Pttcell Tarife ve Paket İptali SMS ile Nasıl Yapılır?

Bir kamu kurumu olarak PTT Kurumu tarafından vatandaşların kullanımına sunulan farklı pttcell faturalı ve faturasız tarifeler ile paketler bulunmaktadır. Bu tarife ve paketler içerisinde kullanıcılar internet, SMS ve konuşma paketi gibi fırsatlar elde edebilmektedir.

Ancak bazı kullanıcılar bir süre sonrasında farklı tarifelere geçmek veya farklı mobil hat şirketlerine geçiş gerçekleştirmek istediklerinde, iptal işlemi sağlamayı istemektedir. Bu durumda Pttcell her tarife içerisinde ve her paket içerisinde iptal işlemlerinin sms ile gerçekleştirebilir. Pttcell paket iptal etme ve tarife iptal etme sms yöntemleri;

Pttcell Faturalı Paketler İptal İşlemleri Nasıl Yapılır?

Pttcell’de birçok kişi tarafından tercih edilen paketler arasında faturalı paketler yer almaktadır. Yine faturalı paketler arasında da sırasıyla internet paketi, SMS paketi ve ses paketi olmak üzere 3 farklı paketin alınması mümkündür. Öncelikli olarak Pttcell internet paketleri incelendiğinde, her paket için ayrı bir paketi iptal işlemi yapılmaktadır. Bu noktada;

 • Aşımsız 1GB internet paketi IPTAL ASIMSIZ 1GB yazıldıktan sonra 1788’e mesaj gönderilerek iptal edilebilir. 
 • Aşımsız 2GB internet paketi, IPTAL ASIMSIZ 2GB yazılarak 1788’e mesaj gönderildiğinde iptal edilebilir. 
 • Aşımsız 5GB internet paketi ise IPTAL ASIMSIZ 5GB yazılarak 1788’e mesaj gönderildiğinde iptal edilebilir. 

Pttcell Faturalı SMS Paketi İptali Nasıl Yapılır?

Pttcell tarifeleri içerisinde sunulan faturalı paketler göz önünde bulundurulduğunda SMS paketleri açısından da her ay 3 TL gibi bir ücret sayesinde her yöne 5.000 SMS kullanımı elde edilebilir. Bu paket standart olarak her tarifeye eklenebileceği için paket iptali gerçekleştirmek açısından; IPTAL 5000SMS yazıldıktan sonra 1788 numaralı telefona SMS gönderilebilir. 

Pttcell Ses Paketleri Nasıl İptal Edilir?

Pttcell şirketi tarafından sunulan ses paketlerin iptal edilmesi için herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmamak ile birlikte paketler süresi dolduğunda kendiliğinden tamamlanır. 

Pttcell Faturasız Paketler Nasıl İptal Edilir?

Pttcell tarafından sunulan faturasız paketler kapsamında da hepsi dahil paketler, bereket paketleri, SMS paketi, ses paketi ve internet paketi gibi alternatifler yer almaktadır. Bu paketlerde de ayrı ayrı paket iptal işlemleri yer almakla birlikte hepsi dahil paketler içerisinde;

 • Hesaplı 1GB paketinde IPTAL HESAPLI 1GB yazılarak,
 • Hesaplı 3GB paketinde IPTAL HESAPLI 3GB yazılarak,
 • Hesaplı 5GB paketinde IPTAL HESAPLI 5GB yazılarak,
 • Hesaplı 9GB paketinde ise IPTAL HESAPLI 9GB yazılarak 1788 numaralı telefona SMS gönderilebilir. 

Pttcell Bereket Paketleri İptali

 • Bereket Yaz Konuş paketinde IPTAL15
 • Bereket Mini paket için IPTAL18
 • Bereket Eko paket için IPTAL25
 • Bereket Süper paket için IPTAL34
 • Bereket Yıldız paketi için IPTAL49 yazıldıktan sonra 1788 numaralı telefona SMS gönderilebilir. 

Faturasız paketler içerisinde SMS paketleri iptal edilmesi için IPTAL2000 yazıldıktan sonra 1788 numaralı telefona mesaj gönderilir. 

Faturasız paketlerde ses paketi iptali gerçekleştirmek için IPTAL SES 300 yazılarak, 1788 numaralı telefona mesaj gönderilebilir. 

Faturasız paketler içerisinde internet paketinde iptal gerçekleştirmek açısından IPTAL 1GB yazıldıktan sonra 1788 numaralı telefona mesaj gönderilebilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu