En Sağlam Coin Projeleri 2023

Kripto para ile tanışmamızın tarihi çok eskilere dayanmaz. Yeni bir ürün olmasından dolayı kripto para piyasaları yaşanan olaylardan çok fazla etkilenmektedir. Etkilenme oranı daha az olan kripto paralar sağla projeye sahip olanlardır. En sağlam coin projeleri 2023 yılında yatırım yapacak olanlar için önem arz etmektedir. Kripto para piyasasından kazanç elde etmek isteyenler traderler sağlam coinleri tercih etmektedir. Sağlam coinler ve altcoinler traderlere uzun veya kısa vadede kazanç sağlamaktadır.

Coinlerin ve altcoinlerin bazıları kısa zamanda yüksek kazançlar sağlarken bazıları uzun zamanda kazanç sağlamaktadır. Kripto piyasasında uzman olanlara göre kazanç sağlamak için dikkat edilmesi gereken önemli bir melese vardır. Yatırımcılar açısından en sağlam coin projelerini yakından takip etmek, beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Günümüz itibariyle en sağlam coinlerin son derece kapsamlı bir şekilde yatırım fırsatını sunduklarını da ifade edebiliriz. Elbette ki kripto para tercihlerinde dikkatli davranmak aynı zamanda karlı bir şekilde yatırım yapmak anlamına da gelmektedir.

Coin Projelerinde Dikkat Edilecekler

Dikkat edilmesi gereken mesele sağlam projelere yatırım yapmaktır. Sağlam coin veya altcoinler uzun vadede kazanç elde etme imkanı sunmaktadır. Yatırım planları sağlam coin, sağlam teknolojiye sahip altcoinler üzerine yapılmalı. Çok kısa zamanda yüksek kazanç garantisi vermese de uzun vadede kazanç güvencesi sunmaktadır. 

Uzmanların ve araştırmacıların verilerine göre kripto sektöründe sağlam altcoinler bulunmaktadır. Altcoinlerin sağlamlığını gösteren unsurlar şunlardır;

 • Projenin geliştirilebilir olması
 • Güncelliği
 • Hatalı işlem olmaması
 • İşlem hızının yüksek olması
 • Düşük maliyetli olması
 • Fazla sayıdaki işlemin pratik bir şekilde yapılabilmesi

Araştırma ve incelemelerin sonuçlarına göre günümüzdeki en sağlam, en iyi teknolojisi bulunan coin projeleri şunlardır;

 • Palkadot
 • Neo
 • Lınk
 • Matıc
 • Cardano
 • Chilliz

Görüldüğü üzere en sağlam coin projeleri gündeme geldiği zaman karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır. Burada coin projeleri tercihlerinde dikkat ediyor olmak, beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Özellikle isabetli bir şekilde yatırım fırsatlarından yararlanmak için mutlaka bu projelere dair detaylara hakim olmak şarttır.

2023 Coin Projelerinin Ayrıntıları

DOT olarak da bilinen Polkadot, üç platformda ilerlemektedir. Blockhain teknolojisinin kullanıldığı Polkadot halka açık ağları, internet sitelerini ve merkezi olmayan ürünleri birbirine bağlamayı hedeflemektedir. Yüksek işlem hızı, düşük maliyeti Polkadot’u öne çıkarmaktadır.

Sağlamlığı ile ünlenen NEO, Çin’in kripto para birimlerindendir. Sistemde bulunan uygulamalarla kullanılmaktadır. Çok sayıdaki uluslar arası anlaşmalarıyla sağlamlığını ispatlamış durumdadır.

LINK, dış dünya verileri, akıllı anlaşmalar ile köprü olmayı amaçlamaktadır. Chainlink projesiyle üretilmiştir. LINK, Oracle ağı olarak da bilinmektedir. LINK’ın bir merkezi yoktur.

MATIC coini, Polygon tarafından üretilmiştir. Ethereum’la uyumlu Blochhain oluşturulması amaçlanarak üretilmiştir. Ölçeklendirilebilen MATIC, düşük maliyete sahiptir. Yüksek işlem hızı Matıc’ın sağlam coinler arasında olmasını sağlayan unsurlardandır

Kripto para borsalarında ADA olarak yer alan Cardano, dünyanın en sağlam coinlerinden biridir. Geleceğin finans işletim sistemi olmayı amaçlamaktadır. Cardano, merkezi olmayan ürünlerin oluşturduğu bir coindir. Ethereum üreticilerinden biri tarafından oluşturulmuş.

Borsalarda CHZ olarak bulunan Chilliz, eğlence, spor dünyasının kripto parası olarak bilinir. İşlemleri Ethereum zincirinde yapılmaktadır. Spor kulüplerini, taraftarlarını yakınlaştırmak için üretilmiş bir coindir.

Yukarıda sıralananlara ilave olarak Solan, NFT, MİNA, EGLC, FLOW, HNT, REEF, Tether, XRP, RARE, BNB ve RARE de sağlam coin projelerindendir.

Traderler yatırım yapmadan önce Weiss Rasting kurumunun verilerini inceler. Weis Rasting dünya genelindeki en iyi teknolojiye sahip coinlerini açıklamış. Kurumun verilerine göre en sağlam coin projeleri 2023 listesinin ilk sırasında ADA- Cardano yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu