında sizden hoşlanan biri olduğunda çalan bir telefon alarmı düşünün. İşte böyle ilginç bir olayı anlatan gençlik dizisi Love Alarm, 7.4 IMDB puanı almıştır. Romantik ve komedi gibi türlerin de işlenmiş olduğu bu dizide lise gençlerin yaşadıkları anlatılıyor. Dizide Güney Kore sinemasının genç ve başarılı oyuncuları arasında yer alan So-Hyun Kim ve Song Kang gibi isimler yer alıyor.

Greenhouse Academy

Finn Roberts ve Ariel Mortman gibi başarılı genç oyuncuların rol aldığı Greenhouse Academy 2019 yılında yayınlanmaya başlamıştır. Başarılı bir yatılı lisede eğitimini devam ettiren çocukların hayatı anlatılıyor. Aileleriyle ilgili önemli sırları öğrenmeye başlayacak olan kardeşler, zor dönemler geçirecektir. Yaklaşık olarak 20’şer dakika süren 40 bölümden oluşan dizinin çekimleri devam ediyor. Netflix Lise dizilerinden biri olan Greenhouse Academy 7.1 IMDB puanı almayı başarmıştır.

Son Olarak: İzlediğiniz Netflix dizilerin ve filmlerin geçmişi silme veya izlemeye davam et kısmını temizlemek isteyenler Netflix geçmiş temizleme konumuza göz atabilir.

3 Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu