CLV Coin Nedir? CLV Coin Geleceği Hakkında Tüm Detaylar

Clover Finance Coin (CLV) blockchain tabanlı bir işletim sisteminin ismidir. Kripto para zincirlerinde oluşan ya da oluşacak herhangi bir veri aksaması ve veri tıkanmasına karşı Cross Chain gibi farklı çözümler sağlamaktadır. Bu zincir kripto para transferlerinde işlemleri tam anlamıyla hızlandırmaya yaramaktadır.

Clover Token Hakkında Merak Edilenler

 • Blokzinciri ağı teknolojisi her geçen gün farklı projeler ve yeniliklerle insanlara sunuluyor. Clover Finance projesinde ise kripto blok zincirleri otomatik olarak birbirinden farklı zincirleri oluştururken bu zincirlerin birbirleriyle uyumlu çalışması esas alınmıştır.
 • Clover Finance Coin projesi ortaya çıkış amacı krpto para zincirlerinde yaşanan ağ kapasitesi sorunu ve blok zincirlerinin ölçeklenebilir olması gibi sorunları kökten çözmektedir.
 • Clover Finance diğer bir deyişle: Çapraz Zincir teknolojisini ve ağ sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla ortaya çıkan bir projedir.
 • Clover Finance kripto para zincirleri arasında köprü kurma görevini de üstlenmektedir.
 • Clover Finance 2020 tarihinde Substrat tabanı ve Polkadot parachain özellikleri ile hayata geçmş bir platformdur.
 • Bu platformun geliştiricilerinin üstün çabaları sayesinde kripto para transferinde maliyetler azaltılmak istenmiştir.
 • Clover Finance’nin çalışma mantığı ise sezgisel blok zinciri altyapısında işlemleri devam ettirmektir.
 • Clover Finance projesini 3 kişi kurmuştur: Viven Kirby, Burak Keçeli ve Norelle Ng isimli 3 ortak bu projeyi kurmuştur.
 • Clover Finance zincirler arasında uyumluluğu arttırmak üzere geliştirilmiştir ve ademi merkeziyetçilik anlayışını Dünya’ya tanıtmak amacıyla kurulmuştur.

Clover Finance Çalışma Mantığı

Clover finance projesi çıktığı ilk günden beri blockchain işletim sistemi sıfatı ile tanımlanmaktadır. İşlemlerin gerçekleştirilmesi adına depolama katmanı, DeFi protokol katmanı, kullanıcılar için akıllı sözleşme katmanı ve eApp katmanlarını barındıran bu muhteşem projenin katmanlarını detaylı olarak inceleyelim.

Depolama Katmanı (Storage Layer): Blockchain teknolojsinde veriler arasında depolama protokolü katmanı işlevini görmektedir. Clover Finance projesinde ise dApp verilerinin dağınık verilerini depolamayı sağlamaktadır.

Akıllı Sözleşme Katmanı (Smart Contract Layer): Yeni Web 3.0 uyumlu API ile kullanıcılar için akıllı sözleşmelerin dağıtımını sağlamaktadır. Bu işleyiş block zincirler arasında gerçekleşir ve yeni teknoloji olan web 3.0 DAPpp çalışmalarında herhangi bir değişiklik yapmadan önce verilerin Clover’a taşınmasını sağlar.

DeFi Protokol Katmanı (DeFi Protocol Layer): Clover Finance üzerinde bulunan bu katman, kripto para takası, varlıkları ödünç verme ve sigortalama gibi işlemleri DeFi protokolü ile desteklemektedir. Clover Finance geliştiricileri aynı zamanda bunlara ek olarak DeFi protokollerini kendileri oluşturabiliyor.

EApp Katmanı (EApp Layer): Harici uygulamaların geçiş işlemlerini sağlayan bu katmanı geliştiriciler sanal makinelere ya da var olan ağ bantı genişlğine ihtiyaç duymadan Clover Finance üzerinde otomatik olarak oluşturulmasını ve dağıtılmasını amacıyla oluşturmuşlardır.

Clover Finance’nin Diğer Projelerden Ayıran Özellikleri

 • Blok zincirler arasında çalışan DApp’ler Clover Finance sayesinde otomatik oluşturulmaktadır. Daha önce farklı projelerde kullanılan DApp’ler Ethereum (ETH) kripto para ağı için geliştirilmiştir.
 • Clover geliştiricileri sıradan kullanıcılara öziçin DeFi kullanımını kolaylaştırmayı sağlamaktadır.
 • Clover Finance DeFi akımını kullanıcılarına benimsetmeyi amaçlamaktadır.
 • Clover Finance geliştiricileri ve DeFi yaratıcısı Ethereum ile uyumlu olması ile bu projenin çok hızla ilerleyeceği dile getiriyorlar. Aynı zamanda Clover Finance Ethereum Sanal Makinesi ile uyumlu olduğunu açıklayabiliriz.
 • Clover Finance uygulaması ile kullanıcılar cüzdanlar arasında kripto para transferlerini, çekimini ve satış işlemlerini çok kolay şekilde yapabilmektedirler.

Clover Finance (CLV) Token Nedir?

Polkadot tabanlı olması, ethereum sanal makinesi ile uyumlu olması ve eşsiz iki köprü görevi görmesi ile dikkatleri üzerine çeken Clover Finance (CLV) zincirler arasında işlemlerini rahatlıkla yürütmektedir. DApp üzerinde kullanıcıların hesaplarından bilgi bağlamasına ve bilgi toplayabilmesi için farklı geliştirmeleri yapacaklarını basına açıklamışlardır.

 • DeFi kullanıcılarının birden fazla cüzdan, varlık ve hesaplarını takip etmeleri Clover Finance Token ile çok kolay bir hale gelmektedir
 • Clover Finance (CLV) token kripto para ekosisteminde kullanılan bir kripto para varlığıdır. Toplulukların oylamasını etkinleştirmek amacıyla yönetişim token’ı olarak da kullanılmaktadır.
 • Farklı platformlarda işlem ücretlerini bu proje ile ödemeyebilirsiniz.

Clover Finance (CLV) Token Ağında Bazı Farklı Kullanım Durumları

Hazineye Erişim (Tresaury Access): Clover Finance geliştiricileri Hazineye erişim ile projelerin hazineden finanse edilmesini ve istenilen ücretlerin verilmesi için bu yola başurabilirler.

Doğrulama (Validation): Clover Finance ağı üzerinde kullanıcılar ağ üzerinde yapacakları işlemleri onamak amacıyla ve CLV tokenleri stake etmek amacıyla bu yolu kullanabilirler.

Aday Gösterme Metodu (Nomination): Clover Token elinde bulunduran ve bu ağı kullanan kişiler dağıtım esnasında kendi blok düğümünü ve doğrulayıcılarını aday olarak göstermelerine yarayan işlem türüdür.

Clover Finance (CLV) Token Geleceği

Clover Finance (CLV) Token projesi Bounce, Polygon, Chainswap ve The Graph gibi projeler tarafından desteklenmektedir. Bu projelerin amacı ise kullanıcıları bütünsel olarak bir blok zinciri deneyimini yaşatmayı amaçlamaktadır.

Clover Finance ise kullanıcılarına farklı bir gelecek vaat etmeyi ve gelecekte güzel yerlere gelmeyi amaçlıyor. Birçok kripto para uzmanı Clover Finance destekçilerini göz önünde bulundurarak bu token’in kısa süre içerisinde güzel yerlere geleceğini tahmini olarak söylemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu