İş Bankası EFT Saatleri

İş bankası EFT Saatleri EFT, Elektronik Fon Transferi anlamına gelir ve ulusal bankalar arasındaki TL para transferlerine verilen genel isimdir.

EFT işlemi için alıcı adı ve alıcının hesap IBAN bilgilerinin eksiksiz ve doğru girilmesi gerekmektedir. Türkiye’deki hesapların IBAN numaraları 26 haneden oluşmaktadır. Hatalı bir EFT işleminin iadesi, EFT’nin yapıldığı banka tarafından yapılabilir. Ancak, doğru hesaba veya IBAN’a ve doğru alıcıya gönderilen bir EFT’nin iadesi ancak EFT’nin gönderildiği kişi veya kurumun onayı ve izni ile yapılabilir.

İş Bankası’na havale gönderme saatleri nedir öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. İş Bankası da diğer bankalar gibi şubelerden, internet şubelerinden ve ATM’lerden para transferi almaktadır.

Havale gönderme saatlerini İş Bankası’na vermeden önce, havale gönderme saatlerini daha iyi anlamak için havale göndermenin ne olduğu hakkında bilgi verelim.

Havale, banka şubesi veya hesaplar arası para transferi olarak adlandırılır. Bir işlemin havale olabilmesi için vermiş olduğunuz hesap numarasının da İş Bankası’na ait olması gerekmektedir. EFT ve havale işlemleri çoğu zaman birbirine karıştırılmaktadır.

Para transfer zamanını öğrenmek isteyenler EFT zamanı ile birleştirebilir. EFT, bir bankadan diğerine para gönderme işlemine verilen isimdir. İş Bankası’ndan Garanti BBVA, Ziraat veya diğer bankalara İş Bankası dışındaki bir hesaba para göndereceksiniz, bu işleme EFT denir.

Gönderim günün her saatinde, 24 saat içinde yapılabilir ve gönderim için herhangi bir süre sınırı yoktur. İş bankası hesabına para gönderip havaleyi onayladığınızda, tutar anında havale olarak karşı İş bankası hesabına aktarılacaktır. Bankalarda sadece EFT saatleri mevcuttur.

Havale veya EFT saatinin olmamasının ana nedeni, gönderilen hesabın ve adın doğruluğunu teyit etmesidir. Havale onayını verdikten sonra EFT işlemlerinde karşı tarafa geçen personel ödemenin doğruluğunu teyit eder ve eğer hesap adı ve hesap numarası doğru ise para transferi yapılır.

Devir onayı tamamen sizin sorumluluğunuzda olduğundan, onay verdiğiniz anda devir gerçekleşecektir.

Türkiye İş Bankası müşterilerinin çoğu İş Bankası EFT saatlerinin 2023 verilerini merak ediyor. Sizler için biraz araştırma yaptık ve İş Bankası EFT transfer saatlerini ve kapanış saatini sizlere sunduk. EFT (elektronik fon transferi), bir bankadan diğerine yapılan para transferi işlemlerine verilen isimdir. EFT genellikle havale ile karıştırılır ve bu karışıklığı gidermek için aşağıda bir örnek oluşturduk;

2023 yılında İş Bankası EFT saatleri Pazartesiden Cumaya 09:00-17:00 saatleri arasında yapılabilmektedir. Saat 16:00’dan sonra yapılan EFT işlemlerinde “geç EFT” işlem ücreti alınır. İş Bankası internet şubesini veya mobil şube olan İşCep’i kullanarak daha uygun komisyon oranı ile paranızı gönderebilirsiniz. Ayrıca İş Bankası şubelerinden veya müşteri hizmetlerinden gönderilen EFT işlemlerindeki yüksek komisyon tutarını da not edin.

İş Bankası Eft Ücreti

İş Bankası’ndan 2023 yılında yapılacak EFT işlemleri için aşağıdaki ücret listesi geçerlidir. Aşağıda belirtilen EFT ücretleri internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılacak EFT işlemleri için geçerlidir.

  • 1000 TL’ye kadar EFT işlemleri için: 1,14 TL
  • 1.001 TL ile 50.000 TL arası EFT işlemleri: 2.29 TL
  • 50,001 TL ve üzeri EFT işlemlerinde: 28,65 TL EFT ücreti alınır.

EFT Ne Zaman Yatırılır?

İş Bankası’ndan yapılan EFT işlemleri, iş günlerinde ve EFT saatleri içinde yapılması halinde 5 ila 30 dakika içerisinde gişe hesabına geçecektir.

İş Bankası hesabınızdan yapacağınız EFT işlemlerinin iş günü içerisinde ve yukarıda belirtilen saatler içerisinde yapılması durumunda karşı banka hesabına havale işlemi 5 ile 30 dakika arasında sürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu