Uniswap (Unı) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Uniswap (UNI) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? Uniswap, Ethereum platformunda ERC20 dijital varlıklarının değişimi ve bu işlemlere likidite sağlanması için geliştirilmiş bir protokoldür.

Uniswap (Unı) kullanıcılar, platform aracılığıyla cüzdanlarındaki kripto para birimini takas edebilir. Dileyen herkes likidite havuzlarına katkıda bulunabilir ve havuzda gerçekleştirilen takas işlemlerinden ödül kazanabilir.

Uniswap (UNI) Nedir?

Uniswap, merkezi olmayan bir değişim sistemidir. DeFi projeleri arasında bilinen merkezi olmayan değişim yapılarından biridir. Uniswap, temel olarak, bir merkezi veya yönetici olmadan akıllı sözleşmeler yoluyla ERC-20 jetonlarının değiş tokuşunu sağlayan bir protokoldür.

Uniswap sistemindeki havuzlarda jeton alışverişine izin veren akıllı sözleşmeler kullanır. Bu havuzlar, herhangi bir ERC-20 uyumlu jetonla değiştirilebilir.

Unswap sistemi, kullanıcıların bu değişiklikleri doğrudan cüzdanlarından yapmalarına olanak tanır. Merkezi borsalardan ayıran en önemli özelliği, işlemlerin borsaya aktarılmasından sonra takas gibi işlemleri eşitleyerek cüzdanınızla doğrudan takas yapmanıza olanak sağlamasıdır.

Uniswap (Unı) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de Türk Lirası ile Uniswap satın almak sanıldığının aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi bir teknik bilgi ve resmi belgeye ihtiyaç duymadan Uniswap satın alabilirsiniz.

Uniswap (Unı) Gönderimi

1. Yeni Bir UNI Adresi Ekleme

Öncelikle Uniswap göndereceğiniz adresi hesabınıza eklemeniz gerekiyor. “Add a New UNI Address” butonuna tıklayalım. Açılan ekranda “Hesap Adı” bölümüne istediğinizi yazabilir, UNI Adres alanına para göndermek istediğiniz adresi girebilirsiniz. Ardından “Hesap Ekle” butonuna tıklayarak hesabı kayıt ediyoruz.

2. Gönderilecek UNI Miktarının Belirlenmesi Ve Gönderilmesi

“Ne kadar Uniswap çekmek istiyorsunuz?” Formda ne kadar Uniswap göndermek istediğimizi belirtiyoruz, “+” butonuna basarsak hesabımıza gönderebileceğimiz Uniswap tutarının tamamı form alanına yansıyacaktır. Göndermek istediğimiz UNI adresini seçiyoruz ve “Uniswap Withdraw” butonuna basıyoruz. “Uniswap Para Çekme” butonuna bastığımızda 2FA şifremizi soracak, giriyoruz ve işlemi onaylıyoruz.

3. Gönderim Sürecinin Onaylanması

Uniswap göndermek için gerekli tüm adımları yaptık, ancak son kontrol ve güvenlik için kayıtlı e-posta adresinize bir e-posta onayı gönderilecektir. Hangi UNI adresine kaç tane UNI göndereceğinizi e-postada göreceksiniz. “Onay” butonuna tıkladığınızda işleminiz anında aktif hale gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu