İnstagram Hesabının Kime Ait Olduğunu Bulma

Günlük yaşamda oldukça yer eden instagram uygulmasına talep günden güne artıyor. Bizde yazımızda instagram hesabının kime ait olduğunu bulma başlıklı konuyu ele alalım.

İnstagram hesabının kime ait olduğunu bulma sorunu son günlerde oldukça sık rastlanan bir durumdur. Fake hesap denilen sahte hesapların yaygınlaşması bu sorunu derinleştiren noktalardan biridir. Birçok anonim hesabın türemesi güvenilir instagram kullanımını zorlaştırmaktadır. Bizde yazımızda instagram hesabının kime ait olduğu nasıl bulunur? Bu konuyu ele alalım.

İnstagram Hesabının Kime Ait Olduğu Nasıl Bulunur?

Son zamanların konularından biri olan instagram hesabının kime olduğu konusu birçok soru işaretini beraberinde getirir. Öncelikle instagram hesabın açmada sahte bilgilerin kullanılmasına instagram yeterli çözüm üretememektedir. Buda birçok sahte hesabın başkalarını taciz etmesini kolaylaştırmaktadır.

İnstagram uygulaması genel anlamda güvenlik politikasını uygulasa da yine de birçok sahte hesap kol gezmektedir. Kendi hesabından takip edemedikleri kimseleri sahte hesaptan takip etmek en sık görülen davranışlardır. Bazen bu durum taciz, bilgilerin taklit edilmesine kadar gider. Kendini bu anlamda güvende hissetmeyen pek çok kimse instagram hesabının kime ait olduğunu bulma konusunda araştırmalara giriyor. Bizde yazımızın devamında instagram hesabının kime ait olduğunu bulma yöntemlerini ele alalım.

İnstagram Hesabının Kime Ait Olduğunu Bulma Yöntemleri

İnstagramda fake hesap bulunabilir mi sorununda ilk çözüm instagram giriş sayfasına giriş yapmaktır. Ekrana gelen giriş sayfasında şifremi unuttum seçeneği bulunur. Ardından ekranda kullanıcı adı yer alacaktır. Buraya şüphelendiğiniz hesapta bulunan adı girmeniz gerekir. Sonrasında şifre yenileme amacıyla bu kullanıcı adına bağlantı gittiğine dair bir mesaj gelir. Bu mesajda kullanıcının mail adresinin tamamı görünmese de bazıları görünür. Bunlara bakarak tahmin etmek mümkündür. Fakat çoğu durumlarda kendi şahıslarına ait olmayan bilgilerle açılan mail adresleri üzerinden instagram uygulamasına kayıt yapılıyor.

Bir diğer fake hesap bulma yöntemi ise instagram hesap bulma uygulamasıdır. Bu uygulamaların verecekleri talimatlar doğrultusunda şüphelenilen hesaplar bulunabilir. Fakat bu yöntem çoğunlukla güvenlik sorunlarından işleyemeyebiliyor. Bu yüzden rahatsız olunan hesaplar şikayet yoluyla kısıtlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu