Vodafone Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama, Öğrenme ve İptali 2023

Vodafone hattınızın taahhüt süresi bittiğinde, mevcut tarifenizi güncel fiyatlar üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz. Saten kampanyanızın bitiminde sms ile bilgilendirme mesajı alırsınız. Taksitli cihaz alımı yaptıysanız kontrat sona erdiğinde borcunuz da biteceğinden; dilerseniz başka tarifelere geçiş yapabilirsiniz.

Vodafone taahhüt öğrenme, cayma bedeli sorgulama, hesaplama ve iptal etme ile ilgili bütün bilgileri öğrenebilirsiniz. Vodafone faturalı hat kullanıcısı olarak taahhüt işlemlerine dair tüm detaylar!

Vodafone Taahhüt Süresi Hesaplama

Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yapıp Tarifem ve Paketlerim kısmından taahhüt kalan zamanı ve hesaplama işlemleri hakkında bilgiler mevcuttur. İsteyenler Vodafone taahhüt süresi ve zamanı hakkında aşağıdaki yöntemleride kullanabilir;

 • Vodafone mağazalarına başvuruda bulunabilirsiniz
 • Vodafone Müşteri Hizmetleri 542 ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Vodafone resmi web adresine giriş yapıp sözleşme ve taahhüt kısmına tıklayarak yapabilirsiniz.

Vodafone Taahhüt İptal Etme

Vodafone taahhütünüzü iptal etmek istiyorsanız, şu yolları izleyebilmeniz mümkün! Sesli ya da yazılı olarak iptal ettirebileceğiniz taahhütünüzü;

 • Vodafone yetkili bayilerine başvuruda bulunup dilekçe yazarak
 • Yazılı dilekçenizi genel merkeze faks çekerek
 • Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayıp sesli komut vererek sonlandırabilirsiniz.

Ayrıca belirtmek gerekir ki; Yapacağınız taahhüt iptal işlemlerinizde kontrat süresince sahip olunan indirimler de iptal edilecek ve faturanıza yansıtılacaktır.

Vodafone Taahhüt Ödeme Nasıl Yapılır?

Vodafone taahhüt ödeme işlemleriniz için birkaç farklı seçeneği kullanabilirsiniz;

 • İlk olarak Vodafone mağazalarına gidip ödemenizi buradan yapabilirsiniz.
 • İnternet bankacılığı yolu ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Vodafone Self Servis ile de taahhüt ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bunun için *7000#’yi tuşlayarak fatura ödeme sayfasına geçiş yapmanız yeterli olacaktır.

Vodafone Cayma Bedeli 2023 Fiyatları Hesaplama

Vodafone cayma bedeli fiyatları, kullandığınız tarife ve taahhütünüze bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kısaca bir örnek ile hesaplamak gerekirse;

 • Farz edelim ki 100 TL’lik bir paketten 80 TL’ye yararlanmak üzere 12 ay taahhüt oluşturdunuz.
 • Bu durumda her ay 20 TL bir indirimden yararlanacaksınız.
 • Nihayetinde, 9 ay kullanım gerçekleştirip taahhütünüzü bozmak istediniz.
 • Yararlandığınız 20 TL’lik indirim bedeli 9×20= 180 TL şeklinde faturanıza yansıtılacaktır.
 • Geriye kalan 3 aylık paket bedeli de 3×80=240 TL şeklinde faturanıza eklenecektir.
 • Bu örneğe göre toplamda 420 TL Vodafone cayma bedeli ödemiş olacaksınız.
 • Ayrıca ilk başta taahhüt oluştururken imzaladığınız sözleşme üzerinde cayma bedelli hakkında sizlere bilgi aktarımı yapılmaktadır.

Vodafone Cayma Bedeli Sorgulama Nasıl Yapılır?

Taahhütünüz ile ilgili Vodafone cayma bedeli sorgulaması gerçekleştirmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Vodafone bayilerine başvuru yaparak bilgi alımı sağlayabilirsiniz.
 • Vodafone Müşteri hizmetleri aracılığı ile bilgi alabilirsiniz.
 • Son olarak Vodafone online işlemler sayfasından sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Taahhüt Bozma Nasıl Yapılır?

Taahhüt bozma işleminizi; Vodafone mağazalarına gidip yazılı dilekçe vererek veya Vodafone Müşteri Hizmetleri 542’i arayıp sesli komut vererek yapabilirsiniz. Online yanımda uygulaması üzerinden tarife taahhütünüzü iptal edemezsiniz. İsteyenler Vodafone müşteri hizmetlerine direk bağlanma konumuzdan müşteri temsilcisi ile hızlıca iletişme geçebilir.

Vodafone Taahhüt Cezası Ne Kadar?

Vodafone taahhüt cezaları kullanılan tarifeye, belirlenen taahhüt süresine ve hat üzerinden alınan cihaz fiyatına göre farklılık göstermektedir. Bu anlamda belirlenen net bir ceza bulunmaktadır. Kısaca; 12 aylık taahhüt ile aldığınız paketi 4. ayında iptal ederseniz, kullanmış olduğunuz 4 ayın kampanyasız fiyatı faturanıza yansır.

Vodafone Paket Değişiminde Cayma Bedeli Ödeniyor mu?

Kontratınız devam ederken Vodafone mevcut tarifenizi değiştirmek için paketinizden az ücretlileri tercih etmemelisiniz. Bu durumda, cayma bedeli ödemeniz gerekecektir. Tarifenizden yüksek bir paket seçimi yaptığınızda ise sadece kullanım hakları ile ilgili ücretler faturanıza yansıtılacaktır.

Vodafone Cayma Bedeli İtirazı Nasıl Yapılır?

Vodafone hattınızın üzerinden alacağınız herhangi bir cihaz için 14 gün süre içerisinde cayma hakkınız bulunmaktadır. 14 gün içinde yapacağınız cayma bedeli işleminize itiraz edebilir ve hiçbir ceza ücreti ödemezsiniz. Bu durumun dışında kalan Vodafone tüm cayma işlemleri için ise belli ceza bedeli ödemeniz gerekmektedir.

Bu ceza bedelleri, kullanım ve Vodafone taahhüt sürenize göre değişişlik gösterecektir. Taahhüt oluştururken önünüze konulan sözleşme içeriğinde, cayma bedeli hakkında fiyat ve gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. Sözleşmeyi imzaladığınız anda tüm bu koşulları kabul etmiş olursunuz. Bu nedenle artık herhangi yasal bir hakkınız kalmamış olur.

Vodafone Cayma Bedeli Ücreti Ne Zaman Ödenmelidir?

Vodafone faturanıza yansıtılan cayma bedeli ücretini, 3 aylık süre içinde ödemeniz gerekmektedir. Bu süre içinde ödeme yapılmadığı takdirde, borcunuza yasal ve faiz işlemleri ile cezai işlem uygulanacaktır. Vodafone tarifeler kategorimize göz atmanızı öneririz.

3 Kişi Katıldı

 1. Eğer Vodafone ile 12 aydan uzun süreli sözleşmeniz varsa neden göstermeksizin cayma hakkınız bulunmaktadır. 12 aya kadar sözleşmeniz varsa cayma bedeli ödersiniz…

  1. Benim 24 aylık sözleşmenin 8 ayı kaldı 16 ayını kullandım 1020 TL cayma bedeli diyor bu soyguncular

 2. Ya ben turktelkoma geçtim vodofonden ve üç ay kaldim faturalı hatta cayma bedeli odenmediginde ne oluyor bi sorun olurmu çünkü gidemiyorum bayıye ve kredi kartida kullanmıyorum acil yardım.😞😞

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu