Twitter Çekilişi Nedir? Nasıl Yapılır?

Konu Başlıkları

Çekiliş yapmak, uygulamalarda takipçi sayısını arttırma için kullanılan bir yöntemedir. Twitter çekilişi nedir, nasıl yapılır öğrenmek için makalemizi okumalısınız.

Twitter çekilişi nedir? sorusu bu konu hakkında bilgi edinmek isteyenlerin yanıtını merak ettiği sorular arasındadır. Twitter, günümüzde oldukça popüler bir platformdur. Oldukça popüler olması sebebi ile birçok kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Twitter’da da kullanıcılar birçok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi çekilişler düzenleyebilmektedirler. Peki, Twitter çekilişleri nasıl yapılır? Öncellikle bu çekilişleri gerçekleştirebilmek için birden fazla yol olduğunu bilmelisiniz.

Twitter çekilişi, maddi kazanç sağlama amacıyla yapılabilmektedir. Peki, bu ne demektir. Eğer bir Twitter işletme hesabına sahipseniz bu hesabın maddi kazanç sağlaması ve işletmenin tanınabilmesi için fazla sayıda takipçiye ihtiyacınız olacaktır. Bu fazla sayıda takipçiyi elde edebilmek için de farklı çekilişler düzenleyerek takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Twitter Çekilişi Nasıl Yapılır?

Twitter çekilişi yaparak takipçi sayısını arttırmak isteyenler “Twitter çekilişi nasıl yapılır? sorusuna cevap aramaktadırlar. Öncelikle birden fazla çekiliş yapma türleri vardır. Twitter çekiliş türleri şöyledir;

  • Retweet yap ve takip et: Takipçi sayısının büyümesi ve marka tanıtımı sağlanması için kullanılan çekiliş türlerindendir.
  • Siteye yönlendiren çekiliş: Eğer çekilişteki amacınız web sitesinin ziyaret edilmesini sağlamaksa bu çekiliş çeşidini kullanabilirsiniz.
  • Yorum yapma: Bu çekiliş türünde çekilişe katılanlardan takip veya beğeni talebinde bulunmaz. Kullanıcıların yorum yaparak görünümü arttırması sağlanır.

Twitter’da bir çekiliş başlatmak için öncelikle çekiliş hediyesini, kullanıcıların sağlaması gereken şartları belirleyerek bir çekiliş gönderisi oluşturarak paylaşım yapmalısınız. Bu paylaşımda çekilişiniz için bir süre de belirlemelisiniz. Paylaşımınızın katılımcılara ulaşmasından sonra çekiliş süresinin tamamlanmasını beklemeniz gerekmektedir. Daha sonra Twitter’da çekiliş yapma için kullanılan uygulamaya girip hesap bilgileri ile giriş yapılmalıdır. Daha sonra çekilişi düzenle seçeneğini seçmelisiniz. Çekiliş kısa süre içerisinde gerçekleştirilir ve de bir asil kazanan bir de dört yedek kazanan belirlenir. Bu sonuçlar yine Twitter üzerinden yayınlanır ve bu şekilde katılımcılara ulaşım sağlanır. Asil kazanana ulaşılamaması durumunda dört yedek kazanan ulaşılmaya çalışılmalıdır. Tüm bu işlemler Twitter çekilişinde uygulanması zorunlu işlemlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu