Vodafone Mobil Ödeme Açma, Kapatma ve Limit Ücretleri 2023

Vodafone mobil ödeme açma, kapatma (iptal), limitleri ve ücretleri hakkında geniş detaylı bilgiler. Anlaşmalı firmalarla yapılan harcamalarda Vodafone mobil ödemeyi kullanabilirsiniz. Vodafone mobil ödemeyi kullanarak yaptığınız alışverişlerin tutarı faturanıza yansıtılır. Hattınıza ait fatura bedeli ile birlikte mobil ödeme servisiyle yapılan harcamaların bedelini Vodafone faturanızda görebilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Açma

Alışveriş yapmak istediğinizde hattınızın mobil ödemeye kapalı olduğuna dair SMS alabilirsiniz. Bu durumda Vodafone hattınızı mobil ödemeye açmanız gerekir. Bunun için yapmanız gerekenler sırayla şunlardır;

Bireysel hatlar için;

 • Vodafone Yanımda: Uygulamayı açın, ayarlar sekmesine gelin ve buradan mobil ödemeyi aktif hale getirin.
 • Müşteri Hizmetleri: Başka hiçbir tuşa basmadan “542” tuşlarına basın ve Vodafone müşteri hizmetlerini arayın. Durumunuzu söyleyin ve mobil ödemenin açılmasını talep edin.
 • SMS: 7878 servisini kullanabilirsiniz. Bunun için “MOBILODEMEAC” yazarak 7878’e göndermeniz yeterlidir. Bu servisi kullanmak tamamen ücretsizdir.

Kurumsal hatlar için;

 • Şirketteki yetkili kişi ile iletişime geçerek hattınızın mobil ödemeye açılmasını isteyebilirsiniz.
 • Eğer yetkili kişi sizseniz 542’yi arayın ve şirket hatlarınızın mobil ödemeye açılmasını talep edin.

Vodafone Mobil Ödemeye Kapatma

Hattınızı mobil ödemeye kapatarak Vodafone yoluyla alışveriş yapmayı bırakabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

Bireysel hatlar için;

 • Vodafone Yanımda: Uygulamayı bilgisayardan ya da telefonunuzdan açın, ayarlar sekmesine gelin ve buradan aktif olan mobil ödemeyi pasif hale getirin.
 • Müşteri Hizmetleri: Başka hiçbir tuşa basmadan “542” tuşlarına basın ve Vodafone müşteri hizmetlerini arayın. Mobil ödemenin kapatılmasını isteyin.
 • SMS: 7878 servisini kullanarak hattınızı mobil ödemeye kapatabilirsiniz. “MOBILODEMEKAPAT” yazarak 7878’e göndermeniz gerekir. Burada dikkat etmeniz gereken şey Türkçe karakter kullanmamak ve tüm harfleri büyük harfle yazmaktır. 

Kurumsal hatlar için yapmanız gerekenler hattı mobil ödemeye açarken yaptıklarınızla aynıdır. Vodafone mobil ödeme servisini tüm Vodafone aboneleri açabilir ve kapatabilir. Bu servisi kullanabilmek için tek şart 90 günden fazla Vodafone müşterisi olmaktır.

Vodafone Mobil Ödeme Günlük ve Aylık Limiti Nedir?

Faturalı ve faturasız hatlarda günlük ve aylık Vodafone mobil ödeme limitleri farklıdır. Bu limitler şu şekildedir;

KullanımFaturalı HatlarFaturasız Hatlar
Tek Seferlik50 -150 ₺200 ₺
Günlük50 -350 ₺300 ₺
Aylık50 – 750 ₺500 ₺

Vodafone Mobil Ödeme Hizmet ve Komisyon Ücretleri

Servis sağlayıcı kuruluş, hizmet ve komisyon ücretlerinde istediği zaman değişiklik yapabilir ve hizmeti istediği zaman sonlandırabilir. Buna göre Vodafone mobil ödeme kullanımında 3 aylık üyelik hizmetinin bedeli 3,99 TL olarak belirlenmiştir. 

Bu 3 aylık süreler içinde mobil ödeme yapılmazsa üyelik hizmet ücreti alınmaz. Hizmet bedeli, ilgili 3 ay içinde yapılan ilk mobil ödeme işleminden sonra, Vodafone faturalı hatlarda faturaya yansıtılırken kontörlü hatlarda bakiyeden düşülür.

Vodafone Mobil Ödeme Alışverişi İptal Etme

Mobil ödeme kullanılarak yapılan işlemler iptal edilebilir. Vodafone mobil ödeme, anlaşmalı işletmelere aracılık eden bir servis olarak hizmet vermektedir. Vodafone mobil ödeme iptal işlemleriniz için ilgili üye iş yerlerini aramalı ve durumu bildirmeniz gerekir.

Mobil ödemeyi Tıkla Gelsin, Play Store, App Store ve Spotify gibi anlaşmalı işyerlerinde kullanabilirsiniz. Yapacağınız işlemler direkt faturanıza yansıtılır ya da bakiyenizden düşülür. Böylece kolay ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. İptal işlemlerinde alışveriş yaptığınız işletme ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Vodafone Mobil Ödeme İade Nasıl Yapılır?

Vodafone mobil ödemeyi kullanarak yaptığınız alışverişlerin iadeleri 6 ay içinde yapılır. İadeler faturalı abonelerin faturalarına, faturasız abonelerin ise bakiyelerine iade yansıtılır.

Vodafone Mobil Ödeme Limiti Nasıl Artırılır?

Müşteri limitleri Vodafone mobil ödeme performansına göre belirlenmektedir. Limitlerin aşılması durumunda herhangi bir işleme izin verilmez. Limitin artırılması için Vodafone mobil ödeme servisinin kapatılıp tekrar açılması limit kullanımının sıfırlanmasını sağlamaz. Limit artırılması için Vodafone müşteri hizmetleri 542 aranmalıdır.

Vodafone Mobil Ödeme Limiti Ne Zaman Yenilenir?

Vodafone mobil ödeme limitleri her ay yenilenmektedir. Her ayın fatura kesim tarihinde yenilenen limitler, fatura kesim tarihinden sonra kullanılabilir.

Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma

Vodafone mobil ödeme bozdurmak için belli bir komisyon karşılığında nakite çeviren aracı kurumlar ve kişiler vardır. Ancak bu kişilerle ya da firmalarla iletişime geçerken son derece dikkatli olunmalıdır. Çünkü mobil bakiyeyi nakite çevirirken pek çok dolandırıcılık yapılabilmektedir.

Mobil ödeme limitini nakite çevirmek daha çok kredi kartı ya da banka kartı kullanmayan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Faturalı hat sahipleri GSM hatları üzerinden faturalandırılırken kontörlü hat sahiplerinin kontörleri nakde çevrilmektedir. Faturalı aboneler, mobil ödeme limitlerini bozdurduklarında bir sonraki fatura döneminde ödemek şartıyla borçlandırılırlar. 

Vodafone Mobil Ödemeyi Nakite Çevirme Yöntemleri

Mobil ödeme nakite çevirme yöntemleri şu şekildedir;

 • Akıllı mobil uygulamalar: Akıllı telefonlarda NFC özelliği ile temassız ödeme yapılabilmektedir. Bu özelliği olan telefonlarla temassız ödeme yapılabildiği gibi Vodafone mobil ödeme bozdurma da yapılabilir.
 • Aracı kişiler yoluyla: Aracı kişilere komisyon karşılığında Vodafone mobil ödeme bozdurma yaptırılabilir. Faturalı hat sahiplerinin faturalarına borç olarak eklenen nakit çevirme işlemi, kontörlü hatlarda bakiyeden düşülür. Ödenen paradan belli bir miktar komisyon kesilir ve kalan kısım banka hesabına yatırılır ya da nakit olarak elden teslim edilir.

Vodafone Mobil Ödeme Yapamıyorum Sorunu

Eğer Vodafone mobil ödeme sisteminde ödeme onayı için mesaj gelmezse işyerinin müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmelidir. Yurtdışındayken ödeme yapmaya çalışıyorsanız mobil ödemeyi kullanamazsınız. Bu durumda bu servis kullanım dışı olacaktır.

Kısıtlı, faturadan kısıtlı ya da dondurulmuş bir Vodafone hattınız varsa mobil ödeme servisinden yararlanamazsınız. Bu yüzden anlaşmalı hiçbir yerden ihtiyaçlarınızı mobil ödeme yoluyla yapamazsınız.

Vodafone duran tarife, hesabını bilen tarife, fatura aşmayan tarife ya da duran akıl küpü tarifelerinden birini kullanan aboneler mobil ödemeden yararlanabilmek için 6 TL’lik ek paket almalıdırlar. Sonraki ay da mobil ödemeyi kullanabilmek için ek paketlerini yenilemelidirler. 

Vodafone mobil ödeme servisi SMS atılabilen tüm cep telefonlarında kullanılabilir. Mesaj atmaya uygun tüm telefonlarla uyumlu olan uygulamadan kara listede olanlar faydalanamaz.

İşlemi onaylanan ancak tamamlanmayan alışverişlerde mobil ödeme limit aşımı gerçekleşmiş olabilir. Bazen de onay SMS’ine hatalı dönüş yapılmış olabilir ya da 3 dakika içinde dönülmemiş olunabilir. Bu durumda alışveriş tamamlanmaz.

Vodafone Mobil Ödeme Ayarları Yapma

Mobil ödeme ayarları 3 farklı şekilde yapılabilir. Bunlar;

 1. Vodafone Yanımda uygulamasına cepten ya da bilgisayar üzerinden giriş yapılarak mobil ödeme ayarları değiştirilebilir. 
 2. 542 müşteri hizmetleri aranarak istenilen değişikliklerin yapılması talep edilebilir.
 3. Kısa mesaj servisi kullanılabilir.

Vodafone Mobil Ödeme Kabul Eden Siteler Nedir?

Vodafone mobil ödeme kabul eden yerler yani geçerli olan başlıca siteler; Spotify, Tıkla Gelsin, Play Store ve App Store gibi yerlerden Vodafone mobil ödeme yoluyla alışveriş yapılabilir. Vodafone pay ödeme seçeneği sayesinde sadece cep telefonu numarası kullanılarak online alışveriş hızlı bir şekilde yapılabilir. 

Vodafone Mobil Ödeme Kampanyaları

Vodafone mobil ödeme 1 GB bedava internet kampanyası geçtiğimiz aylarda sona erdi. Bu kampanyanın yerine şu an Spotify, Playstation 5, Zula ve Hepsi Burada kampanyaları vardır. Bu kampanyalarda Spotify harcamalarının %50’si hediye olarak verilmekte, Hepsi Burada’da 10 TL hediye kodu kazanılmakta, Zula’da ilkbahar kasası ve destansı Premium destesi alınabilmekte ve Playstation 5 kazanma fırsatı yakalanmaktadır.

Ayrıca; Vodafone Red aboneleri 4 GB bedava interneti alabilmek için abonelerin, GUNLUK 4 GB yazıp 7000 numarasına mesaj göndermesi gerekir. SMS ile yapılan başvurunun hemen sonrasında hattınıza günlük kullanabileceğiniz 4 GB Vodafone bedava internet tanımlanmaktadır. Vodafone operatörünün Red aboneleri, günlük olarak verilen 4 GB internet kampanyasından ayda 4 kere yararlanabilirler.

Sonuç olarak; Vodafone mobil ödemeyi kullanarak anlaşmalı işletmelerden daha hızlı ve güvenli online alışveriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da diğer ödeme yöntemleri ile harcadığınız zamanın çok daha azıyla ve yalnızca cep telefonu numaranızı kullanarak kısa sürede alıverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu