Askercell Tarife Paketleri ve Hat Fiyatları 2023

Turkcell’in askerlerimize özel tarifeler sunduğu hizmetlerden olan askercell tarife paketleri ve hat fiyatları 2023 yılı için bu yazımızın ana konusunu oluşturmaktadır. Bu paketlerden size en uygun tarifeyi seçerek konuşma ve mesajlaşmanın tadına doyasıya varabileceksiniz! İşte askercell ile ilgili aradığınız tüm soruların cevapları…

Askercell Nasıl Alınır?

Askercell sahibi olmak için Turkcell İletişim Merkezleri’ne giderek Askercell Talep ve Onay formunu doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında adınıza tanımlanan sim kartı açıldığı zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. *199#’yi tuşlayarak hattınızın açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz. Askere gitmeden önce askercell hat sahibi olamadıysanız, dilerseniz askeri birliğinizden de abone olabilirsiniz. Böyle bir hakkınız da mevcuttur.

Askercell Hat Fiyatları 2023

Kullandığınız hattınızı askercelle taşıdığınız takdirde, ekstra hiçbir ücret ödemezsiniz. Üstelik taşıdığınız hattınızı askerlik döneminizden sonra eskiye çevirerek mevcut tarifenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak sıfır askercell 2023 yılında hat almak istiyorsanız, 150 ve 180 TL arasında değişen fiyatlarla askercell sim kartı satın alabilirsiniz.

Askercell ile Kimleri Arayabilirim?

  • Toplam 7 numara ile konuşma hakkınız bulunmaktadır.
  • 5 tanesi mobil, 2 tanesi ise sabit numaralardır.
  • Seçtiğiniz bu 7 numara ile konuşabilir ve mesajlaşabilirsiniz.
  • Siz o numaraları arayabilirsiniz. Ancak o numaralar sizi hiçbir şekilde arayamaz.

Askercell Tarife Paketleri 2023

Askercell tarife paketleri 2023 yılında; ikili tarife ve Askercell 1000 sms paketinden oluşmaktadır. İkili tarifede, aylık 20 TL’ye her yöne 1000 dakika ve 1000 sms hakkı için ASKER IKILI yazıp 2200’a yollayabilirsiniz.

ASKER 1000SMS yazarak 2200’a göndererek satın alabileceğiniz diğer tarife ise, yalnızca 5 TL! Dilerseniz faturasız paketleri de kullanabilir; ancak internet hakkından yararlanamazsınız.

Kullanımlarınızı öğrenmek için ise, KALAN yazıp 2222’ye sms göndermeniz yeterli olacaktır.

Askercell TL Yükleme Nasıl Yapılır?

TL yükleme işlemlerinizi, https://www.turkcell.com.tr/yukle/tl-yukle sitesine giriş yaparak kredi kartı ya da bankamatik kartınız ile online olarak yapabilirsiniz.

Askercell Paket Tarifeleri ve Hat Fiyatları

Askercell Arama Saatleri Nedir?

Askercell hatları, hafta içi 08.00 ve 18.00 saatleri arasında aramaya kapalı olmaktadır. Ancak mesajlaşmaya açıktır. Hafta sonu ise hiçbir kısıtlama yoktur. Dilediğiniz gibi konuşabilir ve mesajlaşabilirsiniz.

Askercell Almak Zorunlu Mu?

Askercell almak için herhangi bir zorunluluk bulunmamakla beraber, alınması faydanıza olacaktır. Milli Savunma Bakanlığın belirlediği kurallar çerçevesinde telefon ve hat kullanımına izin verilmektedir.

  • İnternet erişim yasaktır.
  • Hiçbir taahhüt kısıtlaması bulunmaz.

Askercell Hafta sonları (Cumartesi-Pazar) Günleri Açık Mı?

Askercell hafta sonu tüm gün hem aramaya hem de mesajlaşmaya açık bulunmaktadır. Hiçbir kısıtlama yaşamadan bütün hafta sonu rahatlıkla konuşabilir ve mesajlaşabilirsiniz. Ayrıca isteyenler Askercell benzeri olan Vodafone operatörüne ait olan Askerfone tarifeleri yazımızıda okuyabilir.

Askercell Dinleniyor Mu?

Telefonların dinlenmesindeki amaç ise, dışarıdan veya içeriden gelebilecek her türlü zarara karşı önceden tedbir almaktır. Bu tedbir, herhangi bir bilgi sızdırılmaması ve yaşanacak her türlü tehlikeye karşı öngörü niteliğinde olacağı için önem teşkil etmektedir. Şifreli konuşma gibi bir risk tespit edildiğinde ise, ilgili kişilere cezai işlem uygulanmaktadır.

Askercell Dışarıdan Aranıyor Mu?

Askercell ile belirlediğiniz 7 numara haricinde kimseyi arayamazsınız. Bu durumda kimse de sizi arayamaz. Ancak size mesaj gönderebilirler. Genel olarak sadece siz arama yapabilirsiniz.

Askercell İnternete Giriyor Mu?

Yalnızca mesajlaşmaya ve konuşmaya açık olan askercell hatları, internete girmemektedir. Bu hatlar, data kullanımına tamamen kapalıdır ve yasaklanmıştır.

Askercell Kıbrıs’ta Kullanılıyor Mu?

Askercell hattınızı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kullanmanız mümkün. Ayrıca Türkiye’de de kullanıma açık olmaktadır.

Askercell Numara Ekleme Nasıl Yapılır?

Askercell kullananlar EKLE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kaydetmek istediği numarayı 4848’e gönderebilir. Önceden eklediğiniz numaraları değiştirmek isterseniz, 532’yi aramanız gerekmektedir.

Askercell Uyumlu Telefonlar Nedir?

Tüm telefon modelleri ile askercell hatlarınızı kullanabilmeniz mümkündür. Bu hatlar, tuşlu ya da dokunmatik fark etmeksizin bütün telefonlar ile uyum göstermektedir. Askercell hatlarının internete kapalı olması nedeni ile akıllı telefonlar yerine, tuşlu telefonlar tercih edilebilir.

Askercell Nasıl İptal Edilir?

Askercell hattı normal hatta çevirmek veya iptal etmek için 532 Turkcell İletişim Merkezini arayabilirsiniz. İptal işleminden sonra varsa paketinizden kalan kullanım haklarınız da sonlanır. Ayrıca iptal edilmediği taktirde, mevcut paketiniz her ay otomatik olarak yenilenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu