Instagram Gizli Hesap Görme, Profil Bakma ve Story İzleme 2023

Instagram gizli hesapları görme, kapalı profiller bakma ve paylaşılan story yani hikayeleri izleme yöntemleri ve uygulamaları 2023 yılında en güncel şekilde detaylara yer verilmiştir. Dijital dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’ı ülkemizde 38 milyona yakın kişi kullanmaktadır.

Tüm dünyadaki Instagram kullanıcı sayılarına bakıldığında Türkiye 6. sırada yer alır. Facebook ve Twitter’a göre çok daha popüler olan Instagram’la ilgili en çok merak edilen konuların başında gizli hesapların, paylaşılan storyler ve gizli profillerin nasıl görüntüleneceği gelir.

Instagram’da Gizli Hesapları Görme Uygulamaları 2023

Instagram’da profilinizi istediğiniz zaman gizli yapabilir ve sizi takip etmeyen kişilerin profilinizi görmesini engelleyebilirsiniz. Takipçiniz olmayan kişiler paylaştığınız fotoğrafları, videoları ve iletileri göremez. Ancak bazı uygulamalar yoluyla bu duvar aşılabilir. Takip etmediğiniz ancak fotoğraflarını, videolarını ve hikayelerini merak ettiğiniz kişilerin paylaşımlarına bazı uygulamalar yoluyla erişebilirsiniz. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılanları şu şekildedir;

 • Lili
 • Postegro
 • Bestwhozi
 • Ghosty
 • SCOUT
 • Private Profile View
 • IGLookup

Instagram gizli ya da kapalı hesapları görebilmek için en çok indirilen ve kullanılan uygulamalar Lili, Postegro, Bestwhozi ve Ghosty yazılımlarıdır. Bu programları cep telefonunuza indirerek takip etmediğiniz fakat ne paylaştığını görmek istediğiniz kişilerin fotoğraflarına, videolarına ve hikayelerine göz atabilirsiniz.

LiLi Instagram Kapalı Profile Bakma

Instagram’da gizli hesapları görüntüleme uygulamalarından biri olan LiLi, havuz mantığında çalışır. Görüntülemek istediğiniz kişinin 500’den az takipçisi varsa profili gösterme ihtimali %99’lara kadar çıkabilir. Uygulamanın bu kadar yüksek yüzde ile çalışmasındaki mantık, eskiden Play Store’dan indirilebiliyor olmasından kaynaklıdır. Pek çok kişi bu uygulamayı veri ihlali yaptığını bilmeden indirdi. Bu açık fark edildikten sonra uygulama Play Store’dan kaldırıldı. 

LiLi uygulamasını APK olarak indirdikten ve kurduktan sonra profilini görmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmanız yeterlidir. Bu uygulamaya Instagram hesabınızdan giriş yapabilirsiniz. Ancak uygulamaya Instagram’dan girebilmek için takipçi sayınızın en az 50 kişi olması gerekir. Uygulamayı telefonunuza indirdikten ve kurulum aşamasını tamamladıktan sonra ilk açılan pencerede “Who Looked Me?”, “Store”, “Privacy Policy”, “Terms of Service”, “Rate Us” ve “Log Out” seçenekleri görünecektir. 

 • Who looked me?: Profilinize kimlerin baktığını ifade eder. Bu özelliği kullanabilmeniz için belli bir ücret ödemeniz gerekir.
 • Store: Bu kısmı kullanarak Instagram profilinizi uygulamadan gizleyebilir, reklamları kaldırabilir ve sınırsız sayıda profili görüntüleyebilirsiniz. 

Diğer seçenekler gizlilik politikası, kullanım koşulları, uygulamayı oyla ve çıkış butonlarıdır. Görüntülemek istediğiniz gizli profile erişebilmek için sağ üstte yer alan arama butonuna tıklamalı ve hesabın adını yazmalısınız. Eğer “kullanıcının gönderilerini görüntüleyemiyoruz” şeklinde bir uyarı alırsanız bunun anlamı, aradığınız kişi ve hiçbir takipçisi LiLi uygulamasını hiç indirmemiş demektir.

Lili uygulamasını indirirken bir hata mesajı alırsanız telefonunuzu kapatıp açmayı deneyin. Eğer önceden bu uygulamayı kullandıysanız eski sürümü silmemiş olabilirsiniz. Bu da uygulamanın düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyecektir.

Uygulamayı açtığınızda her gün 4 gizli profili ücretsiz olarak görmenize izin verilir. Bunun haricinde sınırsız sayıda profil görebilmek, uygulamayı reklamsız kullanabilmek ve profilinizi uygulama içinde görünmez yapabilmek için belirlenen ücretleri ödemeniz gerekir. Ücretler farklı paketlere göre değişmekte olup 1,99 dolar ile 29,99 dolar arasında değişebilir.

Postegro Uygulaması

Havuz mantığıyla çalışan başka bir Instagram gizli profilleri görme uygulaması da Postegro’dur. Havuz mantığının anlamı şudur: Bir uygulamaya Instagram hesabınızla giriş yapınca hem sizin profiliniz hem de takip ettiğiniz kişilerin profilleri uygulamanın sunucusuna depolanır.

Postegro’yu indirdiğinizde, görüntülemeye çalıştığınız gizli profillerin takipçilerinden herhangi biri de Postegro uygulamasını indirmiş ve kullanmışsa, bu durumda gizli profili görüntüleme şansınız daha fazla olacaktır. Ancak görüntülemeye çalıştığınız kişi ve onun takipçilerinden hiçbiri önceden Postegro uygulamasını indirmemiş ve kullanmamışsa bu durumda profili görme şansınız yok denecek kadar azdır.

Aynı şekilde sizin profiliniz gizli ise ve bu uygulamayı indirmişseniz, sizi veya takipçilerinizden herhangi bir gizli profili merak eden kişi de Postegro’yu indirerek bilgilerinize erişebilir.

Bestwhozi Uygulaması

Bestwhozi uygulamasını kullanarak gizli Instagram hesaplarını görebilir, özel profillere anında ulaşabilir, videoları, gönderileri ve hikayeleri tek bir tıkla indirebilirsiniz. Kimse fark etmeden Instagram hikayelerini izleyebilir, gizli profilleri inceleyebilir, profilinize bakanları anlık olarak görebilir ve takipten çıkan kişilerin kim olduklarını görebilirsiniz.

 • Bestwhozi uygulamasını özel hesapları görüntüleyebilmek için tam erişime sahip olursunuz.
 • Profil fotoğraflarını tam boyutlu olarak görebileceğiniz gibi telefonunuza da indirebilirsiniz.
 • Fotoğraf ve videoları indirerek istediğiniz zaman seyredebilirsiniz. 

Ghosty Instagram Gizli Hesap Görme

Ghosty uygulamasını telefonunuza indirerek kapalı Instagram profillerine ve bu hesapların tüm paylaşımlarına bakabilirsiniz. Instagram’daki herhangi bir hesabı, onu takip etmeye gerek kalmadan Ghosty uygulamasıyla görebilirsiniz. Bu tür hesapların tüm paylaşımlarına o hesapla arkadaş olmadan erişebilirsiniz. 

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra görüntülemek istediğiniz tüm hesaplardaki videoları ve fotoğrafları telefonunuza kaydedebilirsiniz. Ayrıca bu hesapların kimleri takip ettiğini ve kimlerin bu hesabı takip ettiğini de öğrenebilirsiniz.

Ghosty yazılımının kurulumunu tamamladıktan sonra Instagram hesabınızla uygulamaya giriş yapmanız gerekir. Büyüteç sembolüne tıkladıktan sonra aradığınız profilin kullanıcı ismini girin. Aradığınız kişi ve onun takipçilerinden herhangi biri Ghosty yazılımını önceden kullanmışsa profili gizli olsa bile onu rahatça görüntüleyebilirsiniz.

Instagram’da Kapalı Hesapları Görme Siteleri

Instagram gizli hesapları görme sitesi olarak en popüler olanları iglookup.com ve bestwhozi.com siteleridir. Diğer Instagram kapalı profilleri gösteren siteler genellikle reklam yayınlamak için açılırlar. Siz reklamlara tıkladığınızda tıklama ve görüntüleme başına ücret alırlar. Kapalı hesaplardaki paylaşımları görebilmek için yukarıda bir takım uygulamalardan bahsettik.

Bu uygulamaların sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için hesabını merak ettiğiniz kişinin de önceden o uygulamayı indirmesi gerekir. Takipleşme olmadan kapalı hesaplardaki bilgilere erişim sağlayabilmek için uygulamanın internet sitesinden yazılım telefona indirilmiş olmalıdır. 

Ücretsiz Instagram’da Kapalı Hesapları Görme

Instagram kapalı hesapları görmek için yukarıda bahsettiğimiz programlar için LiLi ve Postegro uygulamaları ücretli, Bestwhozi ve Ghosty programları ücretsizdir. LiLi ve Postegro uygulamalarını ücretsiz olarak kullanmaya karar verirseniz pek çok özelliğin pasif olduğunu göreceksiniz. 

Sahte Hesap ile Instagram’da Gizli Hesapları Görmek

Gizli bir Instagram hesabını görmek istiyorsanız ve o hesap kendisini izlediğini bilmesin istiyorsanız bu durumda sahte bir hesap açmanız gerekir. Diğer bir deyişle fake hesap açarak gizli hesapları kolayca izleyebilirsiniz. Sahte hesabınızda başka bilgiler kullanmalı ve kendi kimliğinizi ele vermemelisiniz. Fake hesap açarken nasıl bir profil oluşturacağınıza karar vermeniz gerekir. Kendisine fark ettirmeden izlemek istediğiniz hesabın dikkatini çekecek fakat siz olduğunuzu ele vermeyecek bir profil oluşturmalısınız. 

Gizli hesap sahibinin nelerden hoşlandığını, nelere ilgi gösterdiğini ya da neleri beğenmediğini bilirseniz işiniz daha da kolaylaşır. Onun hoşuna gidecek, ilgisini çekecek ve beğenisini kazanacak bir profil oluşturabilirsiniz. İnandırıcı olmak için profilinizde mutlaka paylaşımlar yapmanız gerekir. Eğer hiçbir paylaşım yapmazsanız bu durumda hemen fark edilirsiniz ve fake olduğunuz çok belli olur.

Instagram Gizlice Story İzleme Yöntemleri

Instagram gizli hesapların paylaştığı storyler, videolar, fotoğraflar ya da diğer iletiler herkesin görebileceği şekilde değildir. Karşılıklı takipleşme yoksa hiçbir gönderiyi göremediğiniz gibi o kişinin takipçilerini ya da takip ettiği kişileri de göremezsiniz. Merak ettiğiniz hesaptaki storileri gizlice izlemek için aşağıdaki mobil uygulamaları kullanabilirsiniz;

 • Gizlice Instagram Story Reels
 • InStory – Instagram için Gizli Hikaye
 • SilentStory
 • BlindStory

Uygulamaları telefonunuza indirdikten sonra Instagram hesabınızla giriş yapmalı ve aradığınız kullanıcının kullanıcı adını uygulamaya yazmalısınız. Mobil izleme uygulamalarını kullanırken asıl hesabınız yerine sahte bir hesap açmanız önerilir. Bunun sebebi, sizin bilgilerinizin de uygulamanın veri tabanına işlenme olasılığıdır.

Sonuç olarak Instagram’da gizli profilleri ve hesapları görüntülemek sanıldığı kadar zor değildir. Gerekli tedbirleri aldığınız takdirde izinizi belli etmeden merak ettiğiniz hesaplarda paylaşılan hikayeleri, videoları, fotoğrafları ve iletileri görmeniz mümkündür.

Instagram Gizli Profil Hikayeleri Görme

Instagram’da gizli profillerin hikayelerini görebilmek için birkaç yöntem vardır. Bunlardan biri hesaba takip isteği göndermektir. Eğer gizli profil hesabı isteğinizi kabul ederse hiç sorun yaşamadan tüm hikayelerini izleyebilirsiniz. Ancak takip isteğiniz kabul edilmezse bu durumda diğer yöntemleri denemeniz gerekir.

Bu yöntemlerden biri de mobil uygulamalardır. Yukarıda bahsettiğimiz, ücretli ya da ücretsiz olarak kullanılabilen uygulamalardan istediğinizi seçerek deneyebilirsiniz. 

Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir?

Instagram profilinizde paylaştığınız videoları, fotoğrafları ve hikayeleri yalnızca takipçilerinizin görmesini isteyebilirsiniz. Sizi takip etmeyen kişilerin bu paylaşımlara erişmesini istemeyebilirsiniz. Bu durumda hesabınızı gizlemeniz gerekir. Hesap gizliliğini aktifleştirmek için sırayla şu adımları uygulamalısınız;

 • Instagram’a giriş yapın ve sağ alt kısımda yer alan profil resminize tıklayın.
 • Sağ üstte yer alan üç çizgiye tıklayın.
 • Açılan sayfayı aşağı kaydırın ve Ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Gizlilik sekmesine tıklayın. Hesap Gizliliği sayfasındaki “Gizli Hesap” butonunu aktifleştirin.

Artık hesabınız gizlidir. Size takip isteği gönderen kişilerin isteklerini kabul ettiğinizde gönderileriniz görünür hale gelir. Bunun dışında yalnızca takipçilerinize açık olarak paylaşım yaparsınız.

Android ve iOS Cihazlarda Instagram Hesabı Gizleme

Android cihazlarda;

 • İlk olarak profilinizi açın.
 • Profil sayfasında sağ üst kısımda bulunan üç noktalı yere tıklayın.
 • Seçenekler bölümünü açın ve “Gizli Hesap” sekmesini aktifleştirin.
 • “Tamam” butonuna basın.

iOS cihazlarda;

 • İlk olarak profilinize girin.
 • Daha sonra sağ üst kısımdaki çark ikonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada “Hesap” sekmesini açın.
 • “Gizli Hesap” bölümünü aktifleştirin.

Instagram Gizli Profil Görme Uygulamaları Güvenilir mi?

App Store ve Google Play Store üzerinden paylaşılan pek çok uygulama vardır. Bu uygulamaları indirerek gizli Instagram hesaplarını, onları takip etmeden inceleyebilirsiniz. Ancak Instagram platformu, bu tip uygulamaları tespit ettiğinde uygulamanın kullanılamaz hale gelmesini sağlayabilir. Bunun nedeni gizlilik ilkelerinin ihlal edildiğini düşünmesidir.

Bu sebeple saydığımız uygulamaların güvenli ve işe yaradığı konusunda garanti verilmesi mümkün değildir. Ayrıca bu uygulamaları açarken Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğiniz için sizin bilgileriniz de uygulamanın veri tabanına işlenir. Bunun anlamı tahmin edebileceğiniz gibi kişisel bilgilerinize bir başkasının erişebileceği ihtimalidir. 

Gizli hesap görüntüleme uygulamalarını kullanmadan önce mutlaka sahte bir hesap ile uygulamayı denemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu uygulamalar kişisel bilgilerinizi kaydedebilir ve adınıza paylaşım yapabilir. Eğer uygulamayı yüklemek zorunda kalırsanız ana hesabınızı değil fake hesabınızı kullanın.

2 Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu