Turkcell 20 GB Dev Ek İnternet Paketi 2023

Turkcell’in sunmuş olduğu faturalı ve faturasız hatlara özel olarak çeşitli içerikler ile aylık ve yıllık kullanılabilecek paket avantajları öğrenebilmek için Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilir ya da Turkcell’in fatura merkezlerini ziyaret edebilirsin. Turkcell’de paketler içerisinde ek olarak 20 GB hediye internet imkanı sunan yıllık paket size özel olarak tasarlanmıştır.

Turkcell Dev Ek Paket ile Paket Aşımına Son!

 • Turkcell’in 20 GB internet fırsatlarından aylık olarak yapacağınız 59 TL ücretlendirme ile sahip olabilirsiniz.
 • Turkcell ek 20 GB paketi içerisinde fatura döneminde kullanacağınız 20 GB internet bulunmaktadır.
 • Paketi kullanmaya başlayabilmek için bilgilendirme mesajının gelmesini beklemelisiniz.
 • Kullanmış olduğunuz paket kullanılmaya devam ettiği müddetçe kendini yenilemeye devam eder.
 • Eğer dev ek paketi kullanmaya devam ettiğini süre içerisinde mevcutta bulunan paketin devamı istenirse paket tekrar devam eder.

Turkcell Dev Ek Paket Kapsamı

Turkcell Dev Ek 20 GB Paketi içerisinde yurt içinde kullanabileceğiniz 10 GB internet sunmaktadır. Turkcell’in de paketler kapsamındaki alanlarda kullanabileceğiniz toplamda içeriğinde birbirinden farklı internet kullanım hakları bulunduran fırsatlar sunmaktadır.

Turkcell’in dev ek paketi içerisinde kullanabileceğin 100 GB fırsat paketi dev 150 GB paketi, Platinyum dev 200 GB, Platinum Black dev 500 GB paketinden faydalanan her kullanıcı bu paket içeriğinden de faydalanabilmektedir.

Turkcell 20 GB Dev Ek Paketi Nasıl Yapılır?

Paket içeriklerinden faydalanabilmek için Turkcell’in bayilerini ziyaret edebilir veya internet üzerinden paket detaylarına bakabilirsin. Telefonuna yazacağın bir mesaj kodu ile beraber de bu paketi telefona tanımlayabilirsiniz.

 • Bunun için telefonun mesaj kısmında büyük harfler ile Dev 20 GB yazıp 2200’a kısa mesaj olarak gönderebilirsin.
 • Kısa sürede telefonla paketin tanımlandığına dair bir mesaj gelecektir.
 • Gelen mesajın ardından paketi kullanmaya başlayabilirsin.
 • Sahip olduğun dev ek paketi yalnızca bir kere kullanabilirsin.
 • Üst üste dev ek 20 GB paketini kullanma imkanı bulunmamaktadır.
 • Kullanmış olduğun paket içerikleri sonraki aya devretmez.
 • Bunun için sahip olduğun paket içeriklerini o ay içerisinde kullanmak durumundasın.
 • Kullanmış olduğun paketler yurtiçi kullanımlar için geçerlidir.

Yurtdışında bulunan herhangi bir yakınını aramak ya da yurtdışı internet kullanımlarında pakete değerlendirmek mümkün değildir.

Turkcell DEV Ek Paketini Nasıl İptal Edebilirim?

Turkcell’in sunmuş olduğu de ve ek paketini iptal edebilmek için telefonun mesaj kısmına büyük harfler ile İptal Dev 20 GB yazıp 2200’a kısa mesaj olarak gönderebilirsin.

İptal işlemin gerçekleştiği andan itibaren paket süreniz dolana kadar paket içeriklerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Kısa sürede size bir bilgilendirme mesajı gelecektir.

Gelen bilgilendirme mesajının ardından paketinizin bittiği söylenecektir. İptal işleminin gerçekleştiğine dair bilgilendirme mesajından gelmesinin ardından paket içeriklerinden faydalanmanız sona erer.

Paket içeriğini iptal etmeden önce içerideki bulunan kullanım haklarımı başka bir hatta devredeyim diye düşünen kişiler için bunu yapmak mümkün değildir. Farklı hatlar arasında devir işlemi gerçekleşemez.

Başka bir numaraya da içinde bulunan internet haklarınız gönderilemez ancak numara değişikliği yaşarsanız paket içeriklerinden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Turkcell’de 20 GB Paketi ile Paket Aşımı Bilgilendirmesi

Pek çok kullanıcının merak ettiği sorulardan biri sahip olduğu paket üzerinden yapılan kullanımlar ay içerisinde kullanımın üstü bir sınırına ulaştığında bilgilendirme yapılıp yapılmayacağıdır. Bu tarz durumlarda kişinin sahip olduğu paket faturalı paketse dönem sonunda çok yüksek miktarlarda faturaya yansıyabilmektedir.

Bunun önüne geçebilmek için Turkcell kendi içerisinde otomatik olarak paket aşımı noktalarında bilgilendirme mesajı gönderme yolunu kullanmaktadır. Turkcell dev 20 GB paketi dahilinde kullanım haklarınız %80 ve %100 aşım oranına ulaştığında telefonunuza otomatik olarak sms bilgilendirmesi yapılabilmektedir.

Bunun dışında hattınız içerisinde kalan hakları öğrenebilmek için Turkcell’in dijital operatörüm uygulamasını kullanabilir. Bunun yanı sıra telefonun mesaj kısmına KALAN yazıp 2200’a kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Paket içerisindeki kalan kullanım haklarını herhangi bir şekilde farklı bir yere transfer edebilmek mümkün değildir. Paket içeriklerinizi farklı bir Turkcell abonesine gönderilemez farklı bir operatöre de gönderemediniz paket içeriklerini yalnızca hangi telefona tanımlı ise o telefonun kullanıcısı kullanabilmektedir.

Numara Değişikliğinden Dolayı Paket İçeriklerim Silinir mi?

 • Kullanmış olduğunuz dev ek 20 GB paketini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
 • İptal işleminizin ardından paketi tekrar yenileyebilme hakkınız bulunmaktadır.
 • Kullanmış olduğunuz içerik data hattınız aracılığı ile kullanıma devam edemez.

Yalnızca ses hatları için kullanılan bir paket içeriğine sahipseniz yapmış olduğunuz numara değişikliği, numara taşıma işlemleri ya da devir işlemlerinden dolayı paketinizi iptal olmaktadır. Yalnızca numara değişikliği yapmanızdan kaynaklı olarak paketiniz kullanıma devam etmektedir.

Turkcell cep merkezlerine gelecek çeşitli paket fırsatlarından faydalanabilirsin. Turkcell’de ve ek paketleri oldukça geniş kapsamlı bir kampanyadır.

Bu kampanya içeriklerinden dev ek 20 GB paketini satın alarak ay içerisinde rahat internet kullanım hakkına sahip olmak istiyorsan sen de Turkcell’in cep merkezlerine gelebilir, Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilir yada Turkcell’in dijital operatörüm uygulamasını kullanarak daha farklı internet seçeneklerine erişebilirsin.

2023 yılında aylık, yıllık ve günlük Turkcell paketleri senin için Turkcell mağazalarında yenilenmeye ve paket içerikleri daha da geliştirilmeye devam etmekte!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu