Metaverse Arsa Satın Alabileceğiniz 6 Site

Yeni sanal evren olarak tanımlanan Metaverse son zamanlarda popülerliğini arttırmaya devam ediyor. İnsan zihninin fiziksel ortamından tamamen uzak olarak oluşturulan bu sanal evren üzerinde kullanıcılar kendilerine yatırım amaçlı arsa ve arazi alabiliyor. Peki ya Metaverse üzerinde arazi nasıl alınır?

Akıllı cihazlar, akıllı telefonlar, bilgisayarlar, android tabletler ve 3D cihazlar ile metaverse uygulamalarını ve sitelerini açabilirsiniz. Bunlara ek olarak Metaverse sanal evrenine girebilmeniz için sanal gerçeklik gözlüğünü mutlaka satın almanız gerekiyor. Türkiye’de resmi olarak satışı olmayan bu gözlükleri yurtdışı sitelerinden temin edebilirsiniz.

Birçok insanın kullandığı ve Metaverse resmi internet sitesinde bulunan en iyi sanal gerçeklik gözlüğü ise  Oculus Quest 2 ‘dir. Örneğin; Decenterland  https://decentraland.org/ üzerinde Orkun Işıtmak isimli fenomen 230.000 liralık arsa alarak ev yaptırmış.

Öncelikle metaverse arazisi alabilmeniz için metaverse coin elde etmeniz gerekiyor. Metaverse coinleri ise Sand (Sandbox), Axie (Axs), Star Atlas (Atlas) ve Decentraland (Mana) coinleridir. Bu coinler ile arazinizi alabilirsiniz, aynı zamanda satış işlemlerini bu coinler üzerinden yapabilirsiniz.

Decenterland Üzerinde Arsa Alma

Decenterland internet sitesine üye olduğunuzda çeşitli uygulamalar ve farklı içeriklerle paralar kazanabilirsiniz. Birçok yatırımcı tarafından ilgi gören Decenterland üzerinden Mana coini ile arsa alabiyorsunuz. Decenterland arsa fiyatları ise metrekaresi 4 bin $’dan başlamaktadır.

Satın alacak kişiler bütçelerine uygun arsa alabilirler. Decenterland üzerinden arsa satın alabilmeniz için kripto para borsalarından MANA coin almanız ve size tahsis edilen metaverse üzerinde bulunan cüzdana ücret aktarmanız yeterlidir.

Sandbox Sitesi Üzerinden Arsa Alma

Metaverse coinleri arasında bulunan Sandbox (SAND), metaverse coinleri arasındadır. Resmi internet sitesi ise https://www.sandbox.game/ olarak bilinmektedir. Sandbox resmi internet sitesine üye olduktan sonra yapmanız gereken Sand coini almanızdır.

Daha sonra “Play The Alpha” sekmesine tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz. Arsa almak için “Buy Land” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Farklı bir kripto para borsasında varlığınız var ise, Sandbox Game üzerinde size tahsis edilen SAND cüzdana varlık aktararak hızlı şekilde metaverse arsası alabilirsiniz.

Axie Infinity Oynayarak Para Kazanma

Oyun oynayarak kripto para kazanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği metaverse oyunları arasında yer alan Axie İnfinity (Axie) birbirinden farklı ve sevimli canavarları oyun içerisinde savaştırarak kullanıcıların para kazanmasını sağlıyor. Şimdilerde ise en popüler kripto oyunu ünvanına sahiptir. Oyuncuların oyun içerisinde sevimli canavarlarını NFT ile satın aldıktan sonra çevrimiçi ortamda oyuncuların birbiriyle savaştıkları blok zinciri tabanlı online oyundur.

Oyuncular oyun esnasında SLP isimli jeton kazanıyor ve bu kazandıkları jetonları para karşılığında takas edebiliyorlar. Axie Infinity oyununun diğer oyunlardan cazip kılan en önemli unsur ise “oyna-kazan” mantığıdır.

Sürekli olarak insanların para kazanma hevesini körükler. 450 bin aktif kullanıcıya sahip olan Axie Infinity oyunu başta Filipinler olmak üzere, Venezuela ve Amerika Birleşik Devletlerinde  kullanıcıya sahip olması ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Star Atlas Oyunu Hakkında Bilgiler

Metaverse projelerinden diğer bir oyun ise Star Atlas oyunudur. Kullanıcılar hakimiyet, fetih, bölgesel savaşları ve siyasi hakimiyeti Star Atlas oyununda kurabiliyorlar. Birbirinden farklı galaksilerin bulunduğu bu oyunda farklı galaksiler üzerinde savaşlar yapılıyor.

Uzay araçlarını andıran, birbirinden mükemmel savaş araçları ile oyuncular kendilerine mürettebat, arazi ve ekipman alarak güçlerini kuvvetlendirebiliyorlar. Oyun içerisinde savaş sonrasında kim kazanırsa, para kazanıyor. Oyun içi kullanılan token ismi ise POLIS tokeni olarak bilinmektedir. Atlas coini almak için Gate.io, FTX ve Raydium borsalarını kullanabilirsiniz.

Bloktopia Oyunu Hakkında Bilgiler

Bloktopia ismi kadar ilginç bir yapıya sahiptir. Oyun içerisinde 21 katlı sanal bir gökdelene sahip metaverse temsil eden Bloktopia, VR gökdeleninde üyeler kendi avatarlarını oluşturabiliyor ve oyun içerisinde sosyalleşebiliyor. Kripto para hakkında bilgi edinmenize olanak sağlayan Bloktopia oyununda arazi ve farklı gayrimenkuller satın alabilirsiniz.

Oyuncular Bloktopia üzerinde aynı zamanda birbirinden muhteşem sanat eserlerini görebiliyor, oyuncuların meydan okumaları ve farklı sahnelerini bu oyun içerisinde oluşturabiliyorlar. Bloktopia kendi ağını kuvvetlendirmek için MATIC belirtecinde çalışan Polygon üzerinde çalıştığı tespit edilmiştir. Oyuncular Bloktopia üzerinde uygun ve hızlı işlemler yapabiliyor.

Bloktopia resmi internet sitesi https://www.bloktopia.com/ ‘dir.

İlluvium Oyunu Hakkında Bilgiler

Metaverse sanal evreni üzerinde birbirinden yüksek kalitede grafiklere sahip dünyasıyla oyuncuların dikkatini şimdiden çekmeyi başaran İlluvium oyunu henüz çıkmadı. Oyun çıkmadan önce tokenleri hergeçen gün rekor kırmaya devam ediyor. 2023 yılına damga vuracağı kesin gözüyle bakılan bu oyun şimdiden popülerliğini sağlamış durumda. İlluvium (İlv) coini almak için : Binance, Coinbase, KuCoin ve Gate.io borsalarını kullamanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu