Shiba Coin Nedir? Shiba Coin Geleceği 2023

Shiba Coin kripto para piyasasında aynı zamanda Shiba Token ismi ile bilinmektedir. Ryoshi isimli anonim bir kişi tarafından oluşturulan ve merkeziyetsizliği ön planda tutan bu kripto para birimi Ağustos o tarihinde kripto para borsalarında yerini almıştır.

“Doge Killer”  ismi ile nitelendirilen bu kripto para birimi DogeCoin’den sonra piyasalarda yerini almıştır. Mayıs 2023 tarihinde ise 6 milyar dolar üzerinde arza sahip olması ile popüler bir coin olarak yerini almıştır.

Shiba Coin grafiklerine baktığımızda ise Elon Musk bir tweet attığı andan itibaren yükselişe geçiyor ve kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından tekrar alınıyor. Bu kripto para birimi blockchain zincir teknolojisinin ve topluluğunun gücünden yararlanarak ciddi bir oluşum olduğunu ispatlamıştır.

Shiba Coin Hakkında Bilinmeyenler

 • Shiba INU isim olarak  aynı zamanda Japon Köpeği cinsidir. Bir köpek cinsinden esinlenerek oluşturulan bu proje kripto para piyasasında “meme token” ve “şaka token” isimleri ile popülerliğini sağlamıştır.
 • 2013 tarihinde ortaya çıkmıştır.
 • Shiba INU coin “merkeziyetsiz topluluk kurma deneyi” olarak tanımlanmaktadır.
 • Shib Coin kurucusu tarafından LEASH isimli bir kripto para birimi SHİB ekosistemine dahil edilmiştir. Leash Token’ın diğer ismi ise Doge Killer (Doge öldürücü)’dir.
 • Shiba kurucuları, sıfırdan ve hiçlikten birşeyler yarattıklarını vurgulayarak Shiba INU Coin’in ne denli farklı olduğunu vurguluyorlar.
 • Shiba INU Coin, şu an NFT piyasasında köpek temalı birbirinden mükemmel NFT üreten sanatçıları destekleyerek güçlenmeyi arzuluyor.
 • Shiba Coin (SHİB)’in en yüksek fiyatı ise 0,00004445 dolardır. 24 Ekim 2023 tarihinde ise Dünya genelinde toplam arzının 395.780.000.000.000 SHİB olduğu tespit edilmiştir.
 • Shib Coin projesinin diğer altcoinlerden farkı ise pazarlama stratejisidir. Shib coin bazı aldığı bazı ücretleri bağış olarak bazı vakıflara vermiştir.
 • Shib token toplam arzının yarısı Ethereum (ETH)’ın yaratıcısının cüzdanına gönderildiği bilinmektedir.
 • Shib Coin’in bir kısmı ise Hindistan’a bağış olarak verilmiştir. Hindistan COVİD-19 döneminde maddi olarak zorlandığından ötürü bu yardım fonu verilmiştir.

Shiba Coin Geleceği

Shiba Coin 2023 tarihinde grafiğine bakacak olursak en yüksek fiyat rekorunu 27 ekim 2023 tarihinde kırdığını söyleyebiliriz. 27 ekim 2023 tarihinde fiyatı ise 0.000008071 dolar kayıtlara geçmiştir. Parabolik artışları ile dikkatleri üzerine çeken shiba coin’de işlem yaparken tekrardan dikkat etmeniz gerektiğini vurgulamamızda fayda var. Fibonacci dizisine göre shiba coinin direnç seviyesi ise 000079 olarak belirlenmiştir.

2023 tarihinde Mayıs ayıntan itibaren yükseliş gösteren shiba coin için “meme sezonu” yaşandığını açıkça belirtebiliriz. Kripto para uzmanları ve analistleri tarafından Shiba Inu projesi ile alakalı olumlu değerlendirmeler mevcuttur.

Shiba Coin Kurucusu

2020 tarihinin Ağustos ayında Dogecoin’e alternatif olarak geliştirilen Shiba Coin’in kurucusu Ryoshi lakabı ile gezinen bir kişidir. Gerçek kimliği henüz açıklanamayan Ryoshi ile alakalı kesin ve net bilgiler bulunmamaktadır. Ryoshi lakabı ile internette dolanan kurucu, Medium ve Twitter sayfalarından ara sıra paylaşımlarda bulunuyor.

Ryoshi kendisini merak edenler hakkında şöyle bir açıklamada bulunarak gizliliğini koruduğunu açıkça beyan etmiştir:

“Başından beri söylüyorum: Ben hiç kimseyim ve önemli biri değilim. ‘Kimliğimi’ açığa çıkarma çabaları başarılı olsa bile sonuç hiç etkileyici olmaz. Ben sadece klavyenin tuşlarına basıyorum ve kolaylıkla yerim değişebilir. Ben Ryoshi’yim.”

Shiba Coin’in kurucusuna göre SHIB Token 1 cent değerine kadar ilerleyebilir. Bu süreç içerisinde ise Dogecoin’i geride bırakacağı tahmin ediliyor. Shib coin arttığında dogecoin düşüşe geçiyor ve bu tez doğrultusunda shib coin dogecoin’den önde olduğu kanıtlanmış vaziyettedir.

Shib Coin dünya genelinde birçok geliştirici tarafından halen daha geliştirilmektedir. Shib Army (Shib Ordusu) isimli bir grup tarafından bu coin sürekli olarak farklı reklamlar ile desteklenmektedir.

SHIB Coin Nereden Ve Nasıl Alınır?

Shib Coin (SHIB) global birçok kripto para borsasında listelenmektedir. İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinde SHIB INU Spot işleminini hizmet olarak kullanıcılara vermektedir. İşte Shiba Coin (SHIB) listelendiği bazı kripto para borsaları

 • Binance
 • Coinbase
 •  OKeX
 • KuCOin
 • Gate.iO
 • Bitfinex
 • ZebPay
 • Huobi Global
 • Paribu
 • BtcTurk

ve sayamadığımız bazı kripto para borsalarında milyonlarca insan shiba coini rahat bir şekilde alıp satabilmektedir.

Shiba coin Türkiye’de popülerliğini sağlamış durumda. Dünyada ise birçok  yatırımcı SHIB coin elinde tutuyor. Merkeziyetsiz kripto para borsalarından olan Pancakeswap geçen sene shib coini listelemiştir. Bu proje tamamen merkeziyetsizdir, kripto para borsasında pozitif bakış açısını insanlara sağlamayı başarmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu