50 GB Turkcell Platinum Black Ekstra Paketi Nasıl Yapılır?

Üçlü paket kullanımlarının yanı sıra ekstra 50 GB Turkcell platinum black paket adı verilen bir alan çıkartarak ay içerisinde bir anda paket bitimine uğrayıp dakikasız ya da internetsiz kalma durumları artık sona ermekte. Turkcell kendi içinde faturalı hatlara uygulamış olduğu ve faturasız hatlara sunmuş olduğu çeşitli paket fırsatlarının yanında özel müşterilerine de ayrı paket avantajları uygulamaktadır.

Platinum adı verilen aboneliği bulunan Turkcell müşterileri daha farklı ve daha bol paket içerikleri ile devam etmektedir. Yazımızda Turkcell platinum müşterilerine sunmuş olduğu Turkcell platinum black extra paketinin içeriğini inceleyeceğiz.

Turkcell Platinum Black Ekstra Tarifesi

Turkcell’in sunmuş olduğu Turkcell Platinum Black Ekstra tarifesi ile 52 GB internet hakkını kazanmış oluyorsunuz. Aylık olarak tarifeden faydalanan kişilere sağlanacak olan bu internet paketinin yarısı faturalı hatta geçiş yapacak olan kişilere ücretsiz olarak verilmektedir.    

Yıllık yapılan sözleşme sonucunda 25 GB olan internet paketi 50 GB olarak Turkcell müşterilerine sunulmaktadır. Cepten mobil internet kullanabilmenin en keyifli ve en avantajlı yolu olan Turkcell platinum black extra paketine sizde kısa zamanda telefonunuza tanımlayabilirsiniz.

50 GB’lık bol internet paketinden faydalanabilmek için Turkcell’in internet sitesine gelebilir, çağrı hizmetlerini arayabilir ve bu paket konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Turkcell platinum paketi ile beraber aylık olarak 52 GB internet kazanmanın yanı sıra dakika ve sms bildirimleri gönderebilme hakkı ve Turkcell’in uygulamalarında geçerli olan bazı avantajları da sunulmaktadır.

Turkcell Platinum Paket Tarifesi İçeriğinde Neler Vardır?

Turkcell platinum paket sahibi olan kişilerin bu paketi almalarının yanı sıra yıllık olarak verdikleri taahhütüm karşılığı olarak 52 GB internet kullanım hakları bulunmaktadır.

Paket içeriğinde her yöne kullanılabilecek 2000 dakika konuşma hakkı ve yalnızca Turkcell’liler içerisinde konuşabileceğiniz sınırsız dakika her yöne kullanılabilecek 250 sms mesajlaşma hakkı bulunmaktadır.

Turkcell platinum black extra tarifesinin ekstra dediğimiz kısmı için geçerli olabilecek olan Turkcell’in dergilik uygulamasında kullanabileceğiniz 1 GB hediye internet içermektedir.

 • Turkcell’e sunmuş olduğu bu içeriklerden faydalanabilmek için öncelikle faturalı hatta geçiş yapmanız gerekmektedir.
 • Turkcell platinum black extra kampanyası ve katlama kampanyası olarak da geçmektedir.
 • 12 aylık kalma sözünüze karşılık olarak 25 GB olarak aylık verilen bu internet 50 GB olarak her telefonlarınıza tanımlanacaktır.

Turkcell Platinum Paket Tarifesi Nasıl Yapılır?

Turkcell platinum paket tarifesi telefona tanımlayabilmek için sms belirli bir kod girerek gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra müşteri hizmetlerini arayarak daha detaylı bilgi alabilmektesiniz.

Telefonlara Turkcell platinum black extra paketini yapabilmek için yıllık abone sahibi olanlar telefonların mesaj kısmına büyük harfler ile PBEKSTRA yazdıktan sonra 2200’a kısa mesaj olarak göndermeleri gerekir.

Turkcell Platinum Black Extra Paketi Ücreti Ne Kadardır?

 • Pek çok Turkcell abonesi faturalı hatta geçtiğinde karşılaşacağı paket fiyatları Turkcell platinum black extra paketinde de görülmektedir.
 • Aylık kullanım üzerinden yıllık olarak değerlendirilen ve 12 aylık taahhüdü bulunan bu paket içeriğinin aylık olarak fiyatlandırması 250 TL’dir.
 • Siz de Turkcell’e gelerek platinum black paketine geçebilir bol internet fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Turkcell Platinum Paket Tarifesinin Satın Alanlara Hediyeler

Turkcell platinum black extra tarifesini yıllık olarak satın alan müşterilerine özel olarak; dakika, sms, internet paketlerinin yanı sıra Vodafone’a ait olan uygulama kanallarında geçerli çeşitli hediye avantajları da bulunmaktadır.

 • Turkcell’in bip uygulaması içerisinde kullanabileceğiniz paketi alan kişilere ek olarak 5 GB internet bedava sunulmaktadır.
 • Turkcell’in anlaşmalı bulunduğu tv artı uygulaması içerisinde kullanılabilecek çeşitli TV kanallarına canlı olarak 5 GB hediye internet paketi sizlerle.
 • Turkcell’in Fizy uygulaması içerisinde kullanarak doya doya müzik ve video keyfini çıkarabileceğiniz 5 GB lık bedava internet paketi sunulmaktadır.
 • Turkcell’in daha fazla depolama alanı kullanabilmeniz için üretilmiş olan lifebox adı verilen alanda depolayabileceğiniz 52 GB’lık saklama alanı ve bunun yanı sıra 5 GB internet paketi sunulmaktadır. Yalnızca premium paket sahipleri için geçerli bir fırsattır.
 • Turkcell’in dergilik uygulaması üzerinden kullanabileceğiniz 1 GB hediye internet bulunur.

Paket Kullanımı İçerik Bildirimi

Turkcell platinum paketinizi normal seyirde aylık olarak kullanırken kota aşımından kaynaklı olarak sizlere ay içinde uyarı mesajı gelmektedir. Paket kullanımınız %80 ve %100 oranlarında kullanım yüzdelerine ulaştığı anda ücretsiz kısa mesaj ile bilgilendirme mesajı alırsınız.

Platinum Paketini Nasıl İptal Edebilirim?

Yıllık olarak faturalandırılan ve aylık taksitlendirmelerle ödemeleri bulunan bu paketi iptal etmek istediğinizde herhangi bir özel mesaj kodu bulamazsınız. Bunun için Turkcell’in müşteri hizmetlerini, çağrı birimlerini aramanız gerekir.

Platinum Paketi İçeriklerimi Başkasına Devredebilir miyim?

Platinum paketi kapsamında aylık veya yıllık olarak kazandığım paket içerikleri ve faydaları başka birine ya da başka bir operatör kullanıcısına devredemem. Paket içeriklerini yalnızca paket sahibi telefon kullanabilir.

Platinum Paketimi Yurtdışı Kullanımı Gerçekleşebilir mi?

Satın alınan Platinum paket dahilinde tüm kullanımlar yurtiçi için geçerli olmakla beraber istediğinizde yurtdışı günlük kullanımlarınıza ek ücret konarak konuşma hakkı sunmaktadır. Konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Turkcell çağrı merkezlerini arayabilirsiniz.

Turkcell’in platinum black extra paketi içeriğine dair aklınıza takılan herhangi bir soruyu Turkcell müşteri hizmetlerine gelerek öğrenebilirsiniz.

Turkcell internet sitesini ziyaret ederek canlı yardım linkinden faydalanabilirsiniz. Turkcell cep merkezlerine gelerek gelerek içerik hakkında daha detaylı bilgi sahibi olup abone olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu