Evde Yapılacak Paketleme İşleri Nelerdir?

Son zamanlarda Türkiye’de ek iş noktasında birçok iş bulunmaktadır bunlardan birisi de evde paketleme işidir. Bu yazımızda evde paketleme işi veren firmaları ele alacağız.

Evde paketleme işi veren firmalar birden fazladır. Hiçbir zorluğu bulunmayan bu işte boş zamanlarınızı kazanca çevirme şansına erişeceksiniz. Özellikle ortalama nüfusa sahip bölgelerde tercihe edilen bu iş sayesinde kazançlarınızı da iki katına çıkarma şansına erişeceksiniz.

Tek yapmanız gereken evde paketleme işi veren firmaları tercih ederek çerez paketlemeden tutun da mum paketlemeye kadar birçok alanda paketleme işi sunulmaktadır. Siz de evde paketleme işi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Evde Hangi Paketleme İşleri Yapılır?

Evde paketleme işi veren birden fazla firma bulunmaktadır burada aynı zamanda seçenekler konusunda fazlaca tercih edilmektedir. Burada size birkaç farklı iş sunmakla beraber aynı zamanda işi yapıp yapmaman konusunda sizleri diretmezler yani evde paketleme işi yapmak isteyenler için birden fazla avantaj sunmaktadırlar.

Bu iş için büyükşehirler ilk sırada olmak üzere Artvin, Kocaeli, Bartın, Zonguldak, Tekirdağ, Çanakkale, Kütahya, Niğde, Bolu, Sinop başta olmak üzere daha birçok şehirde evde paketleme işi yapılmaktadır.

Evde Paketleme İşi ile Neler Yapabilirim

Birçok kişi tarafından tercih edilen evde paketleme işi daha çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bu işte yapacağınız işler şu şekildedir;

 • Evde sabun paketleme yapma işi
 • Evde kürdan paketleme işi
 • Evde kına paketi yapma işi
 • Evde nikah şekeri paketleme işi
 • Plastik bardak paketleme işi
 • Evde telefon kabı paketleme işi
 • Evde çorap paketleme işi
 • Evde mandal paketleme işi
 • Evde çay paketleme işi
 • Evde pipet paketleme işi
 • Küpe arkası paketleme işi
 • Evde yara bandı paketleme işi

Yukarda verilen tüm malzemeler paketleme olmazsa satılmayan ürünlerdir. Çünkü bu ürünler hem hassas özelliği ile hem de sağlık açısından paketleme şartı konulmuştur. Bu nedenle mutlaka paketlenmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda bu evde yapılacak ek işler olarak tercih edilen bu işlerde birçok açıdan kolay evde paketleme işleridir. Örneğin evde kürdan paketleme işlerini daha çok kürdan üretimi yapan firmalar sunmaktadır. Yani böyle bir işi evde kürdan paketleme işini almak için üretim yapan firmaları tercih etmeniz gerekir.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Hangileridir?

Evde paketleme işi sunan firmalar aşağıda verilmiştir. Siz de bu firmalardan birisini tercih ederek evde paketleme işi yapabilirsiniz. Bu firmalar daha çok tekstil atölyeleri, Kimya Sanayi fabrikaları, Plastik üretimi yapan fabrikalar, bunun yanı sıra bu alanla ilgili olan dükkan ve esnaflar, bunun yanı sıra yedek parça üretimi yapan fabrika tarzı yerler, aynı zamanda zeytinyağı fabrikaları, tütün fabrikaları gibi iş yerleridir.

Evde Paketleme İşi Almak İçin Ne Yapmam Gerekir?

Evde paketleme işi için öncelikle yapmanız gerekenler paketleme işinin gerektiği alanlara göz atmanız gerektiğidir. Genelde çoğu kişi bu iş için internette araştırma yapmadan başlamak ister fakat evde paketleme işi için öncelikle iyi bir araştırma yapmak gerekir. Aynı zamanda evde paketleme işi için evinizde bir alan oluşturmalısınız. Ardından bu işi yapan bir tanıdığınız ve benzeri kimse varsa mutlaka ondan yardım alınır.

Ayrıca evde paketleme işi sunan hediyelik eşyalar ve düğün salonları ve organizasyon şirketleri ile de iletişime geçerek böyle bir işin mevcut olup olmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Siz de evde paketleme işi veren firmaları çevrenizden öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu