Tether (USDT) Nedir? Nasıl Alınır? Nasıl Gönderilir?

Tether nedir sorusuna tam bir cevap vermek gerektiğinde dünyanın en sık kullanılan stabilcoinidir demek yanlış olmayacaktır.

Tether nedir? Tether en geniş anlamıyla ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoindir. Kripto paralar içerisinde son zamanlar hemen hemen en sık kullanılan yani en popüler kripto para olarak varlık göstermektedir. Kripto paralar sanal bir ortamda yatırım yapabileceğiniz sanal paralardır. Bu anlamda Tether’de bunlardan biridir.

USDT nedir? Kısaltılması USDT olan Tether tamamen Amerikan dolarına bağlı olarak değer kazanmakta ya da kaybetmektedir. Bu kadar çabuk popüler olmasının da en temel sebeplerinden biri budur. Yani bir bakıma Tether Amerikan dolarının kripto para şekli olarak da adlandırılabilir.

Tether Nasıl Alınır?

Tether kripto parasını alabileceğiniz birden fazla alan bulunmaktadır. Tether nasıl alınır? Tether kripto parası bir para biriminin değerini kopyalasa da alınışı diğer kripto paralar ile aynıdır. Tether satın alabilmek için öncelikle kripto para borsasını takip edebileceğiniz uygulamalardan birine sahip olmanız ve bu uygulama üzerinden üyelik açmanız gerekir.

Ardından ise yine yalnızca bu mecrada kullanabileceğiniz sanal bir cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu sanala cüzdan aracılığıyla yüklediğiniz bakiye karşılığında o anki dolar fiyatları da göz önünde bulundurularak 1 dolar değerinden Tether satın alabilirsiniz. Tether satın almak isteyen yatırımcıların yapması gereken ilk şey o an ilerleyen dolar kurunun takip edilmesidir.

Tether bir stabilcoin olduğundan bir birim doların karşılığında değerlenmektedir. Yani bu sebeple Tether kripto parasının değerlenmesi ya da değer kaybetmesi dolara bağlı olarak belirlenmektedir.

Tether Nasıl Gönderilir?

Tether yine diğer kripto paralar gibi aynı sistem üzerinden transfer edilebilir. Tether nasıl gönderilir? Tether kripto para transferi yapabilmek için öncelikle uygulamayı açarak sanal cüzdanınıza giriş yapmanız gerekir.

Ardından göndermek istediğiniz diğer sanal cüzdanın adres bilgilerini doğru ve tam girdiğiniz takdirde yapmanız gereken yalnızca ne kadar Tether göndereceğinize karar vermektir. Ekranda beliren kutucuğa göndermek istediğiniz miktarı da girmenizin ardından yine ekranda çıkan onayla seçeneğine basarak Ether gönderimini tamamlamış olursunuz.

Teter Nasıl Saklanır?

Özellikle de son zamanlarda biliyorsunuz ki Kripto paralar gündemden düşmemektedir. Teter de bir kripto paradır ve günümüzde ise 1 Amerikan doları ile eşdeğerdir. Şu anda ise teterin sabit olduğu bilinmektedir ve düşüş ve yükseliş gibi bir durum söz konusu değildir. Teter 2015 senesinde ortaya çıkmıştır ve son zamanlarda ise daha fazla ilgi görmeyi başarmıştır. Piyasanın değerinde kısa süre içerisinde ulaşım sağladığı için insanlar tarafından ilgi görmektedir. Teter sayesinde bankanızda bulunan birikimleri dijital paraya çevirmeniz mümkündür.

Aynı zamanda ise alım satım işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Stabil olması  sebebiyle son dönemlerde popüler olmayı başarmıştır. Peki, teter nasıl saklanır diye soracak olursanız hemen sizlere kısaca bu konudan bahsederim. Öncelikle yapmanız gereken blok zinciri hakkında detaylı bilgiye sahip olmanızdır. Çünkü tetere ait olan birçok blok zinciri vardır ve siz hangisini kullanıyorsanız Öncelikle onu öğrenmeniz gerekir.

Bunun ardından ise işlem gerçekleştirebilmek için omni ağı kapsamında cüzdanlar tercih edilmektedir. Teteri saklamak için omni wallet uygulamasına indirebilirsiniz ve her türlü işleme ve saklama işlemini bu uygulama ile yapabilirsiniz. Teter bir kripto paradır ve sabit bir Kripto para olduğu için ise birçok kişi tarafından ilk görmeyi başarmıştır. Düşüşler meydana gelmediği için ise birçok işi artık birikimlerini satarak teter almaktadır. Bu sebepten dolayı da herhangi bir şekilde birikmiş paralarında düşüşler olmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu