Pttcell Fatura Sorgulama ve Ödeme Yöntemleri 2023

PTT yani Posta ve Telgraf Genel Müdürlüğü ülkemizde bulunan en eski devlet kurumlarından bir tanesidir. Birçok hizmet veren PTT kurumun operatör hattı olan Pttcell faturalı hat kullanıcılar için online ve kredi kartı ile Pttcell fatura ödeme imkanı da sizlere sunmaktadır. Ülkemizde PTT her yerde bulunmaktadır. Bu noktaların her birinden fatura ödeme imkanınız bulunmaktadır.

İnternet, doğalgaz, su, elektrik ve benzeri birçok ödemeyi hatta kurum ödemelerini dahi PTT ile ödeyebilirsiniz. Bir noktadan birçok ödeme yapabildiğiniz için, yalnızca PTT şubesine giderek bütün ödemelerinizi tek seferde kolayca gerçekleştirin. 

Pttcell Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır? 

PTTCELL GSM operatörünün fatura sorgulamasının yapılması için ilk öncelikle PTTCELL şirketine ait olan http://www.pttcell.com.tr adresi üzerinden giriş yapılarak “ONLİNE İŞLEMLER” kategorisine girilerek ekrana gelen alana telefon numarası ve online şifre bilgileri girilerek ana ekrana giriş sağlanır. 

NOT: PTTCELL şifresine sahip olunması için *952# tuşlarının tuşlanması gerekmektedir.

PTTCELL web sitesi tarafından istenilen tüm bilgiler girildikten sonra açılmış olan pencereden PTTCELL faturalı hata ait fatura sorgulamaları kolaylıkla yapılır.

PTTCELL SMS Kanalı ile Fatura Sorgulama

PTTCELL Fatura sorgulama işleminin diğer bir alternatif yolu ise PTTCELL servisinin SMS kanalıdır. Faturalı veya faturasız PTTCELL hatlarının bulunmuş olduğu mobil cihazın sms bölümünden “GUNCEL yaz 2089’a gönder” işleminin yapılmasıyla döneme ait güncel fatura borç bilgisine ulaşılabilmektedir.

Pttcell Müşteri Hizmetleri Hattı ile Fatura Öğrenme

PTTCELL Müşteri Hizmetleri hattı olan 445 67 88 numarası üzerinden çağrı merkezi ile irtibat kurularak güncel fatura borç bilgisinide öğrenebilirsiniz. Ayrıca Pttcell müşteri hizmetleri ile yapılan işlemler arasında faturalı veya faturasız hat kullanıcıları için çeşitli avantajları bulunan birçok paket ve tarife PTTCELL bünyesinde mevcut bulunmaktadır. PTTCELL operatör şirketine abone olmak isteyen kullanıcıların, PTT Kurumlarına giderek hat alım talebinde bulunmaları yeterli olacaktır.

PTTCELL Fatura Ödeme Noktaları ve Bankaları

PTTCELL Fatura tutarlarının ödenebileceği birçok yetkili ödeme noktası bulunmaktadır. PTTCELL GSM şirketinin faturalarının ödeme işlemlerinin yapılabileceği ödeme noktaları ise şu şekildedir:

 • Tüm banka ve PTT kurum şubelerinden PTTCELL operatör kanalına ait faturaların ödeme işlemleri yapılabilmektedir.
 • PTTCELL operatör şirketine ait olan http://www.pttcell.com.tr adresi üzerinden yer alan “ONLNE İŞLEMLER” bölümünden de ödeme işlemleri yapılabiliyor.
 • Online kanallar üzerinden yapılmak istenmeyen fatura ödeme işlemleri 444 67 88 numaralı PTTCELL çağrı merkezi aracılığıyla da ödeme işlemleri yapılmaktadır.

PTTCELL fatura kesim tarihleri her ayın 26’sında gerçekleşmektedir. PTTCELL faturalı hatların borç ödeme son tarihleri ise fatura kesim tarihini takip eden ayın 17’si ila 20’si arasında yer almaktadır. Fatura güncel borç ödeme son gün tarihleri iş günlerine göre değişiklikte gösterebilmektedir.

Ayrıca PTTCELL faturasız hat kullanıcıları içinse yüklemeler ülkemizde yer alan bütün PTT kurum şubelerinde, PTT matikler üzerinden ve de 444 67 88 çağrı merkezi kanalı aracılığıyla da yapılabilmektedir. 

Online Kart ile Pttcell Fatura Ödeme

Pttcell Fatura ödeme işlemleri birçok şekilde kişilerin yapabilmesi için imkan vermektedir. PTT işyerlerinde yapılması durumunda veznede çalışan görevliler sizlere yardımcı olmaktadır. Pttcell.com.tr adresinden yapılacak olan online fatura ödeme işlemleri için ise şu adımların sırasıyla yapılması gerekmektedir;

 • pttcell.com.tr adresine girilerek fatura ödeme ekranına geçiş yapılması gerekmektedir.
 • Ekranda bulunan fatura borcu tutarda ödeme miktarı seçilmelidir.
 • Seçilen ödeme için banka veya kredi kartı bilgileri eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekmektedir.
 • Bilgiler girildikten sonra 3D Secure şifresi ile ödeme seçeneğine tıklanmalıdır.
 • İşlem güvenli bir şekilde yapılması için ekranda çıkan kodu SMS yolu ile gelen kod ile eşleştirilmelidir.
 • Onay ekranı tamamlandıktan sonra ise Pttcell fatura ödeme işlemi tamamlanmış olmaktadır. 

Pttcell Müşteri Hizmetleri ile Fatura Ödeme

PTT ile ilgili Pttcell fatura ödeme ve her türlü işinizi müşteri hizmetlerinden 7 gün 24 saat gerçekleştirin. PTT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ise 444 1 788 şeklindedir. IVR adı verilen sesli yanıt sistemi bu müşteri hizmetlerinde kullanılmaktadır. Buradan her türlü talebinizi yetkililere iletebilir ve birçok sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

PTTCELL Fatura İtirazı ve İptali Nasıl Yapılır?

Çeşitli sebeplerden ötürü müşteriler, zaman zaman Pttcell mobil hat fatura itirazı ya da fatura iptali taleplerinde bulanabilmektedir. Bu gibi durumlarda müşteriler ilk önce detaylı fatura bilgisi istemelidirler. Detaylı bilgilendirme için 444 67 88 PTTCELL Çağrı Merkezi kanalına ulaşılarak görüşme sağlanabilir. PTTCELL genel müdürlüğü adresi “Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No:2 Ulus Altındağ/Ankara” olan dilekçe yazılabilir, hatta tüketici hakem heyetine başvuruda bulunulabilir.

SMS ile PTTCELL Kalan Kullanım Sorgulama

PTTCELL faturalı ya da faturasız hat sahiplerine TL yükleme, Fatura Sorgulama, Tarife geçişleri gibi birçok hizmeti vermektedir. Kullanılan Pttcell tarife paketlerinde kalan kullanım yani bakiye sorgulama sms ve tuşlama yöntemleri şunlardır;

 • *123# simgesi tuşlanarak ekrana gelen bakiye bildirimi sayfası ile PTTCELL güncel kalan miktarını sorgularsınız.
 • Ayrıca 9333 numarası aranarak da sesli yanıt sistemi üzerinden yapılan telesekreter anons bilgisiyle de güncel bakiye tutarı bilgisi verilmektedir.

Pttcell Faturalı ve Faturasız Tarife Paketleri

PTTcell faturalı ve faturasız birçok avantajlı tarife paket ile kullanım gerçekleştirin. Faturalı tarifeler Pttcell başta hayat, ailem tarifeleri ve Pttcell uygun tarifeleri olmak üzere çok sayıda tarifeler mevcuttur. Tüm paketlerde 750 DK, 750 Sms, Grup içerisinde sınırsız konuşma mevcuttur. ÖİV dahil Pttcell hayat tarife paket fiyatları şunlardır;

Paket/TarifeİnternetYeni Gelene FiyatNumara Taşıyanlara
Hayat Bronz4 GB28 ₺63 ₺
Hayat Gümüş8 GB35 ₺70 ₺
Hayat Altın12 GB42 ₺77 ₺
Hayat Platin18 GB50 ₺85 ₺
Hayat Elmas25 GB55 ₺90 ₺

PTTCELL Ailem Tarifeleri

PTTCELL Midi Tarifesi: Pttcell içerisinde sınırsız konuşma, yurtiçi kullanım hakkı bulunan 1000 Dakika, 1000 Sms, 5 GB mobil cihazdan internet kullanım hakkı hatlara tanımlanacaktır. Tarife kapsamı yeni hat alanlar için 29 TL iken hat taşıma yoluyla geçişlerde ÖİV dahil olmak üzere 54 TL’dir.

PTTCELL Maksi Tarifesi: Grup içerisinde sınırsız konuşma, yurtiçi kullanımlarda 1500 Dakika, 1500 Sms, 10 GB internet kullanım hakkı mevcut. Yeni hat abonelere 45 TL, numara taşıma yapanlara vergiler dahil 69 TL’dir.

Pttcell Mini tarifesi: Bu tarife ile her yöne 500 dakika ve 500 sms bulunmaktadır. İnternet ise 1 GB ile sınırlıdır. Pttcell içi konuşmalar sınırsızdır. Ücreti ise 24 TL’Dir.

Faturasız Tarifeler: Faturasız tarifede her yöne ilk 10 dakika 10 kuruştur daha sonra 5 dakikada bir 30 kuruş yazmaktadır. Pttcell içinde ise 3000 dakika bedavadır. Bu tarife 25 TL değerindedir.

PTTCell Bedava İnternet Kampanyası

Pttcell’li olanlar eğer 4.5G sim kart kullanmaya başlarlar ise 30 GB cepten internet hediye edilmektedir. Bu kampanya hem faturalı hatlar için hem de faturasız hatlar için geçerli olmaktadır. Sim kart değiştikten sonra 7 gün içinde bu kampanyadan faydalanabilir. Sms göndererek ya da müşteri temsilcileri ile görüşerek kampanyadan faydalanmak mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu