Turkcell Data Hattı Tarife Fiyatları ve Paketleri 2023

Turkcell Data Hattı 2G, 3G ve 4.5G şebekelerinde çalışan ve internet üzerinden her türlü veri alışverişleri için kullanılan cep telefonlarına uyumlu bir hattır. Turkcell Data Hattı ile internete bağlanabilir, kısa mesaj gönderebilir ancak sesli görüşme gerçekleştiremezsiniz. Cep telefonunda kullandığınız hatlardan tek farkı sesli görüşmeye izin vermemesi olan Turkcell Data Hattı; sunucularda, araç takip sistemlerinde, taşınabilir veya mobil Wi-Fi cihazlarında ve SIM kart yuvası bulunan dizüstü bilgisayarlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Ayrıca uygun modem desteğiniz varsa dilediğiniz her yere götürebileceğiniz Turkcell Data Hattı aynı cep telefonlarında kullanılan SIM Kartlar gibi PIN ve PUK kodlarına sahiptir. Bu yazımızda Turkcell Data Hattı ile ilgili merak edilenleri ve işlerinizi kolaylaştıracak birçok yönteme değineceğiz. Yazımızın tamamını okuyarak Turkcell Data Hattı konusunda gerekli olan bilgileri öğrenebilirsiniz.

Turkcell Data Hattı Paket Fiyatları 2023

Turkcell Data Hattı’nızı kullanmaya devam edebilmeniz için Data Paketi’ne ve internet kotasına ihtiyacınız vardır. Turkcell Data Hattı başvurusu yaptığınızda seçeceğiniz tarife, kullanımlarınız için uygun bir tarife olmalıdır. Aksi durumda, internet kotanız erken bitecek ve kota aşımı yaparak ekstra faturalara neden olacaktır.

Turkcell Data Hattı paketlerini inceleyerek, kullanımlarınıza en uygun Data paketini seçebilirsiniz. Birbirinden farklı hızlara ve internet kotalarına sahip 3 farklı Turkcell Data Hattı Paketleri şöyledir:

Data Paket AdıData Paket İçeriğiData Aylık Abonelik ÜcretiData Yıllık Abonelik Ücreti
4.5G Mobil 1010 GB İnternet95,00₺49,90₺ / Ay
4.5G Mobil 2020 GB İnternet130,00₺79,90₺ / Ay
4.5G Mobil 5050 GB İnternet210,00₺109,90₺ / Ay
4.5G Mobil 100100 GB İnternet260,00₺159,90₺ / Ay
4.5G Mobil 200200 GB İnternet310,00₺259,90₺ / Ay
4.5G Hızında Mobil Wi-Fi Paketleri
Data Paket AdıData Paket İçeriğiData Aylık Abonelik ÜcretiData Yıllık Abonelik Ücreti
Mobil Wi-Fi 1010 GB İnternet80,00₺39,90₺ / Ay
Mobil Wi-Fi 1020 GB İnternet115,00₺69,90₺ / Ay
Mobil Wi-Fi 1050 GB İnternet195,00₺99,90₺ / Ay
Mobil Wi-Fi 10100 GB İnternet245,00₺149,90₺ / Ay
Mobil Wi-Fi 10200 GB İnternet295,00₺249,90₺ / Ay
10 Mbps Hızında Mobil Wi-Fi Paketleri
Data Paket AdıData Paket İçeriğiData Paket Ücreti
Kullandıkça Öde9,90₺
Bireysel Standart100 MB İnternet5,00₺
Superbox 5GB5 GB İnternet5,00₺
Superbox 4.5G15 GB İnternet15,00₺
Diğer Wi-Fi İnternet Paketleri

NOT: Kullandıkça Öde paketi, aylık sabit 9,90₺ ücrete tabidir. Kullanım yapmadığınızda dahi standart ücreti ödemek durumundasınız. Kullanım yapmaya başladığınızda ise, her 1 GB internet kullanımı için; 19,90₺ ücret ödersiniz.

Turkcell Data Hattı Ek Paketleri Nelerdir?

Turkcell Data Hattı’nızda tanımlı tarife paketinizde kullanabileceğiniz internet kotanız kalmadığında, Turkcell Data Hattı Ek Paketleri’nden hızlıca yararlanabilirsiniz. Üstelik Data Hattı’nızda kullandığınız bir Akıllı Fatura özelliğiniz bulunuyorsa sizi yüksek fatura derdinden kurtaracak ek paketler için sınırsız alım gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell Data Hattı Ek Paketleri şunlardır:

Data Ek Paket AdıData Ek Paket İçeriğiData Ek Paket Ücreti
Süper Paket5 GB İnternet9,90₺ / 5 Saat
Ultra Paket15 GB İnternet9,90₺ / 48 Saat
Mega Paket10 GB İnternet19,90₺ / Gün
Haftalık 1GB Paketi1 GB İnternet27,90₺ / Hafta
Dev Ek 1010 GB İnternet49,00₺ / Ay
Dev Ek 2020 GB İnternet59,00₺ / Ay
Standart Paket5 GB İnternet49,90₺ / 2 Hafta
Turkcell Data Hattı Ek Paketleri

Turkcell Data Hattı Numarası Öğrenme

Turkcell Data Hatları tıpkı mobil cihazlarda kullanılan hatlar gibi bir numaraya sahiptir. Fatura ödeme işlemleriniz, internet kullanımlarınız veya kısa mesaj gönderimleriniz için bilmeniz gereken Turkcell Data Hattı numaranızı basit birkaç yöntemle öğrenebilir, gerek duyduğunuz durumlarda kullanabilirsiniz. Turkcell Data Hattı numaranızı öğrenmek için şu adımları takip edin:

 • Eğer Turkcell Data Hattı numaranızı Turkcell Web Sitesi üzerinden öğrenmek isterseniz:
  • Turkcell Resmi Web Sitesi’ne girdikten sonra “İşlem Merkezi” bölümüne ilerleyin.
  • Ardından “Ana İletişim Hattı” sekmesine geçiş yapın.
  • Karşınıza çıkan ekrandan Data Hattı numaranız dâhil, PIN ve PUK bilgilerinizi de görüntüleyebilirsiniz.
 • Eğer Data Hattı numaranızı Kısa Mesaj yoluyla öğrenmek isterseniz:
  • Cep telefonunuzdan “DATAHAT” yazarak “2222”’ye gönderebilirsiniz.

Kısa mesaj ile Data Hattı numaranızı öğrenirken dikkat etmeniz gereken şey, Data Hattı’nı cep telefonuna takarak Data Hattı üzerinden mesaj göndermektir. Bu yöntemlerin dışında yardım almak isterseniz, Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.

Turkcell Data Hattı Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Turkcell Data Hattı’nızda kullandığınız tarife paketinizin ücretine göre her ay düzenli olarak fatura ödemeniz gerekir. Data Hattı’nızın kesintiye uğramaması ve kapama-açma bedeli ödemek zorunda kalmamanız için, Data Hattı’nızın faturasını son ödeme tarihinden önce ödemelisiniz. Turkcell Data Hattı fatura ödeme işlemleriniz için şu ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz:

 • Turkcell İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek,
 • Turkcell Müşteri Temsilcisi eşliğinde kredi veya banka kartınız ile birlikte,
 • Turkcell Resmi Web Sitesi üzerinde yer alan “Fatura Ödeme” bölümünden,
 • Hizmet aldığınız bankanın mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Fatura Ödeme” sekmesine ilerleyerek ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Data Hattı’nız ödenmemiş borçlarınızdan dolayı kesilirse, 31₺ kapama-açma bedelinin faturanıza yansıtılacağını unutmayın. Dilerseniz, Turkcell Otomatik Talimat vererek ödemelerini banka veya kredi kartınız üzerinden otomatik olarak ödeyebilirsiniz.

Turkcell Data Paketleri

Turkcell Data Aşımı Nasıl Kapatılır?

Turkcell Data Hattı’nız kotası dolduğunda aşım yapmadan dursun istiyorsanız, Turkcell Akıllı Fatura özelliğinden yararlanabilir, faturanıza ek yansıtılan ücretlerin önüne geçebilirsiniz. Turkcell Akıllı Fatura özelliğinin aylık 9₺ ücretinin olduğunu ve ek paket satın alımlarınızdan sonraki aşımlarınız için de geçerli olduğunu unutmayın. Turkcell Akıllı Fatura özelliğinden yararlanmak için:

 • Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak Data Hattı’nıza Akıllı Fatura özelliğinin tanımlanmasını isteyebilir,
 • Turkcell Mağazaları’nı ziyaret edip, ilgili formu doldurarak Akıllı Fatura özelliğinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Turkcell Data Hattı İptal Etme Nasıl Yapılır?

Turkcell Data Hattı’nda kullandığınız internetinizin taahhütü bittiğinde veya Taahhüt Cayma Bedelini ödemeniz karşılığında Turkcell Data Hattı’nızı iptal edebilirsiniz. Turkcell Data Hattı üzerinden kullandığınız tarife paketi taahhütsüz tarife paketi ise dilediğiniz zaman hiçbir cayma bedeli ödemeden iptal işleminizi başlatabilirsiniz. Data Hattı’nızı iptal etmek için:

 • Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya size en yakın Turkcell İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek “Turkcell Data Hattı İptal Formu”’nu doldurabilirsiniz.

Data hattınızın iptal işlemi en geç 2 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. İptal başvurunuzun ardından faturalandırma işleminiz son bulmakta ve hattınız kullanıma kapatılmaktadır.

Turkcell Data Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Data Hattı’nıza ait borç sorgulama işlemlerinizi birkaç farklı yolla yapabilirsiniz. Borç sorgulama ile birlikte borcunuz varsa hemen ödeyerek hizmet alımınıza devam edebileceğiniz borç sorgulama yöntemleri şöyledir:

 • Turkcell Mağazaları’nı ziyaret ederek,
 • Turkcell Çağrı Merkezi’ni arayarak,
 • Kullandığınız bankanın mobil uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bankanızın mobil uygulaması üzerinden borç sorgusu yapmak için, “Fatura Ödeme” bölümünü kullanarak işleminize devam etmeli ve istenilen bilgileri girerek onaylamalısınız. Eğer borcunuz yoksa “Ödenmemiş Faturanız Bulunmamaktadır” yazısıyla karşılaşmanız gerekir.

Turkcell Data Hattı Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Data Hattı’nız üzerinde tanımlı bir Akıllı Fatura özelliği yoksa sık sık kota bilginizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Akıllı Fatura özelliği bulunmayan Data Hattı’nda kota aşımı en sık rastlanan durum olduğu için, yüksek faturalarla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Turkcell Data Hattı Kota Sorgulama işleminiz için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Eğer Turkcell Resmi Web Sitesi’ni kullanacaksanız, “İşlem Merkezi > Hat Özetim” adımı takip edin ve kalan kota bilginizi görüntüleyin.
 • Eğer kısa mesaj ile sorgulama yapacaksanız, “KALAN” yazarak “2200”’a kısa mesaj gönderin.
 • Eğer telefonunuzun tuşlarını kullanarak sorgulama yapmak isterseniz, “*100#” yazarak arama tuşuna basın.
 • Son olarak eğer sesli görüşme ile kota bilginizi öğrenmek isterseniz, “0532 757 2222” numaralı hattı arayın.

Turkcell Data Hattı Kota Sorgulama işlemleriniz için sizden hiçbir ücret talep edilmemektedir. Kota bilginizi dilediğiniz zaman kota sorgulama yöntemlerinden birisini kullanarak öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu