Dogecoin (DOGE) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Kripto paralar tüm dünyada hızla yayılmaktadır. Kripto paralar içerisinde DOGE ise oldukça tercih edilmektedir. Peki, Dogecoin(DOGE) Nedir, nasıl alınır, nasıl gönderilir?

Dogecoin(DOGE) Nedir, nasıl alınır, nasıl gönderilir? Sorusu piyasayı takip eden ve etmek isteyen kişiler için oldukça önemlidir. Kripto para, şifreleme kullanılarak değişim aracı olarak tasarlanmış dijital ve sanal paradır. Kripto para almak isteyen kişiler kripto para güvenli midir?  sorusunun cevabına önem vermektedir. Evet kripto paralar güvenlidir çünkü merkezi bir otorite tarafından yönetilmemektedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken kripto para alınacak sitelerin iyi araştırılması gerektiğidir.

Dogecoin, dünya çapına işlem gören ve oldukça popüler olan bir kripto para birimi olarak tanımlanabilir. DOGE, 2013 yılında ABD’de ortaya çıkmıştır. Shiba Inu cinsi köpekten esinlenerek tasarlanmış bir logoya sahip olup, aya doğru ise sloganıdır.

Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınabilir?

Dogecoin (DOGE) nasıl alınır sorusunun cevabı sanıldığı kadar zor veya karışık değildir. DOGE sahibi olabilmek için, platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığında satın almaktır. PARIBU, BINANCE, bitlo gibi platformlar mevcuttur. Dogecoin fiyatı piyasada ki arz- talep ilişkisine bağlı olarak değişmektedir.

DOGE satın almak için bu işlemler için oluşturulan, kripto para borsalarına kimlik bilgileri ile kayıt olmak yani hesap oluşturmak gerekmektedir. Sonrasında ise sistemde bulunan ödeme seçeneklerinden hesaba para aktarımı yapılabilir. Hesaba para aktarımı; EFT, havale veya Papara ile yapılabilir. Para aktarımı yapıldıktan sonra, aktarılan para ile DOGE satın alınabilir.

Kripto para piyasası oldukça hareketlidir. Bu yüzden piyasayı iyi takip etmek ve grafik analizi yapmak gerekmektedir. Aksi takdirde kişiler kâr etmek isterken, zarar edebilirler.

Dogecoin (DOGE) Nasıl Kullanılır?

Dogecoin (DOGE) nasıl kullanılabilir sorusunun cevabı için öncelikle, sanal cüzdan oluşturulması gerektiği bilinmelidir. Bu cüzdan ile kripto para takası, transfer işlemi ve alışveriş yapılabilir. Nakit olarak kullanmak için ise borsa üzerinden satışı yapılabilmektedir.

Dogecoın madenciliği yapılırken blok süresi ve ödül yönleri ile diğer kripto paralardan farklıdır. Ayrıca diğer kripto paralarda sınırlama varken, Dogecoin için böyle bir sınırlama söz konusu değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu