Türk Telekom Sim Kart Yenileme Fiyatları, Bloke Kaldırma 2023

Türk Telekom SIM Kart, yüksek çekim gücüne sahip ve son teknoloji iletişim kanallarından kaliteli hizmet sağlanabilmesi için gerekli olan kartlardan birisidir. Türk Telekom SIM Kart ile 4.5G internet hızı için ekstra ücret ödenmez. Türk Telekom sim kart fiyatları, değiştirme yenileme ve bloke kaldırma ayarları hakkında detaylar yazımızda mevcut.

Basit kullanımı ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda sahip olduğu depolama kapasitesi ile tüm yakınlarınızın numarasını kaydedebilir, cihaz değişikliği durumlarında numaralarınız kaybolmadan taşıma işlemi yapabilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Fiyatları 2023

Türk Telekom SIM Kart, faturalı ve faturasız hatlar için 2023 yılı için 95₺ ücret karşılığında Türk Telekom İletişim Merkezleri’nde satılmaktadır. Serbest piyasanın getirdiği rekabet koşullarında, SIM kart için istenilen ücretin 95₺’nin üzerinde olduğu yerleri görebilirsiniz. Bu yüzden SIM kartınızı alırken Türk Telekom İletişim Merkezleri’ni kullanmanız sizin için faydalı olacaktır. Tüm hatlar için geçerli olan ve ödenmesi gereken yasal ücretler ise şunlardır:

Ne İçin Ödenecek?Ne Kadar Ödenecek?Nasıl Öderim?
Özel İletişim Vergisi65₺ / Yıl12 Ay Boyunca  Her Ay 5,41₺ 
Telsiz Kullanım Ücreti27,86₺ / Yıl12 Ay Boyunca  Her Ay 2,32₺
Telsiz Ruhsat Ücreti27,86₺ / Yıl12 Ay Boyunca  Her Ay 2,32₺

Türk Telekom SIM Kart Yenileme Nasıl Yapılır?

Zarar görmüş yada kaybolmuş bir SIM kartınız mı var? Türk Telekom İletişim Merkezleri’ni kullanarak anında SIM kart yenilemesi yapabilir, iletişimlerinize kesintisiz devam edebilirsiniz. Eğer mevcut SIM kartınız 3G uyumlu eski bir SIM kart ise, hiçbir yenileme ücreti ödemeden 4.5G uyumlu SIM kartınızı size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’nden temin edebilirsiniz. Hattınız 4.5G uyumlu ancak yine de yenilemek istiyorsanız, Türk Telekom SIM kartlarının yenilenme ücreti 30₺’dir. 

Türk Telekom SIM Kart Ayarları

Türk Telekom SIM kartınız, tüm şebeke ayarları optimize edilmiş bir şekilde size teslim edilir. Gerekli internet bağlantıları ve sesli iletişim ağlarının yüklü olduğu SIM kartınız, cihazı değişimleri sırasından şebeke sorunları yaratabilir. Bunun nedeni, yeni cihazınızın eski ayarları ile SIM kart yeni ayarlarının uyuşmamasıdır. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda basit birkaç adımlar sorunu çözebilirsiniz.

 • Akıllı telefonunuz “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • Mobil Ağlar” bölümüne gidin ve “Erişim Noktası Adları”’na tıklayın.
 • Ardından ekranın sağ üst kısımda yer alan “3 nokta” işaretine tıklayarak ilgili bölümü açın.
 • Yeni APN”’ seçeneğini seçerek, “Ad” kısmına “Turk Telekom” yazın.
 • Sayfanın altına gelerek “Kaydet” butonuna bastıktan sonra çıkış yapın.

Türk Telekom SIM Kart Bloke Kaldırma

Türk Telekom SIM kartları çok fazla yanlış girilen PIN Kodu nedeniyle bloke olabiliyor. En fazla üç yanlış girişe izin veren ve ardından SIM kartınızı bloke eden PIN Kodu güvenlik sistemi, rehberinizi ve hattınızı korumayı amaçlamaktadır. Bloke olmuş bir SIM kartın blokesi PUK 1 Kodu’nun girilmesi ile saniyeler içerisinde kullanıma tekrar açılır.

Tıpkı PIN Kodu gibi PUK 1 Kodu’nun da yanlış giriş sınırı olduğunu unutmayın. Eğer on defadan daha fazla yanlış PUK 1 denemesi yaparsanız, SIM kartınız tamamen kapatılır. Eğer PUK 1 Kodunuzu bilmiyorsanız, “444 1 444” numaralı hattan Türk Telekom çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Numarası Öğrenme

Türk Telekom SIM kartınıza ait numaranız, SIM kartınızı ilk aldığınız anda Türk Telekom yetkilileri tarafından size teslim edilen bilgi kartında yer almaktadır. Bilgi kartınızdan SIM kartı numaranızı hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ancak bilgi kartınıza ulaşamıyorsanız, cihaz modelinize göre şu adımları takip ederek SIM kart numaranızı öğrenebilir, unutmamanız için rehberinize kaydedebilirsiniz:

Android İşlem Sistemi:

 • Cihazınızdan “Ayarlar” kısmına gidin.
 • Telefon Hakkında” kısmına giderek, “Cihaz Kimliği” bölümünü açın.
 • Ekranınızın en alt kısmına inerek “Telefon Numaram” sekmesinden SIM kartınızın numarasını görüntüleyin.

IOS İşletim Sistemi:

 • Kullandığınız cihazdan “Ayarlar” sekmesine ilerleyin.
 • Daha sonra “Telefon” butonuna dokunun.
 • Numaram” kısmında yazan numara, kullandığınız SIM karta aittir.

Numaranızı öğrendikten sonra ihtiyaç olması durumunda tekrar erişebilmek için rehberinize kaydetmeyi unutmayın.

Türk Telekom SIM Kart Aktifleştirme

Türk Telekom Mağazaları’ndan satın aldığınız yeni SIM kartınız için manuel olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Türk Telekom servisleri tarafından hattınız en geç 24 saat içerisinde aktif hale getirilir ve tarifeniz otomatik olarak hattınıza tanımlanır.

Cihazınıza gelen tarife bilgilendirme mesajından sonra SIM kartınız kullanıma açılmış demektir. Eğer 24 saatin üzerinde bir bekleme durumu söz konusu ise “444 1 444” numaralı hattan Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak, SIM kartınızın durumunu sorgulayabilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kart Okumuyor Sorunu ve Çözümü

SIM kartınızı cihazının kabul ettiği şekilde takma işlemi gerçekleşmezse, Türk Telekom SIM kart okumama sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bir başka okumama sorunu ise, SIM kartınızın hasar görmüş olması olabilir. Karşılaşacağınız olası sorunlar ve çözümlerini şöyledir:

 • SIM kartınızı cihazınızın SIM kart takılan kısmında gösterildiği gibi taktığınızdan emin olun.
 • Cihazınız ters takılmış bir SIM karttaki çipi okuyamayacağı için sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz.
 • SIM kartınızı cihazınıza takmadan önce kontrol edebilirsiniz.
 • Çipi hasar almış, kırılmış veya bozulmuş bir SIM kart çalışmayacaktır.
 • Eğer böyle bir durum söz konusu ise, size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’ni ziyaret ederek SIM kartınızı yenileyebilirsiniz.

Türk Telekom SIM Kartlı Modem Tarifeleri

Türk Telekom 4.5G uyumlu ve fiber altyapıyı destekleyen SIM kartlı modemler tarife fiyatları 35₺’den başlayan paket fiyatlarıyla Türk Telekom müşterilerinin hizmetine sunuldu. Dilediğiniz yerden dilediğiniz yere taşıyabileceğiniz Türk Telekom SIM kartlı modemler ile 20GB’a kadar kullanım yapabilir, uygun fiyat avantajından ilk siz yararlanabilirsiniz. 24 ay taahhüt sözüne, Tivibu GO Sinema paketi ve Muud Premium üyelik hediye eden Türk Telekom sim kart ile kullanılan Mobil Wi-Fi tarifelerini fiyatları;

Tarife Adı24 Ay Sözünüze Tarife Ücreti12 Ay Sözünüze Tarife Ücreti
5 GB Data25,00₺35,00₺
10 GB Data35,00₺45,00₺
20 GB Data59,00₺69,00₺

Türk Telekom Yedek SIM Kart Ücreti Nedir?

Türk Telekom, yedek SIM kart çıkartmak isteyen kullanıcıları için; cihazlarının 4.5G’yi desteklemesi şartıyla yedek SIM kartı ücretsiz teslim etmektedir. Türk Telekom Mağazaları’nı kimlik kartınız ile birlikte ziyaret etmeniz ve cihazınızı göstermeniz işlemlerinizin gerçekleşmesi için yeterlidir. Yedek SIM kartınızı aldıktan sonra mevcut hattınızdaki rehberi yedek SIM karta kopyalamayı unutmayın.

Türk Telekom Yedek SIM Kart Açılmadı Sorun Çözümü

Türk Telekom yedek SIM kartınız, siz talep etmediğiniz sürece otomatik olarak açılmaz. Hem mevcut SIM kartınızın hem de yedek SIM kartınızın aynı anda aktif olması söz konusu değildir. Aynı zamanda yedek SIM kartınızdan yararlanmak istediğinizde 24 saat beklemeniz gerekir. En geç 24 saat sonunda cihazınıza gönderilen bilgilendirme mesajı ile birlikte yedek SIM kartınızı kullanabilirsiniz. 

Bir Kişi Katıldı

 1. 3 g uyumlu eski sim kartımı 4.5 g uyumlu yeni sim kartı ile değiştirmek istedim Denizli’deki bütün Türk telekom ana bayileri 50.00 tl ile 100 tl arasında degiştirme fiyatı istediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu