Sermayesiz Yapılabilecek İş Fikirleri

Bir iş yeri açmak için mutlaka sermaye gerekmektedir. Fakat sermayesiz de iş yerleri açılabilmektedir. Bu yazımızda sermayesiz yapılabilecek iş fikirlerini ele aldık.

Sermayesiz yapılabilecek iş fikirleri olarak ele alacağımzı bu yazıda sermaye yardımı ile birden fazla iş fikirleri bulunduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle belirtmeliyiz ki girişimciler için en büyük sorunlardan birisi bir iş kurarken sermayenin olmamasıdır. Sermayesiz bir işe girilemediği gibi sermaye ile girilen işlerden de zararlı çıkma riski de bulunmaktadır.

Sermayesiz girilen işler yüksek gelirler sağlamazlar bu nedenle mutlaka elinizi taşın altına sokmanız gerekir. Bu sayede hızlı bir büyüme oranı elde edeceksiniz. Fakat sermayesiz yapılan işler de bulunmaktadır. Yazımızın devamını okuyarak sizde sermayesiz yapılabilecek iş fikirlerine göz atabilirsiniz.

Seyyar Satıcılık

Sermayesiz yapılabilecek iş fikirlerinin başında seyyar satıcılık gelebilir. Özellikle pazarlama alanında bir tecrübeniz varsa seyyar satıcılık iyi meslektir. Fakat bu iş için çekingen olabilirsiniz. Fakat bugün ki büyük tanınan firmaların birçoğu zamanında bu işi yaparak başladılar.

Başlarda sermayesiz olarak yapılabilecek bu iş size hem gelir getirmesi açısından hem de kazanç sağlamanız açısından yüksek katkılar sağlayan işler arasında yer almaktadır.

Seyyar satıcılık hızlı nakit akışı aynı zamanda az düzeyde sermaye gerektirmesi nedeniyle insanlar tarafından çokça tercih edilen işler arasında yer almaktadır.

Spotçuluk

Bugün bu işi yapan binlerce kişi bulunmaktadır. Özellikle Gittigidiyor, Letgo, Arabam.com, Facebook ve İnstagram sayfalarında birden fazla ikinci el araç alım ve satım sayfaları bulunmaktadır. Bunlar sayesinde spotçuluktan da iyi bir kar elde etme şansı bulunuyor.

Sermayesiz girilebilecek işlerden birisi olarak spotçuluk nasıl yapılır sorusuna bakacak olursak öncelikle spotçuluk işi için düşük miktarda bir sermayeniz olması gerekir. Bu düşük miktarda sermaye ile bir araç satın aldıktan sonra bu araçları karınız ile beraber yukarda verilen sayfalarda satışa koyarak kar kazanabilirsiniz.

Kuryecilik Yemek Teslimatı

Sermayesiz yapılabilecek bir diğer iş ise kuryeciliktir eğer kendinize ait bir motora sahipseniz kurye olarak çeşitli firmalarda çalışabilirsiniz. Bunlar daha çok Hepsi Express, Trendyol, getir ve benzeri tarzda işletmeler için yemek teslimatı yapabilirsiniz.

Bisiklet Kiralama Firması

Özellikle büyükşehirler ve turistik alanlarda bisiklet kiralama hizmeti müşteriler tarafından çokça tercih edilen hizmetler arasında yer almaktadır. Siz de bu gibi yerlerde bir bisiklet kiralama firması açarak günde elli liraya yakın bir kiralama bedeliyle ayda 7000 veya 8000 liralık bir gelir elde edebilirsiniz.

Tiktok’dan Para Kazanma

Sermaysiz iş fikirleri yazımızda dijital dünyadan da birden fazla iş sunacağız bu işlerden birisi de dünyada büyük bir ivme yakalayan ve insanlar tarafından çokça kullanılan video uygusı Tiktok ile para kazanma da sermayesiz yapılabilen iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Bu iş için hem yayıncı olabilirsiniz. Hem de ajans kurabilirsiniz. Bu ajanslar yardımı sayesinde bugün birden fazla hesap büyük bir ivme yakalamış durumda bu nedenle Tiktoktan bu yolla yüksek miktarlarda kazanma şansı bulunmaktadır.

Stoksuz E Ticaret Yapmak

Birçok E – Ticaret sitesi bu işi yapmak için çalışmak isteyenlere kolaylık sunuyor. Sadece aracı konumda olarak yapılan satın alımlarda karı alarak hem kazanç sağlayabilir hem de bu kazançlarınızı yeni ürünlere vererek kazancınızı da iki katına çıkarabilirsiniz.

Sermayesi olarak yapabileceğiniz bu iş birçok sosyal medya hesabında aynı zamanda forumlarda yayınlayarak siz de yüksek miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz. Sermayesiz yapılabilecek iş fikirleri dropshıppıng çokça tercih edilen iş fikirleri arasında yerini almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu