Halk TV Frekans TÜRKSAT Ayarları ve Canlı İzleme 2023

Halk TV frekans TÜRKSAT ayarları 2023 senesinde frekanslarını güncellemesi nedeniyle yoğun bir şekilde aranıyor. Güncellemenin dışında televizyonunuzun ayarlarını fabrika ayarlarına geri döndürdüğünüz de ya da frekans ayarlarını bozduğunuzda tüm kanalların frekansını tekrar girmeniz gerekiyor. İşte Halk TV frekans TÜRKSAT ayarları 2023;

Halk TV HD Frekans Bilgileri 2023

HALK TV’nin HD yayın kalitesindeki Frekansı ayarı 12685 ayrıca Sinyal oranı 30000’dir. Polarizasyon yönünü Vertikal şekilde – Dikey Batı yönüne ayarlamanız gerekiyor. Kumandadaki diğer ayarları da düşünürsek yapmanız gereken ayarlamalar aşağıda sıralı tablo liste şeklinde verilmiştir;

Kanal İsmiHALK TV HD
UyduTürksat 3A
Frekans12685
Sinyal Oranı30000
PolarizasyonuV (Vertikal)- Dikey Batı
FEC2/3
Audio PID5935
Video PID5835
Kapsama AlanıBatı

HALK TV SD FREKANSI

Eğer televizyonunuz HD yayın kalitesini desteklemiyorsa Halk TV SD yayın kalitesiyle izlemeniz mümkündür. Bu durumda da yapmanız gereken ayarlar aşağıdaki şekildedir;

Kanal İsmiHALK TV HD
UyduTürksat 4A
Frekans12422
Sinyal Oranı27500
PolarizasyonuV (Vertikal)- Dikey Batı
FEC3/4
Audio PID5200
Video PID5100

10 Adımda Halk TV Frekansı Nasıl Ayarlanır?

Yukarıda aktarmış olduğumuz Halk TV HD ya da SD (Televizyonunuzun uyumuna göre) bilgilerini alıp aşağıdaki adımları uygulamanız durumunda yayını sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz;

 1. Öncelikle uzaktan kumandanızın “Menü” bölümüne giriş yapın.
 2. Televizyonunuzun kumandası üzerinde “Menü” yazısı olarak karşınıza çıkabileceği gibi “Setup” veya “OK” seçenekleriyle de yer alabilir.
 3. Açılan menüde “Manuel Arama” ya da “Kanal Ekleme” dışında “El ile Arama” yazılarından birisiyle karşılaşacaksınız, buraya giriş yapın. 
 4. Ekranda “TP Frekansı”, “Frekans” ya da “Alış Frekansı” dışında da “Uydu Frekansı” seçeneklerinden birisi belirecektir.
 5. Kumandanızın yön tuşları yardımıyla Halk TV’nin frekans bilgilerini giriş yapın.
 6. Ekrandan çıkış yapmadan yine kumandanızın aşağı tuşu yardımıyla “Sembol Oranı” veya “Symbol Rate” bölümüne giriş yapın. Kumandaki rakam tuşları yardımıyla sembol oranının girişini yapın
 7. Biraz alt kısımlarda “Polarizasyon” ya da “Pol” yazısı göreceksiniz. Kumandanızın aşağı tuşuna basın ve polarizasyonu “Dikey” veya “Vertical” olarak ayarlayın.
 8. Şimdi de “FEC Kodu” girişini yapacağız. Aynı menüden üzerinde “FEC Kodu” sekmesine gelip FEC kodları arasında 2/3’ü seçiyorsunuz. Menünüzde FEC kodu giriş ekranı yoksa bu panik yapmayın. Bu durum ayarın cihaz tarafından otomatik yapılması durumunda yaşanır.
 9. Tüm ayarlamaları kayıt altına almak için kumandanızda OK tuşuna basın.
 10. Artık Halk TV yayına hazır! Cihazınız otomatik arama yapacak ve girdiğimiz ayarlar doğrultusunda da HALK TV karşınıza çıkacaktır.

HALK TV 4K’ya ne Zaman Geçecek?

HALK TV 4K yayın kalitesinde izlemek isteyen kullanıcılar, bu konu hakkında merak içindeler. Yaklaşık 2 sene önce SD yayın kalitesinden HD yayın kalitesine geçiş yapan HALK TV aldığımız duyumlar kapsamında 2023 yılının son çeyreğinde yayın hayatına 4K yayın kalitesiyle devam edecek.

Diğer Yöntemler ile Canlı Halk TV İzleme Bilgileri

Diğer yöntemler ile canlı halk tv izleme bilgileri yayını Televizyondan izleyemediğiniz durumlarda kullanabilirsiniz. Dilerseniz Halk TV‘nin Youtube’dan canlı yayın kanalına BURAYA tıklayarak izlemeniz mümkün.

Ya da kanalın resmî web sitesine erişim sağlayarak da sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz. Onun içinde BURAYA tıklamanız gerekmektedir. Ayrıca bu yöntemler dışında cep telefonun uygulama marketlerindeki yazılımlar üzerinden de canlı bir şekilde Halk TV’yi izleyebilirsiniz.

Halk TV Kimin ve Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri

Halk TV kanalının sahibi Cafer Mahiroğlu olmakla birlikte kanal Suat Toktaş tarafından yönetilmektedir. Kanalın iletişim bilgileriyse şu şekilde;

 • Adres: Tunus Caddesi 9-16 Kavaklıdere / Ankara
 • Tel No: 0312 2366425
 • Faks No: 0312 2366430
 • E-Posta: info@halktv.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu